Pytany o to, czy jest zdziwiony tak dobrym wynikiem, Paweł Kukiz odpowiedział: To nie jest mój wynik, to są nasze wyniki, to wynik obywateli, którzy chcą zmiany systemu, którzy chcą nowej konstytucji, chcą przywrócenia państwa obywatelom, mają dość działania polityki ponad nimi. Ja ich tylko łączę.

Reklama

Kukiz odmówił wskazania kandydata, któremu chciałby przekazać swoje poparcie w II turze wyborów. - Ja nie jestem dysponentem tych głosów, nie jestem wodzem partii, który rozporządza głosami poddanych - wyjaśniał. Zapowiedział również, że on sam nie będzie głosował.

- Trudno żebym ja głosował na Bronisława Komorowskiego, kiedy słyszę jego wypowiedzi, w których mija się z prawdą, w których mówi, że jest zwolennikiem jednomandatowych okręgów wyborczych. My wysyłaliśmy petycję w sprawie zmiany ordynacji wyborczej - na jedną nie dostaliśmy odpowiedzi, na drugą odpowiedział nam jakiś urzędnik - wyjaśniał Paweł Kukiz.

Pytany, jak przyjmuje deklaracje polityków, w tym Andrzej Dudy, którzy deklarują wsparcie dla idei wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych (CZYTAJ WIĘCEJ >>>), przyznał, że jest mocno septyczny. - Nie wierzę w słowa polityków w tym systemie - uciął.

Dodał, że z deklaracjami chciałby poczekać na ostateczne wyniki I tury wyborów. - Trochę muszę ochłonąć, ten dzień jest dla mnie osobiście niezmiernie ważny, bo wiem, że warto walczyć o prawdę, o swoją wolność, godność. Tyle miałem przeszkód ze strony systemu. Wyobrażam sobie, jak cierpieli ludzie, którzy takiej medialności jak ja nie mieli - wyjaśniał.

Monika Olejnik zapytała Pawła Kukiza o jego ostre słowa wypowiedziane w czasie wieczoru wyborczego pod adresem TVN24. Kandydat na prezydenta nazwał telewizję reżimową (CZYTAJ WIĘCEJ >>>). - Zrobiło mi się przykro, kiedy publiczność powtarzała to za panem - przyznała dziennikarka. - Bardzo cenię pani pracę, ale to co TVN24 wyprawiała ze mną, to komuniści nie byli w stanie z Kuklińskim zrobić. To, co zrobił Sianecki, to co zrobili autorzy programu "Czarno na białym"... - wyliczał Kukiz. Na argument, że Tomasz Sianecki życzył jedynie jego ojcu zdrowia, a i za to go przeprosił, Kukiz zaczął łagodzić stanowisko. Pytany, czy przeprosiny kierowane do niej dotyczą całej stacji, odparł: Panią mogę przeprosić, ale nie przeproszę autorów programu "Czarno na białym", to był reżimowy szkalujący program. Nawet muzyczka była odpowiednia. Mało co nie wykończyliście mnie.

Wedle sondażu exit poll wykonanego przez IPSOS dla TVN24, TVP i Polsat News, Paweł Kukiz zdobył 20,3 proc. głosów. I turę wyborów prezydenckich wygrał - wedle tego badania - Andrzej Duda, który uzyskał 34,8 proc. Drugie miejsce zajął Bronisław Komorowski z wynikiem 32,2 proc. CZYTAJ WIĘCEJ O SONDAŻOWYCH WYNIKACH WYBORÓW >>>