• ~Baca
  (2015-03-17 23:26)
  Martwota jakaś na tym forum dzisiaj panuje!
  Więc - żebyście się nie nudzili - opowiem Wam taką zasłyszaną ostatnio historyjkę, z życia "prowincjonalnej władzy średniego szczebla".
  Trochę ona niby bez związku, bez ładu i składu - ale jakoś tak mi tu pasuje:

  Iwan Mistrzurin został przyjęty do służby w Federalnej Służbie Celnej Federacji Rosyjskiej.
  Pobrał przydziałowe sorty mundurowe, hełm letni i zimowy, kominiarkę, kamizelkę kuloodporną, kalosze, buty z cholewami i bez, lornetkę, noktowizor, pałkę, rękawice (dwie pary - z palcami i bez), długopis, kwitariusz-mandatariusz, kajdanki oraz broń długą i krótką, łom, granatnik i namiot!

  Za kilka miesięcy wpadł zupełnie przypadkiem do centrali, bo mu amunicja "wyszła" na dziki i jelenie i łom się wykrzywił.

  A na korytarzu chwyta go za łokieć pani z "rachuby" i mówi do niego z przyganą:

  "Iwanuszka - a kiedy wy do mnie przyjdziecie po wasze zaległe pobory? Herbaty bym zaparzyła...
  To już chyba za pół roku się tego uzbierało. I nawet jakaś premia została wam przyznana... Zaraz sprawdzę w komputrze!"

  A na to Iwan wielce zdziwiony wykrzyknął:

  "Zaległe pobory?!! O czym Wy mi tu opowiadacie, Jewgienio Fiodorowna? Ja rozumiem, że Wy tu w biurze, bez żadnego ekwipunku..
  ...no to musicie mieć jakieś - jak powiadacie - "pobory"!
  Ale ja - w terenie, na swoim rewirze?
  To nie dość, że mi dali buty, kalosze, lornetkę, karabin, granatnik, łom, kajdanki, namiot i inne takie przydatne rzeczy - to jeszcze jakieś pieniądze mi się należą? No, nie, no, nie! Tego się w najśmielszych marzeniach nie spodziewałem!". A potem z rozmachem klepnął księgową ze trzy razy w wydatne pośladki, serdecznie ją przytulił, czule pomacał i ucałował siarczyście w oba czerstwe od gorzałki policzki - na co ona aż się zaczerwieniła z uciechy!
  I poszli razem pod rękę do kasy!

  Tak się Iwan dziwował swemu niespodziewanemu bogactwu, że po drodze "na odcinek" sześć razy przystawał, odkładał nowy łom, siadał na ciężkiej skrzynce z amunicją i liczył pieniądze, a za każdym razem wychodziła mu inna suma i za każdym razem za duża! Może podniecona księgowa się pomyliła - pomyślał? Aż ręce mu się od tego liczenia spociły. I przypomniał sobie wydatne pośladki...
  W sumie zaczął żałować, że księgowej w tak sprzyjających okolicznościach przyrody nie wydymał. Ale już się nie wracał, bo skrzynka bardzo ciężka, a na rewir daleko.
  Więc tylko machnął ręką, a potem jeszcze kilka razy machnął, żeby trochę obeschła, wreszcie sprawdził, czy w miarę czysta, i zwalił konia.
  W głowie mu się bardzo rozjaśniło, przeliczył jeszcze raz pieniądze, których było prawie dwa razy więcej niż się należało, i uznał dzień za jeden z najbardziej udanych, odkąd sięgał swoją krótką, lecz dobrą pamięcią...

  Z tego wszystkiego kupił do kompletu skrzynkę czterogwiazdkowego koniaku i ukrył ją starannie pod mchem w jednej ze swoich leśnych ziemianek - bo ten trzygwiazdkowy już mu się "przepił"!
 • ~POLAK z Norwegii
  (2015-03-17 23:50)
  re Robnad
  Bredzisz zmien dilera lub dragi i nie chodz na rekolekcje do Rydzyka.
 • ~Stanisław S.
  (2015-03-17 20:40)
  Komentarz tygodnia. Poseł Szczerski i szczepienia
  Michał Olszewski
  13.03.2015 , aktualizacja: 12.03.2015 21:03
  Poseł Szczerski chłoszcze biczem medycyny urzędującego prezydenta, ale ostrożny jest, przebiegły, lisio chytry, w radiowej rozmowie użył sformułowania "prawie jak gronkowiec", niczego zarzucić mu więc nie można. Szkoda, że równie bezlitośnie i bezwzględnie nie rozprawia się ze swoim partyjną kolegą Jackiem Juszkiewiczem z Wieliczki, który - tu z przyjemnością użyję metody zaproponowanej przez posła - upasł się na powiatowych dietach prawie jak pijawka na ciele dawcy. Prawie. Ja uważam, że podobnie jak konieczne są szczepienia, tak konieczne jest odrywanie pijawek, które przysysają się do kostek. Solidarność partyjna sprawiła, że Jacek Juszkiewicz nie poniesie żadnych konsekwencji za swój niebywały apetyt na pieniądze. Czy można się na taką przypadłość zaszczepić? Czy da się jakoś tę chorobę leczyć? Może mógłby pan coś mądrego podpowiedzieć, panie pośle? Coś więcej oprócz bajdurzenia, że sytuację tę "opozycja wykorzystuje cynicznie" i że potrzebna jest "chłodna głowa". Jak rozumiem, w ocenie pijawek powinniśmy zachowywać daleko posuniętą wstrzemięźliwość, natomiast w ocenie bakterii możemy sobie pofolgować.
 • ~kolin
  (2015-03-17 20:50)
  Bronek tłumoku! i wy skompromitowane POmioty. Wasz koniec się zbliża i w drgawkach kąsacie wszystkich. Boście się nie spodziewali takiej bomby jak dr. Duda. Brunek - skapcaniały, ciężko myślący stary cap z Alzheimerem mózgowym ucieka przed debatą bo wie doskonale że intelektem to może dorównuje Andrzejowi, ale nie Dudzie tylko Gołocie! Dobrze żeś wskoczył na to krzesło bo od tego zaczęła sie ta lawina. Co prawda skompromitowałeś Polskę, ale to już ostatni raz!!
 • ~Magda
  (2015-03-17 21:50)
  Rodacy, tu idzie o naszą przyszłość. Nie ośmieszajcie się dzieleniem ludzi na PiS i PO. Chodzi o to, by odsunąć od władzy mafię nierobów i oszustów i pracować nad doborem do władzy właściwych ludzi.. Póki co rządzi nami w większości klika cwaniaków co się ustawili po okrągłym stole. Głównie bezpieczniki, nieroby i szuje udające patriotów. Nie brakuje u nas porządnych i mądrych ludzi, ale oni po protu nie chcą brać udziału w rządzeniu razem z tym tłumem pasożytów. Pozbądźmy się Bronka i tego typu żerujących na Polsce darmozjadów, a w ich miejsce pojawią się może ludzie oddani sprawie a nie partii.
 • ~Robnad
  (2015-03-17 21:10)
  PiSdzielskie pomioty ujadają z bólu
  wszak już wiedza że Komorowski pozamiata po marionetce kaczego świra Dudzie
 • ~JMK
  (2015-03-17 21:38)
  Tu jest powieszonych część krzywd jakie wyrządził Komorowski Polakom poprzez wyrażenie zgody na wprowadzenie ustaw. To na pewno nie służy zgodzie.
 • ~marta
  (2015-03-17 21:44)
  Duda to marionetka kaczego świra i sekty smoleńskiej
 • ~tylko Kononowicz
  (2015-03-17 22:09)
  Magda2015-03-17 21:50

  masz absolutną rację
  dlatego nie zagłosuję już nigdy więcej na PO, PiS, SLD, PSL, TR, KNP i innych pomiotów
 • ~rychu
  (2015-03-17 23:13)
  mam pomysly na kilka innych muzeow
  - muzeum kretynizmu im. Dudy
  - muzeum nie polskiego belkotu im blizniakow Kaczynskich
  - muzeum pomowien i insynuacji im. Jareczka K
  - muzeum katolstwa im Rydzyka
  w latach 70 w Kijowie na terenie chrzescijanskiego klasztoru z poczatkow XIII wieku bylo "muzeum ateizmu"
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.