Piechociński: Kaczyński wydał wojnę tym, którzy uzyskali dobry wynik wyborczy

Jarosław Kaczyński wydał wojnę tym, którzy uzyskali dobry wynik w wyborach samorządowych - ocenia Janusz Piechociński. Tak według wicepremiera i ministra gospodarki należy traktować słowa szefa PiS-u, który w wywiadzie dla tygodnika "Wprost" nazwał PSL partią prorosyjską.

wróć do artykułu
  • ~vp
    (2014-11-26 01:02)
    Pamiętacie polityka co to po sejmowej sali obrad skakał wydając okrzyki ? Kaczyński jest już w stanie przed skokami i wrzaskami ,obłęd tuż ,tuż ,szaleństwo jest pewne . Poczekajmy do drugiej tury wyborów ,zacznie na goowno mówić papu .
  • ~józwa butrym
    (2014-11-26 00:51)
    KACZYŃSKI RATUJE WŁASNĄ DOOPĘ BO TWARZY TO ON JUŻ NIEMA .
  • ~lolo
    (2014-11-25 16:38)
    Kaczyński jak Putin , oni zawsze mają racje , przyjdzie cza ze ludzie rozliczą tych dwóch panów , był stalinizm i ma być kaczyzm , wiec mamy dwóch panów co muszą sie i to poważnie leczyc na głowe , bo myślą ze są najmądrzejszi , a to dwa oszołomy ma władze ,
  • ~Głosowanie z asystą i z istruktażem na PSL
    (2014-11-25 10:00)
    Głosowanie z asystą, instruktaż na kartce – tak 50 podopiecznych domu pomocy dla bezdomnych w Pokrzywnicy „wspierali” przy urnach lokalną władzę, władzę z PSL.

    Pierwsza tura głosujących, złożona z osób, które poruszają się o własnych siłach, udała się na wybory już około godz. 10.00. Osoby, które miały problemy z poruszaniem się i wymagały pomocy, dotarły do lokalu wyborczego ok. godz. 18.00.

    – „Bomba w górę” i ruszyli na wybory. Ta sytuacja mnie zainteresowała. Poprosiłem jednego z klientów domu o wyjaśnienie takiej aktywności. Usłyszałem wtedy, że każdy, kto wchodził samodzielnie do kabiny, otrzymywał wcześniej kartkę z instrukcją głosowania. Pozostali, poruszający się na chodzikach czy też wózkach, takiej kartki nie potrzebowali, bo byli do głosowania podprowadzani i ktoś skreślał za nich – usłyszeliśmy od jednego z mieszkańców gminy, któremu udało się przejąć instruktaż.

    Jak się okazało, widniały na nim cztery nazwiska działaczy PSL, w tym dotychczasowego wójta Adama Rachuby. Ten pokonał kontrkandydatkę już w pierwszej turze, otrzymując 1357 z 2295 oddanych głosów ważnych. Na kartce znalazły się też nazwiska innych ludowców: Leszka Malinowskiego (został ponownie wybrany do rady gminy), Zbigniewa Księżyka (nieskutecznie ubiegał się o miejsce w radzie powiatu) i Witolda Chrzanowskiego (ponownie wybrany do Sejmiku Województwa Mazowieckiego).

    – Przechwyciłem taką kartkę. Wezwałem policję, informując o całym zajściu, ale w sprawie nic się nie dzieje. Kartkę przekazałem funkcjonariuszom – dodał nasz rozmówca.

    W jego ocenie, sprawa wydawała się na tyle poważna, że spodziewano się szybkich działań policji i wskazania inicjatorów całej akcji. Jak usłyszeliśmy, takie dochodzenie mogłoby też przynieść nowe informacje, które dodatkowo uzasadniałyby złożenie protestu wyborczego. Chodziło też o to, by całe zajście wyjaśnić, zanim dojdzie do zaprzysiężenia.

    Według naszych rozmówców, nie można wykluczyć, że w sprawie nie chodzi tylko o wyborczy instruktaż czy wyręczanie w głosowaniu, bo przychylność wyborców mogła być też kupowana. Wprawdzie, jak usłyszeliśmy, nie ma na to mocnych dowodów i sprawa ta nie była przedmiotem zgłoszenia, to jednak za takim scenariuszem przemawia fakt, że po wyborach podopieczni domu, zwykle niedysponujący pieniędzmi (a jeśli już, to bilonem), płacili banknotami za swoje luksusowe jak na ich możliwości zakupy (np. woda kolońska).

    O losy zgłoszenia zapytaliśmy w Komendzie Powiatowej Policji w Pułtusku. Jak się okazało, całe zamieszanie uznano za nieistotne.

    – Na terenie całego naszego powiatu nie doszło do żadnych nieprawidłowości wyborczych. Jest notatka ze zgłoszenia w Pokrzywnicy, ale wszystko sprawdzono i nie stwierdzono, by doszło tam do przestępstwa – powiedziała st. sierż. Alicja Bobińska.

    Po otrzymaniu zgłoszenia funkcjonariusze na miejscu przeanalizowali sprawę i ocenili, że nie doszło do żadnych nieprawidłowości. Nie prowadzono żadnych przesłuchań, a ustalenia zostały poczynione na podstawie relacji osoby zgłaszającej zdarzenie. W efekcie sprawę zakończyło sporządzenie notatki służbowej.

    Nasze ustalenia spowodowały spore wzburzenie mieszkańców gminy, którzy zapewnili, że będą chcieli przekonać KPP do podjęcia działań. Rozważą też, czy spra- wą bezczynności policji zainteresować komendę wojewódzką w Radomiu. Prawdopodobnie dojdzie też do złożenia w sądzie protestu wyborczego.

    – Wydaje mi się, że kiedy dochodzi do tego typu nieprawidłowości podczas wyborów, to nie można sprawy pozostawić bez dalszego biegu. Przecież jest to działanie na szkodę interesu mieszkańców gminy. Niestety, brak działania policji ma swoją wymowę – usłyszeliśmy.
  • ~WYBORCA
    (2014-11-25 05:59)
    ANI PIECHOCINSKI,ANI NIKT INNY Z PSL-U NIE POWINNI SIE WOGOLE WYPOWIADAC---TA PARTIA PRZEJDZIE DO HISTORII W HANBIE. JEDNI NAZYWAJA ICH KWIATKIEM DO KOZUCHA PO A INNI SADZA,ZE W CZASIE KOALICJI Z PO NIE ZROBILI DLA NARODU POLSKIEGO NIC DOBREGO--DLA SWOICH RODZIN,KUZYNOW,POCIOTKOW I PRZYJACIOL,DLA TYCH ZROBILI BARDZO DUZO I DLA SIEBIE.

    JESLI CHODZI O WYNIKI WYBOROW, TO CHYBA STAL SIE JAKIS CUD!!!
    PARTIA,KTORA PRZEZ WSZYSTKIE LATA KOALICJI MIALA NAJWYZSZE POPARCIE 6%,BARDZO RZADKO 7%,PRZED WYBORAMI WYNIK SIE NIE POWIEKSZYL, NIEWIADOMO JAK ISKAD UZYSKUJE WYNIK PONAD 40%,CZY KOMPUTER BYL DLA NICH TAKI PRZYJAZNY, CZY KTOS CHCIAL IM POMOC I PRZESKOCZYL WYNIK ZA WYSOKO???
    CZY TAKIE RZECZY MOGA SIE DZIAC W DEMOKRATYCZNYM PANSTWIE???
  • ~Rekuć i Kuklinowski!
    (2014-11-24 23:32)
    Januszku!
    A na te grzyby to chodzisz do lasu - bo tam masz skrzynkę kontaktową pod umówionym muchomorem (ulubionym jaworem), czy po prostu wymieniacie się z tym drugim grzybiarzem koszykami?

    Nie musisz odpowiadać - my i tak swoje wiemy!
  • ~christ
    (2014-11-24 21:16)
    do Zibi
    spiepszaj dziadu z Forum, ty zapszancu i zgnilku
  • ~kuka
    (2014-11-24 19:39)
    To nic innego tylko farsa w wydaniu piechocinskiego.
  • ~rchlop-rolnik-soltys
    (2014-11-24 19:29)
    Piechocinski jak padales na kolana to chyba tym wielkim łbem w podloze uderzyles.
    Teraz powyborwch takich glupot wypowiedzianych przez ciebie,rolnika z miasta dawno nikt nie slyszal,my rolnicy z mazur jestesmi bardz wami przywudcami rozbawieni,Z NIE MOCY przeciw wam.
  • ~rolnik z miasta
    (2014-11-24 19:16)
    Panie wladco chlopskich dusz az sie boje ze za rok przy takim poparciu jak teraz do seimikow,wy z PSLu bedziecie zajmowali 75% law poselskich.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-11-24 19:01)
    Prezio PIS grozi...)))

    lo matko, wyjdzie na ulice, niech sie przywiaze do ochroniarza, chlop sie jeszcze zgubi
    i bedzie awantura
  • ~kuka
    (2014-11-24 18:59)
    Komuna nazywała swoich przeciwników kontr rewolucją , A P.O. nazywa swoich przeciwników podpalaczami. Niech żyje P.O.
  • ~ekolog
    (2014-11-24 18:58)
    Niech Prezes PIS poprosi Putina o pomoc, ten znany światowej sławy demokrata udziela pomocy potrzebującym...
  • ~ejmen
    (2014-11-24 18:48)
    buraku z psl, już ci prezes zapewni najstraszniejszą wojnę, o jakiej jeszcze niesłyszałeś
  • ~kuka
    (2014-11-24 18:42)
    Jeszcze nie tak dawno Tusk chwalił Gierka że robił dobrze,i nagła zmiana oceny ???
  • ~prze-śmiewca
    (2014-11-24 18:16)
    Edward Gierek - idol Jarosława, może Pan Prezes powróci do PRL-u, wtedy mógłby wygrywać wybory ile by tylko chciał. Jarek w roli Bieruta , a Miller jako I sekretarz... lub odwrotnie.
    I z Rosja by się ułożyło.
  • ~polka
    (2014-11-24 18:14)
    Piechociński zapomniał pozdrowić ROLNIKÓW Z GDYNI.
  • ~sw
    (2014-11-24 18:13)
    Panie Piechociński, dałeś się Pan wkręcić razem z swoim PSL jak przysłowiowy ********* To Pańskie zwycięstwo na skutek dziwnych co najmniej działań PKW i innych podrzędnych komisji odsuwa zainteresowanie społeczne krętactwami PO a cała uwaga koncentruje się na PSL. Polacy uwielbiają oszukiwać ale w ramach naszej dulszczyzny nie cierpią być oszukiwani. Nieciekawa ta wygrana.
  • ~gość
    (2014-11-24 18:12)
    TKM, to już było.
  • ~polka
    (2014-11-24 18:11)
    ZSL zdelegalizować, od dawna jeżdżą po instrukcje do Moskwy.