Skandal w wyborach? Głos na PSL za wodę kolońską? Kolejne nieprawidłowości

| Aktualizacja:

Głosowanie z asystą oraz instruktaż na kartce - kolejny przypadek nieprawidłowości w głosowaniu w wyborach samorządowych.

wróć do artykułu
  • ~Klex
    (2014-11-25 07:15)
    Jest tylko jedna rada by rozwalić panujący układ Prezydenci(PO) -Sejmiki (PO, PSL) – trzeba zagłosować na Prezydenta z PiSu. Będą pilnować siebie nawzajem, by nie robić przekrętów.
    Nie jestem Pisiorem, ale ta opcja wydaje mi się bardzo logiczna.
  • ~PSL jest do tego zdolny
    (2014-11-25 07:23)
    Skala "wdzięczności" musiała być duża, skoro mieszkańcy się wkurzyli. Ale to może być tak: zagłosuj właściwie, bo inaczej nici z pomocy!

    DPS w Opatowie: 100% na PSL. Niewiarygodne, ale prawdziwe!

    Złość pana prezydenta. Komorowski: Żadnej powtórki wyborów nie będzie! „To odmęt absurdu i szaleństwa politycznego!”
  • ~A Piechociński zapewniał: myśmy dobrze pracowali
    (2014-11-25 07:26)
    Taaaaaaaaaaaaa. Pazerna Sitwa Lewusów!

    KORUPCJA na całego!
  • ~krystyna
    (2014-11-25 07:48)
    Całe te wybory to jest fotografia rządów Po i PSL!Popierajcie dalej te ugrupowania ,a któregoś pieknego dnia obudzicie sie na śmietniku europy!
  • ~polak
    (2014-11-25 07:52)
    skorumpowana tam jest nawet policja-żenujący obraz kraju pasożytów i popaprańców!!!
  • ~job
    (2014-11-25 07:56)
    Najgorsze jest jak kler z ambony bebni w mozgi moherow na kogo maja glosowac, ja to juz znam od 90 lat do dzisiaj.
    bo Mafia musi byc gora.
  • ~Robnad
    (2014-11-25 08:01)
    wystarczy się zastanowić.
    wyniki sondażu exit poll są obarczone błędem 1.5 % i do tej pory końcowe wyniki to potwierdzały.(zazwyczaj niedoszacowany PIS miał +1.5).
    teraz w błędzie in minus znalazła się PO, zaś PISowi błąd podskoczył dwukrotnie tez na minus.
    wynik PSL?
    exit poll 17%, końcowe 23% z kawałkiem.
    3% + 1% +błąd statystyczny + PO uważaniu.
    gdzie tu fałszerstwa. he, he, he.
  • ~Zenek
    (2014-11-25 08:03)
    Nie ma się co gorączkować. Polacy wybierają tak jak im starcza rozumku. Widać odpowiada im syf podawany do smakowania przez obcą agenturę. Smacznego.
  • ~antyciemnogród
    (2014-11-25 08:10)
    A dlaczego nikt nie reaguje, gdy ciemnemu ludowi kler nakazuje na kogo zagłosować?
  • ~Robnad
    (2014-11-25 08:19)
    Radio Maryja i TV SRAM zdalnie steruje ciemnym ludem ,ale to jest normalne i nikomu w PISie nie przeszkadza.
    bo to dla dobrego celu Ha Ha
  • ~DAV
    (2014-11-25 08:30)
    Klex2014-11-25 07:15

    Jest tylko jedna rada by rozwalić panujący układ Prezydenci(PO) -Sejmiki (PO, PSL) – trzeba zagłosować na Prezydenta z PiSu. Będą pilnować siebie nawzajem, by nie robić przekrętów.
    Nie jestem Pisiorem, ale ta opcja wydaje mi się bardzo logiczna.
    ... dobry pomysl, ale kto ma zagwarantować, ze oni tych wyborow tez nie sfałszuje , przecież od katastrofy smoleńskiej obsadzili swoimi wszystkie ważne stanowiska w PL . Już kombinują jak niczego do następnych wyborow nie zmieniac, aby zagwarantować sobie zwycięstwo na na stepne 4 lata w sejmie !
  • ~gość
    (2014-11-25 08:35)
    Cały rząd i komorowski są uzurpatorami w Polsce. Tylko PRAWDZIWE i UCZCIWE wybory w Polsce rozwiążą problem. Taki chłam jak teraz to tylko w tym kraju. Tylko rewolucja rozwali tek beznadziejny rząd.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-11-25 08:38)
    PIS,
    Cwana logika - to tak, jakby wziac pieniadze z ubezpieczenia za wypadek komunikacyjny, a caly czas opowiadac o zorganizowanym zamachu.
    Ani odrobiny godnosci.( smolensk sie klania )
  • ~marian
    (2014-11-25 08:38)
    NIE IDĘ NA WYBORY , BO I TAK ZAFAŁSZUJĄ WYNIKI.
  • ~Aboj
    (2014-11-25 08:38)
    Przykrywka na dopisywanie krzyżyków.
  • ~sokular
    (2014-11-25 08:42)
    Smutne ,że te "Rancza" wspiera też i policja...to droga do nikąd...
  • ~Ironiamus
    (2014-11-25 08:48)
    Glos na PiS za pokropienie wodą z chrzcielnicy.
  • ~Bulba
    (2014-11-25 08:57)
    Oto całe dziadowskie państwo Tuska i Komoruskiego. Polacy, nic się nie stało i wyniki są takie jak miały być.
  • ~IVRP
    (2014-11-25 09:19)
    Są też sygnały ,że na podkarpaciu głosujący na pis dostawali worek Kaczyńskich // czytaj worek kartofli // !
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-11-25 09:38)
    Zjednoczone Stronnictwo Ludowe (ZSL) – chłopska partia polityczna w Polsce, powstała 27 listopada 1949 z połączenia prokomunistycznego "lubelskiego" Stronnictwa Ludowego[1][2] z resztkami rozbitego przez komunistów PSL "mikołajczykowskiego". ZSL jako partia satelicka Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej realizowała jej politykę wobec wsi.

    ZSL akceptowało dominację polityczną Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, kolektywizację wsi, jak również sojusz z ZSRR.

    Rola ZSL częściowo zmieniła się po wydarzeniach w październiku 1956 roku. Mimo przyjęcia deklaracji regulującej zasady współpracy PZPR i ZSL w styczniu 1957, główne decyzje dotyczące polityki rolnej kraju podejmowały władze PZPR.

    Partia dzięki sojuszowi z PZPR otrzymał określoną liczbę miejsc w sejmie oraz stanowisk w Radzie Państwa, rządzie, jak również administracji terenowej. W bardzo podobny sposób weszła również do takich organizacji jak Front Jedności Narodu, czy Patriotyczny Ruch Odrodzenia Narodowego.

    Po wydarzeniach z 1980 i powstaniu NSZZ "Solidarność" polityka prowadzona przez partię uległa częściowej zmianie. Kierownictwo zaczęło upominać się o prawa ekonomiczne i socjalne mieszkańców wsi.

    Podczas VIII Kongresu przedstawiono stanowisko ZSL w sprawie koniecznych przemian politycznych i społecznych. Delegaci domagali się rehabilitacji Stanisława Mikołajczyka oraz powrotu do koncepcji mikołajczykowskiej PSL i zagwarantowania trwałości gospodarstw.

    W 1983 zagwarantowano konstytucyjnie prawo do nienaruszalności indywidualnych gospodarstw rolnych, jednak do końca Stronnictwo popierało utrzymanie ustroju socjalistycznego, kolektywizację wsi oraz uznawanie kierowniczej roli PZPR i sojuszu z ZSRR.

    W 1988 w opozycji do ZSL powstał Ogólnopolski Społeczny Komitet Odrodzenia Ruchu Ludowego, a w sierpniu 1989 powołano PSL (wilanowskie), nawiązujące do tradycji chłopskiej partii Stanisława Mikołajczyka.

    ZSL brało udział w obradach Okrągłego Stołu (1989), przedstawiciele stronnictwa weszli w skład rządu Tadeusza Mazowieckiego.

    W dniach 27–29 listopada 1989 ogłoszono rozwiązanie Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego i powołanie PSL-Odrodzenie. Po połączeniu w maju 1990 PSL-Odrodzenie z PSL wilanowskim powstało Polskie Stronnictwo Ludowe.

Może zainteresować Cię też: