Skandal w wyborach? Głos na PSL za wodę kolońską? Kolejne nieprawidłowości

| Aktualizacja:

Głosowanie z asystą oraz instruktaż na kartce - kolejny przypadek nieprawidłowości w głosowaniu w wyborach samorządowych.

wróć do artykułu
  • ~job
    (2014-11-25 07:56)
    Najgorsze jest jak kler z ambony bebni w mozgi moherow na kogo maja glosowac, ja to juz znam od 90 lat do dzisiaj.
    bo Mafia musi byc gora.
  • ~europejczyk
    (2014-11-25 12:41)
    A co tak zacichli o liczeniu głosów w poznańskim . Po mimo że przypada do sejmiku 39 mandatów to wyliczono tam oczywiście 42 . Jak też by mogło być inaczej gdy okazuje się że za dużo trzy mandaty przypadają PSL owcom . Oczywiście reszortowcy o tym milczą i zajmują się tematem typu g..a .
  • ~A Piechociński zapewniał: myśmy dobrze pracowali
    (2014-11-25 07:26)
    Taaaaaaaaaaaaa. Pazerna Sitwa Lewusów!

    KORUPCJA na całego!
  • ~OKI
    (2014-11-25 11:43)
    Tak jest nie zmieniam zdania PO i PSL to jedna wielka sitwa niszczaca Polske , dziwię się tylko policji że uczestniczy w ty procederze,tych chamów z PSL powinno się raz na zawsze wywalić z polityki.B ANDA OSZUSTÓW???
  • ~krystyna
    (2014-11-25 07:48)
    Całe te wybory to jest fotografia rządów Po i PSL!Popierajcie dalej te ugrupowania ,a któregoś pieknego dnia obudzicie sie na śmietniku europy!
  • ~polak
    (2014-11-25 07:52)
    skorumpowana tam jest nawet policja-żenujący obraz kraju pasożytów i popaprańców!!!
  • ~Robnad
    (2014-11-25 08:01)
    wystarczy się zastanowić.
    wyniki sondażu exit poll są obarczone błędem 1.5 % i do tej pory końcowe wyniki to potwierdzały.(zazwyczaj niedoszacowany PIS miał +1.5).
    teraz w błędzie in minus znalazła się PO, zaś PISowi błąd podskoczył dwukrotnie tez na minus.
    wynik PSL?
    exit poll 17%, końcowe 23% z kawałkiem.
    3% + 1% +błąd statystyczny + PO uważaniu.
    gdzie tu fałszerstwa. he, he, he.
  • ~Anna
    (2014-11-25 10:55)
    Jest tylko jedna rada by rozwalić panujący układ Prezydenci(PO) -Sejmiki (PO, PSL) – trzeba zagłosować na Prezydenta z PiSu. Będą pilnować siebie nawzajem, by nie robić przekrętów.
    Nie jestem Pisiorem, ale ta opcja wydaje mi się bardzo logiczna. Gdzie się dwóch bije trzeci korzysta (NARÓD)
  • ~bądźmy obiektywni
    (2014-11-25 12:38)
    Godne potępienia. Nasuwa się jednak pytanie czy w niedzielę na ambonie nic analogicznego nie miało miejsca?
    To też agitacja, nawet jak ktoś zamiast oferować wodę kolońską zapraszał na zakrystię i opowiadał o korzyściach dla parafii wynikających z głosowania na "swojego" człowieka...
  • ~cyt
    (2014-11-25 13:52)
    Do ~Anna. Hofmana i spółkę prezes nie upilnował, a co dopiero większość narodu, który nie chce głosować na PIS. Hofman pilnował Kamińskiego, a Kamiński Hofmana i napychali kieszenie pieniędzmi podatnika. Gdzie był prezes, że swoich najbliższych, prawdziwych patriotów nie upilnował. Można przypuszczać, że owi wierni druhowie Kaczyńskiego niezłą forsę by wydali, żeby znaleźć się na Wiejskiej w ławach poselskich. Ile jest takich Hofmanów, Kamińskich w "Prawie i Sprawiedliwości"? W PIS liczy się wierność, a nie jakość. Może chlać, jak wyraził się prezes o Hofmanie, byleby był wierny i gadał to co prezes. Podobnie jest z Karskim, o dziwo sędzią sądu partyjnego, który za chlanie i rozwalanie został ta funkcją obdarzony. W każdej partii znajdą się nieuczciwi, a bezrobotny, bezdomny za drobną kasę zrobi wszystko. Jemu bowiem jest wszystko jedno jaka partia rządzi. Myśl ~Anna, a nie pleć głupot. Logicznie uzmysłowiłaś innym, że tym PIS-iorem jesteś. Kto jest tym trzecim, który korzysta? Prostota, cienki umysł, stąd tyle nieważnych głosów.
  • ~PSL jest do tego zdolny
    (2014-11-25 07:23)
    Skala "wdzięczności" musiała być duża, skoro mieszkańcy się wkurzyli. Ale to może być tak: zagłosuj właściwie, bo inaczej nici z pomocy!

    DPS w Opatowie: 100% na PSL. Niewiarygodne, ale prawdziwe!

    Złość pana prezydenta. Komorowski: Żadnej powtórki wyborów nie będzie! „To odmęt absurdu i szaleństwa politycznego!”
  • ~F_F
    (2014-11-25 14:03)
    "bezdomni płacili banknotami za luksusowe - jak na ich możliwości - produkty (jak np. woda kolońska). "

    Luksusowa wod kolońska?! Co oni kupowali - Dior, Chanel? Czy mniej wyrafinowane smaki, np. Old Spice? :))
  • ~TadF
    (2014-11-25 14:09)
    a ustalenia poczuynili na podstawie relacji osoby zgłaszającej zdarzenie...

    A ja bym wolal, aby pismak nauczyl sie pisac po POLSKU ! i POCZYNIL to zanim opublikuje tekst... Chyba, ze uwaza iz ostatniego zdania w tekscie i tak nikt nie przeczyta...
  • ~wigraszek
    (2014-11-25 14:31)
    Czy ktoś jeszcze pije wodę kolonską-kiedyś pijali brzozową?
  • ~jan
    (2014-11-25 15:13)
    Ponieważ super dokładne sondaże wykazały wysoką wygraną PIS, Platforma Okłamywaczy wraz z Zyrandolem musiała zareagować natychmiast aby wynik wyborczy był taki jaki miał być.
  • ~zapytanieogólnopolskie
    (2014-11-25 15:24)
    Proszę o poinformowanie na tym forum gdzie lokalna władza ,,korumpowała,, policję przekazując jej nowe pojazdy, to stało się polską normą iż władza przed wyborami daje samochody, tak aby funkcjonariusze wiedzieli od kogo zależą , takie informacje są upubliczniane tylko lokalnie przez co nikt poza zainteresowaną partią tego nie notuje.Skala może być ogromna.
  • ~henryk
    (2014-11-25 17:11)
    Zrobili wszystko, żeby nie przegrać wyborów... No to mamy demokrację! Hańba!
  • ~Bolek
    (2014-11-26 11:19)
    PSL nawet jabłka wraz ze skrzynkami rozdawała byle tylko na nich głosowali Skandal na skandalu a Prezydent mówi Polacy nic się nie stało my nadal przy żłobie więc będzie nam żyło się dobrze gdy dorwiemy kasę z UE
  • ~Policja (niechcący) ujawniła: to Kancelaria Komoro
    (2014-11-27 14:54)
    Państwowa Komisja Wyborcza nie ma swojej siedziby, a jedynie… podnajmuje pomieszczenia od Kancelarii Prezydenta. Podczas posiedzenia zespołu parlamentarnego ds. wolności słowa podisnp. Mariusz Sokołowski, zapewne nieświadomie ujawnił bardzo ważną informację. Dzięki jego relacji z czwartkowej interwencji policji w PKW wyszło na jaw, że to Kancelaria Prezydenta rządzi siedzibą Państwowej Komisji Wyborczej.

    To zelektryzowało uczestników dzisiejszego posiedzenie parlamentarnego zespołu, który zajmował się sprawą zatrzymania dziennikarzy. - Ta informacja jest dla mnie chyba najbardziej sensacyjna tego dnia – stwierdził redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz. – Policja nie wiedziała, że PKW dysponuje tam lokalem i że trzeba zapytać PKW o zgodę na interwencję.

    - Wiedzieliśmy, podobnie jak pan, że tam działa PKW – odparł Sokołowski.

    - To dlaczego nie zapytała dysponenta lokalu – dociekał Sakiewicz.

    Rzecznik policji tłumaczył, że administratorem budynku jest Kancelaria Prezydenta RP. Okazuje się, że PKW nie ma nic do powiedzenia w swojej siedzibie. Chociaż istnieje możliwość przechowywania tam tajnych dokumentów będących w dyspozycji jedynie PKW.

    Tomasz Sakiewicz wielokrotnie pytał, czy policja pytała PKW o zgodę na interwencję, a przedstawiciele policji powtarzali, że byli w kontakcie z Kancelarią Prezydenta. W końcu uciekli się do zwrotu: „sąd zdecyduje”.

    A ta sytuacja rodzi wiele wątpliwości. Czy PKW jest suwerenna w swoich decyzjach, skoro nie podejmuje decyzji nawet w tak banalnej sprawie, jak prawo do dysponowania lokalem.

    Na bardzo istotny wątek zwrócił uwagę poseł Jan Dziedziczak. - Za pół roku będziemy mieli wybory prezydenckie. Teraz wyobraźmy sobie, że są nieprawidłowości związane z PKW, a decydentem czy policja ma wejść, czy nie jest kancelaria jednego z kandydatów – mówił poseł PiS.

    Czyli Kancelaria Komorowskiego będzie decydowała o wydarzenia w siedzibie PKW mającej odpowiadać za wybory, w których udział bierze Bronisław Komorowski.

    Na drugi dzień po zatrzymaniu dziennikarzy w siedzibie PKW przed sądem zeznawał szef ochrony Kancelarii Prezydenta Konrad Komornicki. Powiedział przed sądem: „Zapadła decyzja o wezwaniu zgromadzonych osób w pomieszczeniu PKW o podaniu do informacji do tych osób o żądaniu opuszczenia tego pomieszczenia.” „Dostałem takie polecenie ustne od swojego przełożonego, szefa Kancelarii Prezydenta RP.”
    Na ten temat:
    Proces dziennikarzy zatrzymanych za relacjonowanie zajść w PKW
    W Sejmie o policyjnej akcji przeciw dziennikarzom
    Pawlicki ujawnia kulisy policyjnej akcji w PKW: Uniemożliwiono mi wykonywanie obowiązków
    Demonstranci zajęli siedzibę PKW
  • ~Bulba
    (2014-11-25 08:57)
    Oto całe dziadowskie państwo Tuska i Komoruskiego. Polacy, nic się nie stało i wyniki są takie jak miały być.

Może zainteresować Cię też: