Przedstawiciele Kukiz'15 - oprócz Pawła Kukiza także wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka - zapowiedzieli, że po konferencji zorganizowanej przed PKW zarejestrują komitet wyborczy.

- Z szacunkiem podchodzę do pana posła Jakubiaka; gdyby chciał, spokojnie mógłbym mu zaproponować funkcję wiceprezydenta do spraw gospodarczych - powiedział PAP Patryk Jaki.

Jak podkreślił kandydat Zjednoczonej Prawicy, przed pierwszą turą wyborów w Warszawie najważniejsze jest, "by nie rozdrabniać głosów", bo to - według niego - działa na korzyść kandydata PO i Nowoczesnej Rafała Trzaskowskiego. - To może spowodować, że Trzaskowski wygra w pierwszej turze i Warszawą będzie rządziła ta sama ekipa, która rządzi od 12 lat, w tym mafia reprywatyzacyjna, deweloperzy - oświadczył.

Marek Jakubiak urodził się w 1959 roku w Warszawie. Jest przedsiębiorcą; absolwentem szkoły chorążych na wydziale lotnictwa ze specjalizacją eksploatacja samolotu. Ukończył również policealne studium zawodowe ze specjalizacją organizacja pracy kulturalno-oświatowej. W wyborach parlamentarnych w 2015 r. uzyskał mandat posła z okręgu płockiego z ramienia Kukiz'15.

W Sejmie zasiada m.in. w komisji obrony narodowej, gdzie pełni funkcję wiceprzewodniczącego. W lipcu 2018 r. został wiceprzewodniczącym komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT.