• ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
  (2014-11-17 09:06)
  "Straszne " bezrobocie za PO
  Kuzyn Lecha i Jaroslawa Kaczynskich stracil posade w Orlenie 07.02.2010
  to ten co zarabial ponad 30 000 zl na miesiac plus premie motywacyjne
  na 3 posadach i nigdzie go nie widziano !

  Jan Maria Tomaszewski, znany glównie ze swojego pokrewienstwa z Lechem i Jaroslawem Kaczynskim stracil intratna posade w Orlenie - informuje "Wprost". Kuzyn braci Kaczynskich pracowal jako doradca w najwiekszej polskiej spólce paliwowej. Tomaszewski ma w swej karierze wiele stanowisk w panstwowych spólkach. Z wyksztalcenia jest plastykiem.
  Tomaszewski trafil do Orlenu za czasów prezesury Piotra Kownackiego, bylego szefa Kancelarii Prezydenta. - Jego umowa o prace zostala rozwiazana z uplywem terminu, na który byla zawarta. Nie przewidywala odprawy, nie obowiazuje go takze zakaz konkurencji - powiedzieli tygodnikowi "Wprost" przedstawiciele firmy.

  Chcial kupic tron Augusta Mocnego

  We wrzesniu 2009 r. Tomaszewski zostal zatrudniony w Orlenie na stanowisku doradcy ds. mediów. Ten z wyksztalcenia plastyk prace w firmie dostal niecaly miesiac po tym, jak funkcje prezesa objal Piotr Kownacki, bliski wspólpracownik glowy panstwa. Kuzyn braci Kaczynskich zarabial w panstwowej spólce ok. 10 tys. zl netto. Na swoim stanowisku zaslynal oryginalnymi pomyslami: chcial wyswietlic reklamy spólki na niebie, proponowal swoim szefom zakup tronu Augusta Mocnego za, bagatela, kilka milionów euro.
  W ciagu dwóch lat widzialem go w pracy moze dwa razy - powiedzial pracownik spólki. Z informacji, jakie "Wprost" uzyskal w biurze prasowym Orlenu, wynikalo, ze kuzyn prezydenta przebywal na "dlugookresowym zwolnieniu lekarskim". Jego umowa o prace wygasla 31 grudnia 2009 roku. Szefostwo spólki nie bylo zainteresowane kontynuacja wspólpracy.

  Czlowiek od wszystkiego

  Tomaszewski ma na swoim koncie wiele intratnych posad w panstwowych spólkach. Kuzyn braci Kaczynskich zarabial ponad 30 tys. zl. Byl zatrudniony na az trzech pelnych etatach na raz. Do tego w branzach egzotycznych z punktu widzenia jego kwalifikacji. Pracowal w TVP (8 tys. zl), miejskich wodociagach (5-6 tys. zl) i Orlenie (18 tys. zl.).

  W warszawskich wodociagach Tomaszewski popisal sie niecodziennymi pomyslami na promocje przedsiebiorstwa. Plastyk planowal budowe specjalnej kurtyny wodnej do widowisk swiatlo-dzwiek. Instalacje przeszklonych wind i taras widokowy. Pracownicy wodociagów zgodnie powtarzaja, ze projekty byly "niezwykle kosztowne i trudne w realizacji".

  Stanowisko mial mu zalatwic zwiazany z PiS Stanislaw Bortkiewicz, ochrzczony przez prase "supermanem Kaczynskich".- Sam pan Tomaszewski byl trudny do uchwycenia. Nawet przez komórke. Rzadko pojawial sie w pracy - tlumaczy dziennikarzom gazety Joanna Korzeniowska z Miejskiego Przedsiebiorstwa Wodociagów i Kanalizacji. Mimo to zarabial 2-3 tys. zl wiecej niz inni pracownicy na tych samych stanowiskach.
  PIS POTRAFI...ONI ZNOWU CHCA DO KORYTA...!
 • ~.uj .upa i kamieni kupa
  (2014-11-17 01:56)
  Toż to normalne.Głosowałbys na cygana,który ci od 7 lat okrada mieszkanie i gwałci córke?
 • ~TVN24 dla idiotów
  (2014-11-17 02:08)
  tydzien bedzie trwalo dokładne liczenie i platforma oszustów wygra jak Putler w KGB
 • ~taka prawda
  (2014-11-18 15:15)
  Od Donka ma talent KOPACIARNIA w tych kłamstwach POsłuszenstwo nie POszło na marne nie życzył bym sobie żeby taka lekarka mnie leczyła POwinni oddać władze jak i ci z tej PANSTWOWEJ KOMISI WYBORCZEJ
 • ~filip13
  (2014-11-25 16:54)
  Dla czego za rządów P.O. W sądach nie można stosować pozwów zbiorowych, to godzi w podstawy demokracji.
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.