Szef Twojego Ruchu Janusz Palikot otwierając prezentację powiedział, że więcej Europy to przede wszystkim większe zarobki.

Reklama

"Nie może być tak, że Polacy dzisiaj mając 20-tą gospodarkę na świecie i 6-tą, 7-mą w Unii Europejskiej są prawie najgorzej zarabiającymi w Unii Europejskiej" - powiedział Palikot.

Lider Twojego Ruchu podkreślił, że należy uaktywnić gospodarkę i wprowadzić nowe technologie. Dzięki temu uzyska się dodatkowe miejsca pracy, a Polacy będą więcej zarabiać. To właśnie na lepsze technologie - zdaniem Janusza Palikota - należy przede wszystkim przeznaczyć pieniądze unijne i wewnętrzne, a nie - np. na poprawę infrastruktury.

Lider Twojego Ruchu proponuje też likwidację składek ZUS-owskich i uzyskiwanie pieniędzy na renty i emerytury z podatków. W ten sposób - jego zdaniem - odciąży się przedsiębiorców, którzy nie będą ponosić wysokich opłat za pracowników.

Twój Ruch ma też w planach troskę o najsłabszych, ale nie - jak to podkreślił Janusz Palikot - kosztem przedsiębiorców. Chce też większego udziału kultury w życiu społecznym.

Wśród kandydatów koalicji Twój Ruch Europa Plus do Europarlamentu są osoby wcześniej związane z SLD: Ryszard Kalisz, Marek Siwiec, i są też byli działacze PO - Kazimierz Kutz czy Paweł Piskorski.