Jak informuje Presserwis, Mariusz Walter zaproponował wczoraj, by Durczok zajął jego miejsce w kapitule Wiktorów. Zasiada w niej 19 spośród ponad 250 osób uhonorowanych Wiktorem w poprzednich latach. Durczok miałby wtedy większy wpływ na przyszłoroczny plebiscyt. To kapituła decyduje o tym, kto ostatecznie znajdzie się w finałowej piątce nominowanych gwiazd. Szef ”Faktów” nie chciał komentować tej informacji.

Reklama

Kamil Durczok wysłał w piątek do Józefa Węgrzyna - pomysłodawcy Wiktorów prośbę o wycofanie go z listy nominowanych w kategorii "Najlepszy prezenter telewizyjny". Nie chciał rywalizować z prowadzącymi programy rozrywkowe: Katarzyną Cichopek, Kingą Rusin i Krzysztofem Ibiszem. Zaapelował o zmianę regulaminu konkursu. Jak przyznał w rozmowie z DZIENNIKIEM jeden z członków kapituły Krzysztof Mroziewicz, taka zmiana jest możliwa. Na początku marca planowane jest spotkanie w tej sprawie.

W kategorii "Najlepszy prezenter telewizyjny" oprócz Durczoka i prowadzących programy rozrywkowe nominowano również Piotra Kraśkę z ”Wiadomości”. Czy i on zamierza się wycofać? "Teraz żyję inauguracją prezydentury Baracka Obamy" - mówi Piotr Kraśko, który jest z ekipą TVP w USA. "Zajmę się tym po powrocie" - dodaje.