GROM się sypie. Szef jednostki odchodzi

| Aktualizacja:

To będzie wielkie zamieszanie w szeregach elitarnej jednostki GROM. Dowódca tej grupy płk Dariusz Zawadka złożył wypowiedzenie stosunku służbowego - potwierdził PAP w piątek mjr Jacek Popławski z Dowództwa Wojsk Specjalnych. Odmówił podania szczegółów sprawy.

wróć do artykułu
  • ~irena
    (2010-07-30 16:48)
    szkoda, juz takich specjalistycznego wojska miec nie bedziemy , , i pewnie o to tym rzadzacym o to chodzi,,,PO-przebudzcie sie ,ile jeszcze tragedii za Wasza przyczyna musi nasza OJCZYZNE dotknac,odpowiecie za wszystko przed Panem Bogiem
  • ~pepe
    (2010-07-30 16:50)
    PO CO SIĘ TAK MĘCZYĆ ?

    NIECH NAS NIEMCY OD RAZU ANEKTUJĄ - BĘDZIE PROŚCIEJ !
  • ~DONIO
    (2010-07-30 16:43)
    PO *********** wszystko co napodka na swojej drocze
  • ~internauta
    (2010-07-30 16:40)
    Jeszcze jedna kadencja PO i z polski zrobi się całkowity burdel. Społeczeństwo podzielone jest jak jeszcze nigdy. Mam 50 lat i nie pamiętam by ludzie byli tak zawistnie podzieleni. A Klich, to cóż, pożal się Boże...
  • ~edek_z_fabryki_kredek
    (2010-07-30 16:37)
    ~jancz - nie wiem czy to takie szczescie. moze byc tak, ze na tej emeryturze bedziesz glodowal.
    oczywista rzecza dla kazdego polityka jest, ze podniesienie podatkow wiaze sie z fala ostrej krytyki. mysle, ze dopoki opozycja bedzie eksponowala tylko glupote to Rzad PO moze czuc sie bezpieczny.
  • ~kapusta
    (2010-07-30 16:55)
    Polska całkowicie rozbrojona.
    Czy szykuje się militarny atak na nasz kraj?
    Co jest grane?
  • ~xyz
    (2010-07-30 16:34)
    Ten rząd niech wreszcie przepadnie jak siła nieczysta.Nawet za komuny nie zrobili tyle zła co tan rząd.
  • ~chilum
    (2010-07-30 16:14)
    >ciekawe w co sobie strzeliło PO swoimi rządami, chyba więcej niż w kolano

    Jak już to chyba się w takiej sytuacji mówi, że "w stopę", co??

    Specjaliści od filipinek LOL
  • ~monika
    (2010-07-30 17:18)
    Wszystko spieprzyli, a W y w y b o r cy za nimi jak cielęta na rzeź..
  • ~antoni na harmonii
    (2010-07-30 17:17)
    cios w samo serce pisu grom to pis da teraz trzeb a ich sadownie rozliczyć żegnaj antoś pakuj sie paka czeka
  • ~daras1983
    (2010-07-30 17:14)
    co wytwarza w umyslach elektoratu pisowskiego i pisowskopodobnego stan ciaglego zagrozenia. czego wy sie boicie. przeciez sami nie wierzycie w te swoje obawy. po prostu nie potraficie mertorycznie dyskutowac i zaakceptowac porazki wyborczej (juz 4 zreszta hehe). jak wam tak zle i uwazacie ze zraz nas niemcy z rosjanami zaanektuja to wyjedzcie w jakies bezpieczne miejsce wszak strefa shengen wam to umozliwia. nie wiem moze skandynawia tam jest podobno najlepsze miejsce do zycia na swiecie.ja w kazdym badz razie sie nie boje i zostaje!!! lepiej wezcie sie do roboty ksztalcie siebie i swoje dzieci dorabiajcie sie i zyjcie wygodnie a nie marnujcie energie na ciagla walke z jakims wyimaginowanym wrogiem
  • ~tuskoid
    (2010-07-30 16:59)
    A kto chcialby wojowac POd dowodztem PSYCHIATY ?, chyba tylko wariaci, hehe.
  • ~Matwiej Szauk
    (2010-07-30 16:14)
    Trybunał Stanu dla D.Tuska,Klicha,i prezydenta który kazał pilotom latać na wrotach od stodoły.To jest sabotaż,dywersja ,a kara taka sama jak za zdradę.Pluton egzekucyjny.
  • ~Jerzy
    (2010-07-30 16:26)
    Kolejny efekt psychiatry na stanowisku ministra ON
  • ~dochtór
    (2010-07-30 16:03)
    "GROM się sypie"-skoro ministrem obrony jest lekarz psychiatra...CZY MY ŻYJEMY TWORKACH???
  • ~złośliwy
    (2010-07-30 17:02)
    Kolejna konsekwencja rządów bliźniaków,ale to się ciągnie:)
  • ~posener
    (2010-07-30 16:11)
    tim, o czym ty piszesz, co ma po z ujawionymi dokumentami? pomyliles forum, to nie tv trwam
  • ~z
    (2010-07-30 18:44)
    A oto porównanie karier tych panów:
    Piotr Patalong
    "W latach 1992–1993 pełnił funkcję oficera operacyjnego na misji UNPROFOR w b. Jugosławii. W 1994 został skierowany na Akademię Obrony Narodowej w Warszawie. Ukończył także Wyższy Kurs Doskonalenia Oficerów (spadochronowy), ponadto w 2005 roku – Studium Operacyjno-Strategiczne.

    W okresie 1996–1997 pełnił funkcję zastępcy dowódcy Polskiego Kontyngentu Wojskowego SFOR w b. Jugosławii, a w 2004 był dowódcą 1 grupy bojowej Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku.

    W kraju pełnił funkcje w wielu pododdziałach wojskowych:

    * 12 Szczecińska Dywizja Zmechanizowana im. Bolesława Krzywoustego – dowódca grupy specjalnej
    * 56 kompania specjalna – dowódca plutonu
    * 6 Brygada Desantowo-Szturmowa im. Generała Brygady Stanisława Franciszka Sosabowskiego – oficer sztabu
    * 25 Brygada Kawalerii Powietrznej – oficer pionu szkolenia
    * 1 Dywizjon Szwoleżerów – dowódca
    * 7 Batalion Kawalerii Powietrznej – szef szkolenia
    * 18 Bielski Batalion Desantowo-Szturmowy – dowódca (2002–2004, 2008)
    * 1 Pułk Specjalny Komandosów – dowódca (2004–2006)
    * Jednostka specjalna GROM – dowódca (2006–2008)

    Z dniem 25 marca 2008 został po raz drugi w swojej karierze wyznaczony na stanowisko dowódcy 18 BbDSz w Bielsku-Białej.

    Ukończył szereg prestiżowych wojskowych kursów i szkoleń, m.in. kurs Pathfinder, kurs Ranger, kurs instruktorsko-spadochronowy w USA, a także kurs operacyjny w Akademii Obrony Sił Zbrojnych Królestwa Holandii."

    płk Dariusz Zawadka
    "w GROM-ie służył od 1991 r. Był na kilku misjach: na Haiti, w Chorwacji, Kosowie. Dowodził kontyngentem GROM w Iraku. Odszedł do rezerwy w 2004 r. i zajął się biznesem. W lipcu 2008 r. wrócił do wojska - został dowódcą GROM-u. "
    "Od 24 lipca 2008 dowodzi Jednostką Wojskową 2305 "GROM". Na stanowisko dowódcy został powołany z rezerwy. Wcześniej pełnił już służbę w jednostce "GROM" na różnych szczeblach dowodzenia. Służył w misjach bojowych w Iraku, Haiti i w Kosowie.

    Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 2 kwietnia 1998 za wykazanie szczególnej odwagi w czasie pełnienia misji pokojowej we Wschodniej Slawonii został odznaczony Krzyżem Zasługi za Dzielność.[1]"


    Jak widzicie o tym drugim oficerze jest niewiele, a można znaleźć jeszcze coś takiego:
    "Pułkownik Dariusz Zawadka przez ponad 3 lata był w cywilu, miał wtedy III grupę inwalidzką. Jednak został powołany na szefa GROM-u, jednostki, w której każdy musi wykazać się żelaznym zdrowiem. Jak to się stało, czyżby nastąpiło cudowne ozdrowienie?"
    "Ustawa o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych mówi wyraźnie – żołnierzowi zawodowemu nie wolno wchodzić w skład organów spółek innych przedsiębiorców oraz fundacji. Tymczasem pułkownik Zawadka, który 24 lipca 2008 r. objął dowodzenie GROM-em, dopuścił się rażącego złamania ustawy. Do 23 października 2009 r. zasiadał w zarządzie Brand Protection sp. z o.o. Do tego dnia był też współudziałowcem tej spółki, posiadając jedną trzecią jej aktywów. Łamanie przez 15 miesięcy ustawy drobiażdżkiem już nie jest. Fakt ten wyszperali we wrześniu zeszłego roku dziennikarze „Dziennika Gazety Prawnej” Wojciech Cieśla i Leszek Kraskowski. "
  • ~zagatka
    (2010-07-30 16:15)
    Zawsze czytam masę obelżywych komentarzy elektoratu PO- a teraz ani jednego- czyżby wstyd Wam było za swoje rządy, jesteście wściekli, że jednostka GROM w rozsypce, że jeszcze niespełna miesiąc temu Bronek obiecywał obniżenie podatków, a tu rząd nam serwuje coś przeciwnego- dziękuję wszystkim za głosy oddane na Bronka!
  • ~Tim
    (2010-07-30 15:59)
    Kompentencje PO do zarzadzania wojskiem...