Pobił i nazwał "czarnuchem". Dostał wyrok w zawieszeniu

| Aktualizacja:

Na półtora roku więzienia w zawieszeniu na pięć lat skazał w czwartek wrocławski sąd wrocławianina Roberta R. za pobicie i rasistowskie wyzwiska czarnoskórego lekarza z Ghany. Oskarżony przyznał się do pobicia, ale stwierdził, że "kolor skóry nie miał znaczenia".

wróć do artykułu
 • ~kaszanka-polska
  (2010-09-23 22:31)
  murzyni mają większe prawa w Polsce niż Polacy ... czekam tylko na przybycie setek tysięcy murzynów i muzułman, którzy będą pomiatali nami jak parobkami na naszej ziemi ... chciałbym aby ten sędzia kiedyś poznał ''miłość i tolerancję" wg. czarnoskórych, którzy poczują się dość silnie na nowo opanowanym przez siebie terenie ... do takiego Harlemu (dzielnica murzyńska) w Nowym Jorku biali nie mają wstępu (poza uzbrojoną po zęby policją) ..
 • ~eFKaZet
  (2010-09-23 22:01)
  Moj przyjaciel ktory musial wyjechac do Anglii, zostal napadniety przez czarnoskorego mezczyzne ktory przebil mu nozem pluco. Cudem go uratowali, oczywiscie tutaj nie bylo rasizmu, prawda?
 • ~Jan_Pytalski
  (2010-09-24 03:47)
  "Pobił i nazwał "czarnuchem". Dostał wyrok w zawieszeniu" - czyżby autor notki spodziewał się dożywocia? Ponadto czemu w Polsce murzyna nie m ożna nazwać "czarnuchem", ale urzędującego prezydenta można wyzywać dowolnie. Podobnie jak wetknąć flagę narodową w psie odchody czy powiesić na krzyżu męskie genitalia, które to akty czynią z delikwentów "celebrytow"?
 • ~Tomek
  (2010-09-24 10:59)
  Gdyby pobił kogoś nie-czarnego, pewnie umorzonoby sprawę
 • ~ktoś
  (2010-09-28 12:21)
  Absurdalna sprawa. Murzyn bronił się w sądzie swoim kolorem skóry , wmawiając rasizm, teraz jak murzyn sprowokuje na ulicy a ktoś mu odpowie "odczep się murzynie' to możesz dostać za to wyrok bo on ma większe prawa.Kraj mocherów absurdu!
 • ~StJ
  (2010-09-24 00:24)
  Ciekawy jestem ile dostali murzyni z N.Y. za zabicie w więzieniu polskiego białasa??? Rząd polski ani nie piernął w tej sprawie!!1 A co ze sprawą sierżanata Pietrzaka, zamordowanego za to, że ożenił się z Murzynką??
  W tej sprawie także Radek nie piernął!!