Sposób na powódź? Pogłębianie Wisły

| Aktualizacja:

Pogłębianie dna Wisły i zmniejszenie populacji bobrów, które drążąc nory, dewastują wały przeciwpowodziowe, ma ograniczyć ryzyko powodzi - to wnioski z posiedzenia powiatowego zespołu zarządzania kryzysowego, który w środę obradował w starostwie w Płocku.

wróć do artykułu
  • ~nieustanny beł kot
    (2010-12-29 18:15)
    odstrzał klechów spowoduje zmniejszenie fali powodziowej i przestac bełkotac o tragedi narodowej a kiedy radośc narodowa
  • ~OLMARIA7
    (2010-12-29 18:58)
    TRZEBA AŻ OBRADOWAĆ ? jUŻ OD DAWNA STWIERDZAM, ŻE NALEŻY POGŁĘBIĆ WISŁĘ I NIE TYLKO, TEŻ BUDOWAĆ ZBIORNIKI RETENCYJNE! tO TANIEJ ANIŻELI USTAWICZNA I NIEWYSTARCZAJĄCA POMOĆ Z BUDŻETU DLA POWODZIAN!! kURCZE, ŻE TEŻ NIE JESTEM W RZĄDZIE Z WIELKĄ MOCĄ NAKAZUJĄCĄ I WYKONAWCZĄ ! iLE BĘDZIE JESZCZE TYCH "NARAD"???
  • ~olmaria7
    (2010-12-29 19:00)
    DO NIEUSTANNEGO "KOTA CO BEŁKOICZE" - rzeczywiście nomen-omen.Odstrzel się sam i przestań bełkotać.
  • ~re olmaria7
    (2010-12-29 19:45)
    dać wiecej kasy smierdziuchom to potop na wiosne ucieknie
  • ~Tofik
    (2010-12-29 19:47)
    Byli aktywiści komunistyczni na czele z UBowcami natworzyli w Polsce organizacji zielonych ekoterrorystów. Ich jedynym celem jest kasa. To oni oprotestowali pogłębianie Wisły jako nieekologiczne. Wisła w Warszawie pogłębiana była od wieków. Nawet jeden z moich przodków miał na Powiślu firmę ekspoloatującą piasek z dna rzeki. Wisła była wtedy żeglowna, a powodzie stulecia nie zdażały się co roku. Prawda stara jak świat, nie ma nad czym dyskutować, tylko brać się do roboty, a UBecję za ekoterroryzm i nabijanie kasy do prokuratury.
  • ~Gornik
    (2010-12-29 20:45)
    Nieustanny belkot

    skad w tobie tyle nienawisci, tez mam swoje zdanie o ksiezach, ale rozluznij sie czlowieku bedzie ci sie latwiej zylo palancie. nie uzywaj za duzo marihuany, mimo wszystko pozdrawiam .
  • ~taki jeden z Płocka
    (2010-12-29 20:46)
    Pogłębianie rzeki w celu uniknięcia powodzi to zawracanie kijem Wisły, panie Bartosiak. Na dłuższą metę przyniosło by to więcej szkody niż korzyści. Dobrze by było, gdyby jakiś doradca wytłumaczył panu, jak bezowocny i kosztowny to pomysł.Taki drenaż powoduje zaburzenie delikatnego profilu równowagi rzeki i wzmaga gwałtowność oraz nieprzewidywalność procesów erozyjno-akumulacyjnych. Od katastrofy suszy- do katastrofy powodzi- od ściany do ściany i nic między tym. Trochę już tego mamy, choć z nieco innych powodów. Potem to już nawet wystrzelanie wszystkich bobrów na świecie nie pomoże.
  • ~Archiwista
    (2010-12-30 06:52)
    ~nieustanny beł kot2010-12-29 18:15

    Nieustanny bełkot idiotow, ktorzy bez pojecia wpadaja na coraz to nowe pomysly "rodem z Wisly", slysze przez cale moje dosc dlugie zycie!
    A ci - co troche na ten temat wiedza - twierdza nieodmiennie, ze powodziom moze zapobiec TYLKO ODSUWANIE W REJONACH ZAGROZONYCH walow przeciwpowodziowych od koryta rzeki, zeby zwiekszyc sumaryczna pojemnosc niecki!!!

    Innego sposobu po prostu nie ma, oczywiscie jesli pominac znany nam doskonale, ale zbyt dla Polski kosztowny sposob "prezydencki", ze woda ma to do siebie, ze potem splywa do Baltyku!
  • ~Chycen
    (2010-12-30 06:56)
    ~taki jeden z Płocka2010-12-29 20:46

    Pogłębianie rzeki w celu uniknięcia powodzi to zawracanie kijem Wisły, panie Bartosiak. Na dłuższą metę przyniosło by to więcej szkody niż korzyści. Dobrze by było, gdyby jakiś doradca wytłumaczył panu, jak bezowocny i kosztowny to pomysł.Taki drenaż powoduje zaburzenie delikatnego profilu równowagi rzeki i wzmaga gwałtowność oraz nieprzewidywalność procesów erozyjno-akumulacyjnych. Od katastrofy suszy- do katastrofy powodzi- od ściany do ściany i nic między tym. Trochę już tego mamy, choć z nieco innych powodów. Potem to już nawet wystrzelanie wszystkich bobrów na świecie nie pomoże.


    Tylko skad brac cierpliwosc, zeby to samo kretynom tlumaczyc co roku!???

Może zainteresować Cię też: