Tyle państwo chce wypłacić bliskim ofiar katastrofy

| Aktualizacja:

Po 250 tys. zł zadośćuczynienia dla każdego z najbliższych ofiar katastrofy smoleńskiej - taka jest propozycja ugodowa Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa dla członków rodzin - poinformował PAP w piątek prezes Prokuratorii Generalnej Marcin Dziurda.

wróć do artykułu
  • ~myśląca inaczej
    (2011-01-21 19:56)
    Wyjazd fatalnie przygotowanej i przeprowadzonej wycieczki prezydenta Kaczyńskiego - jego kampanii wyborczej kosztuje Polaków miliardy złotych - na ich pokrycie rząd podnosi podatki, planuje obcięcie zasiłków pogrzebowych dla biedaków, ... zadłuża kraj! . Winni żyją i żyć będą jak pączki w maśle . Odwołają ministra, jakiegoś urzędnika ( tzn przeniosą na lepiej płatne stanowisko) ... - zgodnie z podpisaną umową wypłacą mu milionowe odszkodowanie - a kraj , Polska zbankrutuje od stonki tzw poszkodowanych pazernych patriotów.
    Na wycieczkę na zaproszenie prezydenta Kaczyńskiego pojechali ważni rządzący w Polsce. To organizator - Prezydent niestety już nie żyjący , jego ponad 500 osobowa kancelaria ponosi odpowiedzialność - a komu wystawiono rachunek do bezwzględnego zapłacenia - Polakom - biedakom.
    Zbliżają się wybory - Tusk daje nie swoje pieniądze na odszkodowania ( wielu przyprawiają o zawrót głowy) a Kaczyński i jego dwór woła - to żenująco mało ..., to wina również Rosjan , jakby się udało ty wykazać to od nich też byśmy coś wyciągnęli???
  • ~dziadzia46
    (2011-01-21 19:11)
    a moze rodzina glownego winowajcy wyplaci odszkodowania
  • ~odbieramy
    (2011-01-21 18:50)
    szmal czy majtki Dody ?
  • ~zdzichu
    (2011-01-21 18:34)
    To skandal!

    A rodzinom ofiar spod Berlina czy Nowego Miasta wydzielano grosze wg sytuacji majątkowej.

    Mamy lepszych i gorszych.
    Tych co stali po stronie ... i tych co byli bezpartyjni
  • ~zdzichu
    (2011-01-21 18:31)
    A czy nie powinni im doliczyć pogrzebów na koszt państwa, 40 tys zł, rent, pielgrzymek itp?
  • ~to kpina ale
    (2011-01-21 18:22)
    tym,którzy dostali i dostaną to wszystko im się odbierze i płacz będzie WIELKI !!!
  • ~Doda nie miała majtek
    (2011-01-21 18:08)
    bo dała je w kawałeczkach kaczemu,pilotom,błasikowi i innym pisim oszołom.
  • ~Lusia
    (2011-01-21 18:06)
    To po prostu "Folwark zwierzęcy"...równi i równiejsi są w naszym kraju. Uczestnicy tej "wycieczki" powinni sie byli ubezpieczyć wyruszając w drogę do Smoleńska jak każdy podróżujący. Codziennie ginie tysiące ludzi w wypadkach i czy Rząd wypłaca rodzinom takie bajońskie odszkodowania???
  • ~OBYWATEL Z 15000zl rocznego dochodu
    (2011-01-21 17:53)
    Skandal !!!Mojemu siostrzencowi zabrali 450 zl. renty socjalnej-(zus stwierdzil ze po 24 latach choroby na padaczke teraz jest czesciowo zdolny do pracy?)- a tu caly czas kaza nam placic jakies kosmicne sumy na odszkodowania? wyorawilismy im pogrzeby jak by to byli jasys biedacy co to ich nie stac z wlasnych pieniedzy? Przecierz ci co zgineli to wszyscy zarabiali pieniadze o ktorym normalni ludzie moga pomazyc.Mysle ze tego juz dosc! przecierz BUDZET =nasze kieszenie.Rodacy OBUDZCIE SIE!!!Dosc tej SZOPKI! 250000 to NORMALNY CZLOWIEK zarabiajac tylko 20000zl rocznie musi pracowac jakies 13 lat !!! Normalnemu Polakowi kaza sie pochowac za 4000 zl.- A tu robia z nas takich IDIOTOW co nie potrafia liczyc!!!-jestem przerazony
  • ~rabin
    (2011-01-21 17:47)
    dlaczego jako obywatel płacący podatki mam płacić im zadość uczynienie
    za co ? tym durnotom ? a szaremu obywatelowi obniża się świadczenie posmiertne. jeszce przyjdzie czas gdy naród zawoła : o cześć wam książęta, chrabiowie , prałaci - historia kołem się toczy.
  • ~+++
    (2011-01-21 17:42)
    O Katyniu juz prawie od roku nikt slowkiem nie pisnal- mowi sie tylko o Smolensku. Dziwne, prawda?
  • ~Obywatel Nikt
    (2011-01-21 17:40)
    A czy nasze państwo wypłaci za taką samą krzywdę odszkodowania tym, którzy zginęli przez dziurawe drogi, o które to nasze państwo nie potrafi zadbać? Czy tylko spektakularna katastrofa powoduje poczucie rządu do odpowiedzialności?
  • ~+++
    (2011-01-21 17:39)
    Nikt ich do lotu nie zmuszal !
    Oni po prostu zrobili sobie wycieczke na koszt podatnika!
    A glupi podatnik bulic bedzie jeszcze dlugo na pochowek, wdowy, dzieci, wnuki...
  • ~sigenburgen
    (2011-01-21 17:37)
    w każdym cywilizowanym kraju było by już dawno po sprawie nie było ubezpieczenia to poszli won hieny cmentarne doili ten kraj za życia kupowali garnitury u armaniego kolacyjki obiadziki bankiety przejazdy zostawiali rachunki w sejmie i po sprawie służbowe samochody ochrona itd' ja też pracuję i muszę za wszystko płacić a ile zarabiam dość tej samowolki myślący ludzie bojkotujcie to jak się da bo tylko my płacimy podatki gdzie honor tyle kasy za skórę już wawel zamało pani marto wszystkim im udało się oszukać już raz a teraz co jeszcze okraść np z zabitego posła z b-stoku robią bohatera a nadużycia w oczyszczalni gdzie te miliony schowały sięza immunitet a teraz umarły i co jeszcze tyle kasy głupi narodzie obudz się
  • ~Obserwator
    (2011-01-21 17:33)
    Jakie zadośćuczynienia? Prędzej ktoś powinien zapłacić zadośćuczynienie za zniszczony przez głupotę samolot.
  • ~lunk
    (2011-01-21 17:31)
    Zadyma i przykrycie debilstwa Tuska.
  • ~gajowy
    (2011-01-21 17:26)
    a co z tymi co zginęli w katastrofie pociągu w drodze do pracy
  • ~jg
    (2011-01-21 17:17)
    tak tusk ratuuje swoje dupsko obrzydliwe
  • ~afrikanner
    (2011-01-21 17:12)
    re Rysiek
    Rysiu, ty nic nie rozumiesz. Pooglądaj sobie TVN, od razu zrobi ci sie raźniej.
  • ~Automobilklub
    (2011-01-21 17:12)
    Rozumiem, ze mecenas Dubieniecki wymieni sobie teraz Porszaka na nowszy model ...???