Policja wiedziała, że w sobotę w Opolu może dojść do bójki pomiędzy pseudokibicami z Wrocławia, naprzeciw których mieli stanąć zjednoczeni chuligani z Opola, Bytomia i Lubina. "Mieliśmy informację o możliwym +spotkaniu+ pseudokibiców. Zmobilizowaliśmy kilkudziesięciu policjantów wyposażonych m.in. w tarcze i broń gładkolufową. Udało się nam zapobiec zdarzeniu" - powiedział Milewski.

Reklama

"Okazją" do bójki pseudokibiców była gala MMA (mixed martial arts - mieszanych sztuk walki) jaką zorganizowano w jednym z nocnych klubów Opola. W okolicy klubu policja zgromadziła kilkudziesięciu policjantów w radiowozach zaparkowanych w okolicach lokalu.

Według ustaleń policji grupa ok. 80 pseudokibiców z Wrocławia próbowała już na początku gali sprowokować bójkę wewnątrz lokalu. "Tej sytuacji zapobiegła zdecydowana postawa organizatorów gali, która ostatecznie przebiegła w spokoju" - relacjonował Milewski.

Po zakończeniu pojedynków na ringu pseudokibice z Wrocławia wyszli na parking przed lokalem, i tam czekali na przeciwników. "Zanim doszło do bójki do akcji wkroczyli policjanci. Po ujawnieniu się funkcjonariuszy +goście+ z Dolnego Śląska odjechali" - mówił rzecznik. Dodał, że policja przez całą noc monitorowała okolice klubów nocnych w mieście.