Rozpoczynające się w czwartek spotkanie potrwa do soboty. W piątek do Warszawy przyjedzie prezydent USA Barack Obama. UM zapowiada w tym czasie poważne ograniczenia w ruchu drogowym i pieszym oraz ograniczenia w możliwości parkowania pojazdów, szczególnie na parkingach i ulicach usytuowanych w centrum miasta i na dojeździe z portu lotniczego na Okęciu.

Reklama

Od czwartku do soboty przewidziane są m.in. czasowe wyłączenia z ruchu na trasach dojazdowych z lotniska Okęcie do centrum Warszawy. W miejscach tych ograniczona zostanie również możliwość parkowania. Bardzo poważne ograniczenia spodziewane są także na całym Trakcie Królewskim. Na ulicach położonych w jego okolicach wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania się i postoju.

Od piątku ulica Krakowskie Przedmieście będzie wyłączona z możliwości przejazdu, aż do niedzieli. Ograniczeń można spodziewać się także na ulicach w obszarze Starego i Nowego Miasta, a także na ul. Bonifraterskiej oraz Anielewicza. Duże utrudnienia przewidziane są także w okolicach Dworca Centralnego i w Al. Jerozolimskich.

W piątek z ruchu pieszego w całości wyłączona zostanie także wschodnia część placu Zamkowego od kolumny Zygmunta do Zamku Królewskiego oraz ul. Krakowskie Przedmieście obustronnie, na odcinku od ul. Ossolińskich do skweru Hoovera.UM nie wyklucza innych utrudnień i apeluje o przestrzeganie wprowadzonych w tym okresie zmian w organizacji ruchu, śledzenie bieżących komunikatów oraz stosowanie się do poleceń służb porządkowych. Urząd zapowiada, że będzie jeszcze o utrudnieniach informował bardziej szczegółowo.

Na stronie www.um.warszawa.pl znajduje się SMS Warszawski System Powiadomień. Po zalogowaniu się do systemu można otrzymać informacje na komórkę o utrudnieniach.

Prezydent Obama przybywa do Polski w piątek po południu i tego samego dnia będzie honorowym gościem na kolacji z udziałem przybyłych na szczyt w Warszawie przywódców krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

W sobotę odbędzie rozmowy z prezydentem Bronisławem Komorowskim i premierem Donaldem Tuskiem. Spotka się też m.in. z rodzinami ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, w której zginął prezydent Lech Kaczyński.