Aborcja dzieli Polaków na połowę. Oto sondaż

| Aktualizacja:

Opinie Polaków na temat zakazu przerywania ciąży są wyraźnie podzielone: prawie połowa jest mu przeciwna (47 proc.), mniej więcej tyle samo go popiera (46 proc.) - wynika z badania CBOS.

wróć do artykułu
  • ~katka~1
    (2011-09-08 10:38)
    Pewnie takie badanie to takie wyniki - gdyby objąć badaniem np. osoby piietujące przed sejmem z hasłem "kobieta ma pełne prawo decydowania o sobie" - "za" było by 100%, natomiast taka ankieta przed kościołem da 100% "przeciw"...
  • ~gg
    (2011-09-08 08:45)
    Nie mieszajmy dwóch spraw:
    Jedną sprawą jest problem kobiety (zdrowotny, zgwałconej itp) a całkiem inną sprawą jest życie ludzkie dziecka. TO SĄ DWIE ODDZIELNE SPRAWY.
    Zabijanie dzieci MUSI być zakazane, ale jednocześnie trzeba zrobić WSZYSTKO aby pomóc kobiecie z jej problemem.
  • ~jola
    (2011-09-08 07:35)
    najwięcej do powiedzenia na temat aborcji mają klechy pytam ich co robili w watykanie również mocherowe berety i leśne dziadki
  • ~xyz
    (2011-09-07 22:42)
    Aborcja to dzieciobójstwo.
    Zwolennicy aborcji powinni codziennie dziekować swoim rodzicom, że nie zostali "wyskrobani".
    Tylko proste argumenty mogą przekonać ludzi, że każdy przypadek aborcji jest dzieciobójstwem.
    Mam świadomość, że czasem kobieta w ciązy, kiedy jest poważnie chora staje przed dylematem, moje życie, czy życie nienarodzonego dziecka.
    Takich dylematów zdecydowana większość matek nie ma w momencie, kiedy taki wybór miałaby dokonać w przypadku dziecka żyjącego, urodzonego.
    Problem wg mnie polega wyłącznie na uświadomieniu sobie, że nienarodzone dziecko jest takim samym człowiekiem jak każdy z nas, z jednym małym wyjątkiem, bo jest to człowiek w 100% bezbronny a los jego spoczywa w "rękach" matki.
    Całe szczęście, że technika pomaga w uświadomieniu sobie tego faktu, nieocenione są w tym przypadku chociażby badania usg, które uświadamiają przyszłym rodzicom, że w łonie matki żyje mały człowieczek, "owoc" ich miłości.
  • ~felek
    (2011-09-07 20:16)
    Dlaczego zabijanie nazywa się aborcja?
  • ~kaśka
    (2011-09-07 20:08)
    'Fajna' dyskusja: pozwolić na zabijanie, czy nie pozwolić na zabijanie? I my mamy czelność nazywać się ludźmi myślącymi. To jest czysta kpina. Wracać ma drzewa orangutany. Tam jest wasze miejsce.
  • ~hanka
    (2011-09-07 19:36)
    ciekawa jestem,ile tych zatwardzialych przeciwniczek aborcji,przewaznie w wieku od 65 lar w gore,zgodziloby sie na badanie,czy nigdy nie poddaly sie zabiegowi,gdy byl wykonywany praktycznie na zyczenie
  • ~RWB33
    (2011-09-07 19:29)
    Obecny system jest dobry i łapy precz od przedwyborczego mieszania w ustawie. Populizm przedwyborczy!
  • ~do ~FMan2011-09-07 17:54
    (2011-09-07 19:13)
    Widziałem takie zdjęcia w 1977 roku. Do dzisiaj pamiętam. Te zdjęcia powinny być pokazywane przy każdym artykule piszącym na temat aborcji. W zasadzie powinno się zabronić pisać o aborcji bez pokazywania tych zdjęć.
  • ~Kaszalot wkurzony
    (2011-09-07 18:54)
    Skretyniały naród. Zróbcie sondaż o biciu zwierząt - 99% będzie przeciw, ale zabicie CZŁOWIEKA w łonie matki...to przecież takie europejskie. Argumenty typu -trudna sytuacja materialna, zagrożenie zdrowia, gwałt...to jakiś pier...y żart.Jak można zabić człowieka? Kim trzeba być? Jakimi kategoriami myśleć? Jaki mieć wartości? Ten "naród" wyginie na wlasne życzenie.
  • ~FMan
    (2011-09-07 17:54)
    Ci co są za aborcją, są jednak przeciwni publikowaniu zdjęć pokazujących, czym jest aborcja. Niby za, ale lepiej tego nie widzieć.
  • ~Katar
    (2011-09-07 14:35)
    chyba jestem debilem, czytam:
    "Chociaż respondenci w większości opowiadają się za przyznaniem prawa do aborcji co najwyżej w sytuacjach, w jakich zezwala na to obecna ustawa (71 proc.), największa część z nich (43 proc.) uważa, że przepisy w tym zakresie wymagają złagodzenia."
    jeżeli "co najwyżej w sytuacjach" to nie mogą oczekiwać "złagodzenia" ustawy.

    no chyba, że to są ci sami ludzie którzy jednocześnie uważają że jesteśmy zieloną wyspą (nie ma kryzysu) i że za kryzys (i dziurę budżetową) odpowiada Kaczyński.
  • ~Ojciec
    (2011-09-07 14:24)
    Jak się kształtują sondaże wśród dzieci nienarodzonych? Ile % jest za a ile przeciw?

Może zainteresować Cię też: