Jak poinformował w poniedziałek PAP rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, Michał Rusak, apel związany jest z najnowszymi ustaleniami śledczych, z których wynika, że sprawca zabójstwa mógł wykonywać prace remontowo-budowlane na terenie Dąbrowy lub Dąbrówki w Gdyni.

Reklama

"Chodzi o jakiekolwiek usługi tego typu: od malowania, po np. burzenie ścian, wykonywane w lipcu lub sierpniu ubiegłego roku" - wyjaśnił rzecznik dodając, że mieszkańcy wspomnianych okolic Gdyni, którzy korzystali z tego typu usług, proszeni są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Gdyni pod numerami telefonów 112, (58) 66 21 222 albo 607 232 338.

Rzecznik przypomniał, że funkcjonariusze nadal szukają także mężczyzny, którego portret pamięciowy stworzono dwa miesiące po zabójstwie, a który może posiadać istotne informacje w tej sprawie. Zgodnie z rysopisem mężczyzna ma ok. 55-60 lat, wzrost 180-185 centymetrów, włosy siwe - bardzo krótkie, czoło średnie, usta średniej grubości, uszy przylegające oraz kilkudniowy siwy zarost.

Do zabójstwa 13-letniej Izy doszło 23 sierpnia 2011 r. w okolicy giełdy towarowej w Gdyni-Dąbrowie. Nieprzytomną dziewczynkę znalazła wieczorem jej matka. Kobieta obchodziła okolice domu zaniepokojona dłuższą nieobecnością córki, która poszła odprowadzić koleżankę na autobus. Dziecko leżało na poboczu gruntowej drogi kilkaset metrów od miejsca zamieszkania. Wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia przeprowadziła reanimację, jednak dziecka nie udało się uratować.

Śledztwo ws. zabójstwa 13-latki prowadzi policja pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. W sierpniu ub.r. komendant wojewódzki policji w Gdańsku wyznaczył nagrodę w wysokości 10 tys. zł za informację, która może przyczynić się do ustalenia i zatrzymania sprawcy zabójstwa.