Traszki ważniejsze od ludzi. Jak ekologiczne decyzje rujnują właścicieli działek

| Aktualizacja:

Rząd pod rękę z Brukselą wyznacza ekologiczne obszary na terenie gmin, co uniemożliwia im inwestycje. Ale samorządy też nie są bez winy – na swoich terytoriach ustanawiają użytki ekologiczne, nie przejmując się losem właścicieli prywatnych działek leżących na tych obszarach. Tracą oni prawo do wybudowania na nich choćby drewnianej altany, a samorząd odmawia wypłaty odszkodowania. I nie są to odosobnione przypadki.

wróć do artykułu
  • ~ja
    (2012-04-10 08:02)
    chaos prawny - typowo polskie
  • ~~Wiesio13 bicz na PISiory
    (2012-02-28 10:41)
    DEBILE
  • ~Kazik
    (2012-02-28 09:48)
    Najwiekszym problemem nie sa zabki tylko sami ludzie ,
    wywozenie staroci do lasu wyzucanie butelek gdzie sie da brudno do okola,
    plynelem kajakiem po rzekach widzialem tysiace butelek plastikowych czy stropianu prawie pod kazdym krzakiem,czy to tak ciezko oddac to wszystko do utylizacji czy wzucic do smietnika?
  • ~pajda
    (2012-02-28 09:21)
    A CO ZE STRACHAMI NA WRÓBLE. JUŻ DAWNO POWINNY BYĆ POD ŚCISŁĄ OCHRONĄ
  • ~ekolog
    (2012-02-28 09:06)
    aby powołac uzytek ekologiczny na prywatnej działce trzeba zgody włąściciela tejże działki, więc obawiam się że te kilka działek w Gdyni zostało wykupionych w celu zarobienia na odszkodowaniu z gminy. Uzytek ekologiczny to nie park narodowy i tak jak się go powołało tak samo mozna zlikwidowac, więc takie bredzenie, że nic nie można z tym zrobic swiadczy tylko o ilorazie inteligencji piszącego o aferze z uzytkami. Proponuje przeczytac przepisy o powoływaniu uzytków i dopiero wtedy robic aferę
  • ~Stif
    (2012-02-28 09:05)
    Jestem ciekaw, jak długo MY POLACY...wytrzymamy rządy ...UNIJNYCH LEWICOWYCH DURNI...którzy "sterują" naszym życiem z "za biurka"...
  • ~~Polak
    (2012-02-28 08:55)
    Do autora artykułu - Panie Żółciak, a umie Pan napisać artykuł bez błędów?? Wstyd dla Dziennika, że zatrudnia takich pismaków!
  • ~NIEWOLNIK
    (2012-02-28 08:53)
    co z lasem amazoni???am---kanie moga ludzi tepic przesladowac -bandyci rzadza nami-hanba!!!
  • ~NIEWOLNIK
    (2012-02-28 08:50)
    w tych czasach lepiej byc zaba pod ochrona - a czlowiek to margines -robi kredyty aby banki robily kase-kupuje drogie ciuchy co dzieci biedne i kobiety sa wykorzystywane !!!politycy -aktorzy smieja sie od ucha do ucha-darmozjady sa gora!!!hanba !!!
  • ~Tofik
    (2012-02-28 07:33)
    Na pograniczu Warszawy i Marek była jedna z ostatnich kolonii susłów w Polsce, tera jest tam kolonia hipermarketów. Tam gdzie rzeczywiście trzeba chronić zagrożone gatunki buduje się hipermarkety, tam gdzie ktoś chce postawić domek letniskowy wyznacza się tereny chronione dla much i komarów.
  • ~anty POlactwu
    (2012-02-28 07:28)
    Bo POlska to kraj dla złodziei, oszustów, bandziorów , POlityków, platformersów. Im większy bandzior i złodziej tym czuje się bardziej bezkarny.
    A głupie POlactwo i się cieszy z byle czego. A to POkażą kabaret gdzie Polaków obrażają, lżą z krzyża i katolicyzmu. A to znów jakieś derby ogólnojewropejskie ( na sczęście POlactwo dostanie 2 mecze w dupe i będzie po igrzyskach). Ale POlactwo się cieszy i głosuje na tych idiotów i cwaniaów