Mieszkanie, które detektyw zaoferował Waśniewskim oddalone jest od Sosnowca o 250 kilometrów. Zdaniem Rutkowskiego tutaj będą mogli odciąć się od codzienności i poczuć anonimowo.

Reklama

Apartament różni się od mieszkania, w którym do tej pory żyli Waśniewscy. Teraz wprowadzą się do luksusowo urządzonej, 150-metrowej przestrzeni.

Detektyw zaznacza, że w mieszkaniu Waśniewskich nie będzie żadnych kamer, ani podsłuchów. Nikt nie będzie ich śledził, a gdy zajdzie taka potrzeba dostaną urządzenia z systemem anty–napadowym - dodaje Krzysztof Rutkowski.

Małżeństwo pozostanie w mieszkaniu do czasu znalezienia pracy.

Katarzyna i Bartłomiej Waśniewscy chcą zacząć wszystko od nowa. Jak mówi pełnomocnik rodziny, Jacek Chomicz: Oni chcą rozpocząć nowe życie, z dala od mediów i od tej nagonki. Nie zarzekają się, ze kiedyś nie wrócą do Sosnowca, ale na razie opuszczają to miejsce.

Katarzyna Waśniewska podejrzewana jest o nieumyślne spowodowanie śmierci swojej córki Magdy. Nie wezwała pogotowia ratunkowego, kiedy dziecko wypadło jej z rąk i uderzyło w próg drzwi. Ciało Madzi zakopała w ruinach w Sosnowcu.