Żydzi zbyt wpływowi w Polsce? Oto sondaż

19 proc. badanych w kwietniu br. przez TNS Polska uważa, że Żydzi mieszkający w Polsce mają za duży wpływ na sprawy naszego kraju; 5 proc. oceniło, że mają za mały wpływ, a 37 proc. - że mają taki wpływ jak powinni; 39 proc. nie miało w tej sprawie zdania.

wróć do artykułu
  • ~Jasnowidz
    (2012-05-23 01:55)
    Nie będzie w Polsce dobrze.
  • ~do ~Octavian2012-05-22 18:41
    (2012-05-22 20:22)
    A co w tym złego? Dobrze jest wiedzieć kto jest kto, czyż nie? Wtedy wiele decyzji politycznych i nie tylko nagle nabiera sensu. Trudno jest uwierzyć, że Murzyn z Kongo będzie dbał o Polskę, to samo dotyczy każdej innej nacji. Ja nigdy nie pozwoliłbym rządzić w moim domu Kowalskiemu z II piętra. Przecież wiadomo, że Kowalski zrobi wszystko aby jemu i jego rodzinie było dobrze a mnie po prostu oskubie. Przecież to jest logiczne, nie? W Polsce nigdy nie będzie dobrze dotąd popóki Polacy nie wezmą się za rządzenie. A goście mogą w Polsce mieszkać i żyć, ale nie powinni zapominać, że są tylko i wyłącznie gośćmi i powinni rządzenie pozostawić gospodarzom.
  • ~The Ugly One
    (2012-05-22 16:26)
    Zydzi w Polsce to znikoma mniejszosc, tylko kika milionow ocalalach z holokaustu !
    Kto ich nie kocha jest antysemita !
  • ~Flagellum Dei
    (2012-05-22 16:34)
    "Zawsze byłem stronnikiem polskiej idei, nawet wtedy, gdy moje sympatie opierały się wyłącznie na instynkcie (?) Moja instynktowna sympatia do Polski zrodziła się pod wpływem ciągłych oskarżeń miotanych przeciwko niej; i ? rzec mogę ? wyrobiłem sobie sąd o Polsce na podstawie jej nieprzyjaciół. Doszedłem mianowicie do niezawodnego wniosku, że nieprzyjaciele Polski są prawie zawsze nieprzyjaciółmi wielkoduszności i męstwa. Ilekroć zdarzało mi się spotkać osobnika o niewolniczej duszy, uprawiającego lichwę i kult terroru, grzeznącego przy tym w bagnie materialistycznej polityki, tylekroć odkrywałem w tym osobniku, obok powyższych właściwości, namiętną nienawiść do Polski."
    Gilbert Keith Chesterton 1874-1936
  • ~IDEA-FIX
    (2012-05-22 16:38)
    RE-SOKULAR, TO DOBRA IDEA, ALE O NAZWIE -FIX
  • ~taka jest prawda
    (2012-05-22 16:39)
    Dokąd nie popędzimy okupantów,nie zaznamy spokoju.Ta wojna niby Polsko-polska nigdy się nie skończy.
  • ~kajzerka
    (2012-05-22 17:00)
    Ten sondaż pokazuje, że wiedza oraz świadomość Polaków jest słaba. Myśleniem statystycznego Polaka o sprawach społecznych steruje wiedza potoczna, przyjmowana bezkrytycznie. To także oznacza, że media mogą łatwo tą świadomością manipulować.
  • ~la la la
    (2012-05-22 17:29)
    W Białymstoku złapano antysemitów malujących swastyki, były to dzieciaki z domu dziecka.
  • ~Prawda zakazana a dezinformacja całą dobe
    (2012-05-22 17:32)
    Żydzi cały czas mącili w PRL ukryci pod polskimi nazwiskami.Potem zrobili największy przekręt w HISTORII POLSKI i skutki widzimy. Zniszczyli wszystko co sie dało a POLAKÓW na emigracje itd,itd. Ponad 95% mediów nie polskich.
  • ~NIEWOLNIK
    (2012-05-22 17:34)
    TO W KONCU ZAPLACA DLUGI POLSKI CO U NICH NA KONTACH PODANE-RATUNKU !!!-- GDZIE POLACY SIE CHOWAJA -???
  • ~Polka
    (2012-05-22 17:59)
    wystarczy zobaczyc ilu ich jest obecnie na stolkach najwazniejszych w Polsce, mimo to nie przstaja nas Polakow opluwac.Niedlugo wywolaja wojne w Izraelu i spieprza wszyscy do Polski ,bo tu maja prawdziwy miodzio,poniewaz glupie "polaczki"ich wybieraja na intratne stolki a mlodzi ,zdolni musza wyjechac na tzw.zmywak.
  • ~a
    (2012-05-22 18:08)
    Pogadajcie prywatnie z ludzmi - oni nie sa zaskoczenie
  • ~Octavian
    (2012-05-22 18:41)
    Ciekawe czy jest jeszcze kraj w Europie gdzie badają wpływy z rasowego punktu widzenia ? Ostatnio robiono to w hitlerowskich Niemczech.

    P.S. Panie Moderatorze proszę nie kasować !!
  • ~The Ugly One
    (2012-05-22 18:55)
    Niech mi nikt nie powie, ze Polska od 1945 do dzisiaj tzn. 2012 rzadza Polacy.
    Co najmniej 75 % decydentow losow Polski i Polakow ( Senat i Sejm ) to konie trojanskie ze Wzgorz Golanu podarowane Polsce przez sowiecka Rosje !
  • ~Death.fm
    (2012-05-22 20:53)
    Nienawidzą polaków , to jest pewne. Robią wszystko , aby zemścić się za swoje i tylko przez siebie zawinione nieszczęścia. Nigdy nie chcieli się zasymilować . Żyli obok społeczności w której mieszkali . Nie znali języka narodu w którego kraju przebywali. Związki małżeńskie z Gojami były i są surowo zabronione... itd, itd...
  • ~Weredyk
    (2012-05-22 15:42)
    KU PAMIĘCI
    JESZCZE tow.przechrzta , czy
    bezwyznaniowiec Jakub Berman konspirował Żydów w Polsce...bo ich POnoć nie maprawie
    Dnia 10.11.45 roku KRN wydała Dekret, który pozwalał w sposób ściśle tajny na masową skale zmieniać nazwiska. Z dobrodziejstwa tego przepisu skorzystało dziesiątki tysięcy Żydów. Przepis ten pomimo, że obowiązywał pierwotnie do 1947 roku, był przedłużany kilkakrtonie. Ostatni raz w 1953.
    Ledwo ustała zawierucha wojenna a Prezydium Krajowej Rady Narodowej poczuło pilną potrzebę wydanie przepisów, które pozwalały w sposób tajny, masowy i niezgodny ze standardami prawnymi oraz polską racją stanu, zmieniać imiona oraz nazwiska. Szczególnie jak to wynika z przeprowadzonych kwerend repatriantom oraz innym osobom, które zjeżdżały do Polski z całego ZSRR oraz świata. Dobrodziejstwem tego przepisu objęto nawet bezpaństwowców.
  • ~derwisz
    (2012-05-22 21:16)
    ..zrobcie ten sondaz chociazby tu,to zobaczymy efekt...
  • ~lucia
    (2012-05-22 21:22)
    Sondaz na zamowienie ,oczywiscie Michnika-PO-laka :-)
  • ~Gojka
    (2012-05-22 21:25)
    A Komorowski to kim jest??? Przecież to człowiek z narodu wybranego jak i jego żoneczka. Obejrzyjcie sobie zdjęcia ich dzieci będziecie wiedzieli kim oni są.
  • ~Rokoko
    (2012-05-22 23:34)