Poinformowaliśmy Urząd Miasta i Policję Stołeczną o pikiecie i poprosiliśmy o pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa. Nie chcemy nikogo prowokować – czytamy na stronie "Solidarnych2012".

Reklama

12 czerwca w godzinach od 16 do 21 członkowie i zwolennicy "Solidarnych 2012" będą pikietować u wlotu na most Poniatowskiego w Warszawie od strony Pragi oraz przed Stadionem Narodowym. Hasło przewodnie pikiety brzmi: Rosja - Warszawa – wspólna sprawa.

Robimy to co do tej pory – chcemy dotrzeć z przekazem o wprowadzeniu opinii międzynarodowej w błąd o przyczynach katastrofy smoleńskiej, które mogą mieć bardzo duże znaczenie dla całego regionu Europy. Wszystkich Rosjan serdecznie witamy i solidaryzujemy się z nimi w walce z terrorem Putina – którego oprócz Czeczeńców to właśnie Rosjanie są największymi ofiarami - czytamy na stronie "Solidarnych 2010".

Trzy godziny przed spotkaniem Polska-Rosja na Stadionie Narodowym rozpocznie się przemarsz rosyjskich kibiców przez Warszawę.

Jak szacuje miasto, około 5 tysięcy osób wyruszy spod Muzeum Wojska Polskiego by uroczyście, z flagami przejść przez Most Poniatowskiego pod stadion.