Jest mały świadek koronny w wielkiej e-aferze

| Aktualizacja:

Były dyrektor Centrum Projektów Informatycznych może liczyć na złagodzenie kary. Andrzej M., podejrzany o przyjęcie najwyższych łapówek w historii za ustawianie przetargów na informatyzację państwa, w zamian za wyjście na wolność współpracuje z prokuraturą.

wróć do artykułu
  • ~orion
    (2012-08-24 10:34)
    Czyli sypie!!!
  • ~prawda
    (2012-08-24 11:23)
    co to kur... jest za przekręty na wielką skalę kara śmierci
  • ~DinX
    (2012-08-24 10:41)
    Powinien - wzorem Szeremietiewa - opublikować pro forma oświadczenie, że czuje się dobrze i nie zamierza popełniać samobójstwa.
  • ~pingwin
    (2012-08-24 11:29)
    Nasz Premier juz nie ogarnia tej sodomy i gomory pewnie poszedl spac.
  • ~Wer@edyk
    (2012-08-24 10:53)
    A II osoba w Państwie Duńskim n.Wisłą, co jeszcze POnoć Polską rzeką jest, choć w TuskoPOlsce leży ex marszałek Schetyna właśnie wygrał proces z panem Ziobro o zniesławienie i werdyktem Temidy ślepej i samodzielnej POnoć, przepraszany będzie. I to niezależny Sąd polski stwierdził, ze Ziobro konfabulował, a Schetyna niewinny jest POdejrzeń jak NOWONARODZONE DZIECIĘ, ot Zioberko bajkopisarz, jak GroSS, który za cały holokaust wszystkich Polaków wini !
  • ~aaaa kij wam w .....oko
    (2012-08-24 10:57)
    No to teraz czekamy na reszte pospólstwa...
  • ~observ
    (2012-08-24 11:04)
    "Andrzej M. będzie tzw. małym świadkiem koronnym" o ile wcześniej nie dopadnie go tzw. seryjny samobójca...
  • ~observ
    (2012-08-24 11:12)
    Odnoszę wrażenie że ten tzw. kryzys do Polskie nie przyszedł z bankami z zachodu i Ameryki tylko wypracowali go oszuści z PO. Przy okazji powyższego artykułu zastanawiam się jakim prawem Ziobro ma przepraszać Schetynę ? Chyba za zbyt łagodne określenie ?
  • ~san
    (2012-08-24 11:09)
    Rudo-czerwona kałamarnica oplotła nasz kraj.
  • ~RUDY mc DONALD
    (2012-08-24 11:10)
    Lody, lody najlepsze nasz ...firmowe.
  • ~bendem pałował
    (2012-08-24 11:17)
    Ten przekręt to napewno obrzezany i w dodatku z PO !
    Wyjdzie bo złożył POprawne zeznania, oczyścił Grzesia,
    a zapewne wskazał na jakiegoś goja !!!
    POlska wolny kraj: każdy z tuskowej mafii może kraść,
    ćpać, brać łapówki no bo przecież obowiązuje prawo:
    "róbta co chceta " !
  • ~Identyfikator
    (2012-08-24 11:21)
    Krach cyfryzacji za rządów Tuska

    Prawie pięć lat temu Donald Tusk podpisał zobowiązanie, że jego rząd podejmie rzeczywistą walkę z korupcją. Dzisiaj dowiadujemy się, że Komisja Europejska z powodu korupcji w polskim resorcie spraw wewnętrznych wstrzymała wypłatę 3,7 mld zł na informatyzację administracji.

    Z protokołów NIK wynika, że w latach 2007-2010 nastąpiła prawdziwa katastrofa informatyczna w Polsce. Z 28 planowanych projektów działa tylko 5, a 23 projekty nie funkcjonują. Co gorsza, nie wiadomo, co robić, by zadziałały. Państwo pobiło rekord nieudolności.

    Wynik raportu Najwyższej Izby Kontroli, która przeprowadziła audyt wdrażania e-administracji w latach 2007-2010 jest zatrważający: 2,5 mld zł miała w tym czasie kosztować informatyzacja polskiej administracji. Plan nie został wykonany, a w projektach nieskończonych, porzuconych i źle koordynowanych utopiono setki milionów złotych. Co gorsza, by te projekty ukończyć, trzeba będzie wydać z państwowej kasy 6 mld złotych.

    W świetle tych faktów - przerażających - przyczyny powołania Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji są ewidentne: w ten biurokratyczno-administracyjny sposób próbuje się ukryć odpowiedzialność za katastrofę e-administracji przed urzędnikami z UE, którzy przyjadą do Polski skontrolować, na co właściwie wydano unijne pieniądze. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji to sztuczka biurokratów, którzy w ten sposób chcą uniemożliwić znalezienie odpowiedzialnych za największą klęskę cywilizacyjną rządów Tuska.

    Przyczyny krachu e-administracji mają wspólny mianownik: są antypisowskie. Jeżeli wy z PiS tylko kontrolujecie urzędników, to my, tolerancyjni i postępowi z PO, zostawimy ich samych sobie. Jeżeli wasi wiceministrowie nadzorowali merytorycznie projekty informatyczne, a to był fakt powszechnie znany, to my robić tego nie będziemy, jak stwierdza wiceminister Drożdż. Taka postawa przyczyniła się do destrukcji informatycznej państwa w latach 2007-2011.
  • ~henryk sienkiewicz
    (2012-08-24 11:22)
    dziki to kraj i dzikie w nim obyczaje
  • ~OBYWATEL KIERUJĄCY SIĘ ROZSĄDKIEM
    (2012-08-24 11:30)
    W MEDIACH PODAJE SIĘ INFORMACJE O SKALI KORUPCJI W ROSJI.

    MILCZĄ ZA TO, CO WIDAĆ GOŁYM OKIEM O TYM CO SIĘ DZIEJE W TYM KRAJU.

    TO JEDEN Z POWODÓW DLA KTÓRYCH NISZCZY SIĘ PiS.

    PROKURATORZY USŁUŻNI WOBEC POLITYKÓW.
    TYCH NIEPOKORNYCH GNOI SIĘ I ZASTRASZA.
  • ~pol
    (2012-08-24 10:50)
    Czekamy na zapowiadane przez Grasia WIELKIE NOWE OTWARCIE Tuska w Pażdzierniku. Pewnie NOWA GRUBA KRESKA, Juda Tadeusz będzie konsultantem. innego wyjścia niw widać
  • ~beret
    (2012-08-24 11:30)
    Tylko patrzeć jak Andrzej M.się załamie i POpełni "samo-bójstwo"...
  • ~Obserwator sieci
    (2012-08-24 13:01)
    Panie Moder
    I dlaczego ten fascynujący temat, bo o Polskę Tuska chodzi został zdjęty z pierwej strony?
    Inne do opluwania opozycji trzymane są dzionek i dwa! Np o "papudze", co na PiS pluje itd
    Czy to tak się godzi w demokracji, gdzie tolerować trzeba nawet zboczków i pogan!
  • ~Zbigniew
    (2012-08-24 14:06)
    TEN świadek kronny pewnie zna nazwiska swoich prominentów i musi nim zostać zeby nie wydać kolesi bo inaczej wypapla. Śmieszne jest to że człowiek który wziął największą kase jest świadkiem koronnym,to jednak ma swój cel.Nie może wyjść na jaw z kim sie podzielił. Świadkiem zostaje z reguły czlowiek który pomaga w rozbiciu góry, najwyższych szczytów.
  • ~oto CUDA TUSKA
    (2012-08-24 15:05)
    rząd fachowców PO:) POlska zasługuje na cud:) czas na normalność:)
    nie róbmy POlityki, ustawiajmy przetargi;)
  • ~znajomy AM
    (2012-08-24 15:32)
    Wszystko fajnie tylko Andrzej M. zaczął robić karierę za rządów PIS w 2005 roku zostając pierwszym aspirantem na stanowisku Dyrektora Biura :)
    I pierwsze wałki tam się narodziły :)

Może zainteresować Cię też: