Korupcja sięgająca Sądu Najwyższego? Sprawa umorzona

| Aktualizacja:

Była korupcja w wymiarze sprawiedliwości czy jej nie było? Czy jeśli była, to sięgała aż Sądu Najwyższego? Tego już się nie dowiemy. Krakowska prokuratura umorzyła śledztwo. Wszystko przez - zdaniem śledczych - niezgodne z przepisami zdobywanie materiałów przez CBA.

wróć do artykułu
  • ~Czytelnik.
    (2012-10-04 18:40)
    "Małych złoczyńców karają a wielkim się kłaniaja". (Mikołaj Rey)
  • ~janka
    (2012-10-04 09:05)
    przecież od 89 roku sądy były tak ustawiane żeby żadne zmiany ich nie objęły ani czystki, podtrzymały zasadę uległości władzy i to wszystkim politykom odpowiada a teraz są zdziwieni?
  • ~temid
    (2012-10-03 20:09)
    Jeśli nie brali łapówek, to by oznaczło, że są wyjątkowymi DEBILAMI. Bo czy ktośnormalny mógłby orzekać w taki sposób?
  • ~Wtyczka USB 2.0
    (2012-10-03 16:20)
    KOMISJA SPECJALNA DO WALKI Z NADUŻYCIAMI I SZKODNICTWEM GOSPODARCZYM

    Komisja Specjalna do Walki z Nadużyciami i Szkodnictwem Gospodarczym została powołana dekretem z 16 listopada 1945r, początkowo jako organ dochodzeniowy, potem jako pozasądowy organ orzekający. Do jej kompetencji należały m.in. sprawy spekulacji, korupcji, przemytu, handlu obcymi walutami, szabrownictwa, łapownictwa, powodowanie paniki w celu szkodzenia interesom mas pracujących (oraz samego szkodzenia!), przypadki, gdy „działanie sprawcy pozostaje w związku ze wstrętem do pracy albo stwarza niebezpieczeństwo popełnienia nadużyć".
    Komisja mogła skierować sprawę do sądu lub osadzić sprawcę w obozie pracy przymusowej na okres do 2 lat, a także orzekać karę grzywny bez ograniczeń, przepadek towarów, urządzeń przedsiębiorstwa, jego zamknięcie, pozbawienie uprawnień handlowych i przemysłowych oraz pozbawienie prawa do zajmowania lokalu użytkowego, przepadek mienia, a nadto zakaz pobytu sprawcy w województwie dotychczasowego miejsca zamieszkania na okres do 5 lat.

    NIESTETY W ROKU 1952 TA NIEODZOWNA W POLSCE I BARDZO POZYTECZNA KOMISJA ZOSTALA ZLIKWIDOWANA!

    Nadzieje może budzic fakt, ze od kilkunastu lat Komisja Specjalna do Walki z Nadużyciami i Szkolnictwem Gospodarczym (KS) przyciąga uwagę historyków, prawników, jak również historyków prawa. Otwarcie archiwów, w tym partyjnych i aparatu bezpieczeństwa, umożliwiło podjęcie rzetelnych szczegółowych badań nad wynikami pracy komisji i nad jej przydatnoscią dla prawidlowego funkcjonowania organizmu panstwowego w warunkach demokracji nowej generacji!
    Oby tylko historycy nie zamietli swego "zainteresowania" pod dywan!
  • ~prawnik z bożej łaski
    (2012-10-03 15:49)
    Oskarzony nie mógł działać sam. Kogo tym razem kryją?
    -Prawników. Kasta uprzywilejowana.
  • ~obserwer_1
    (2012-10-02 18:49)
    jakub szela już wyciagnął z szafy sukmanę, naostrzył kosę i rozglada się od kogo zacząć. od peowstwa czy od tzw wymiaru sprawiedliwości
  • ~vh
    (2012-10-02 18:13)
    hehehehe i tyle w temacie - w koncu sie ludzie wkurza, wezme w rece widly i siekiery i zrobia porzadek...
  • ~strona
    (2012-10-02 16:09)
    po przeczytaniu wszstkich komentarz można jedynie stwoierdzić,że słowo "niezawisłość sądów i sędziowska " można wykreślić z konstytucji.Jest w warszawie taki sędzia szef analiz i statystyk niejaki K.P. co to jest biegły w liczeniu i prawdopodobieństwie ,to niech przeliczy ilość procesów uwzględniających na ilośc wziętych łapuwek,to będzie miał czarno na białym za co sędziowie pobudowali domu,pokupowali mieszkania,jeżdżą wypasionymi autami ,a ich oświadczeniami majątkowowymi składanymi co roku może minister gowin wytapetować ministerstwo niesprawiedliwości.
  • ~pzpr
    (2012-10-02 15:52)
    biorą łapuwki w rejonowych sądach,okręgowych,apelacyjnych to dlaczego nie mogą w Sądzie Najwyższym??Przecież to zadna nowość dasz w łape to sprawa w trybie pilnym rozpoznana i wygrana!!!. A jak nie masz kasy to możesz sobie składać skargi na przewlekłość a sąd wyższej instancji uzna że przewlekłości nie było i spadaj petencie na drzewo,może za trzy lata albo więcej doczekasz się wyroku oczywiści ty jako przegrany i obciążony kosztami!!!.Polskie sądownictwo od rejonu do najwyższego to tylko nazwa,wszędzie liczy sie dużą kasa.A może tak zamiast wolnych niezależnych obserwatorów w sprawie spóźnionych spraw i odroczonych bez przyczyny, dać sędziemu łapuwkę i i nagrać ukrytą kamerą.Na 10 sędziów to 8 weźmie podarunek.
  • ~DAV
    (2012-10-02 09:26)
    Oj dowiemy sie , dowiemy , tylko jeszcze poczekajmy !!!
  • ~,,u
    (2012-10-02 06:25)
    Śledztwo dotyczące korupcji w wymiarze sprawiedliwości o ogromnej skali prowadzone było przez Prokuraturę Apelacyjną w Krakowie. Zarzuty adresowano wobec najważniejszych instytucji, jak chociażby Sąd Najwyższy. Sprawa od dawna elektryzowała środowisko prawnicze, a wszyscy oczekiwali, że skutecznie wyeliminowane zostaną osoby mają problemy z uczciwością i zawodową etyką. W aferze pojawił się biznesmen znany z tzw. afery hazardowej - Ryszard Sobiesiak, dwaj sędziowie Izby Cywilnej Sądu Najwyższego, sędzia z Naczelnego Sądu Administracyjnego w stanie spoczynku oraz znani adwokaci i radcowie prawni. Łapówki miały być wręczone za korzystne rozstrzygnięcie cywilnego procesu wspólników Sobiesiaka z jego bratem przyrodnim Józefem M.
  • ~Temida z otwartą kieszenią
    (2012-10-02 06:25)
    Kolejny Sekuła zrobił z nas durnia.Ci co głosują za złodziejstwem ryżawej bandy nie śmią nazwać się polakami ,tylko ruskoniemiecką kanalią.
  • ~Jasza
    (2012-10-02 06:15)
    Oto duch prawa!!!
    TRZEBA WYWALIĆ TEN RZĄD!!NIECHAJ WYJADĄ STĄD !!!
  • ~dziki kraik
    (2012-10-02 06:09)
    oto POlska właśnie
  • ~007
    (2012-10-02 05:18)
    Prokuratura POlska dzieła jak ten we Wrzeszczu (Gdańsk), a sądy POdobne do tego Okręgowego z Gdańska. Niestety nie dojdziemy nigdzie bo jesteśmy PO uszy w systemie budowanym od 17 wrzwśnia 1939r..
    Bez radykalnych zmian Personalnych i Systemowych Tuski i Komorowskie prowadza nas w raniona V Kolumny, która rozbije Polska Suwerenność.
  • ~helloPOmatolki
    (2012-10-02 04:48)
    Nic sie nie stało, Polacy, nic sie nie stało.
    Partia z Narodem Naród z Partia. 
Wszystko jest w zgodzie z Najwiekszymi STANDARDAMI PO. 
Powtarzajcie: 
UBEKISTAN - TO NASZA OJCZYZNA 
PLATFORMA OSZUSTÓW - TO NASZA PARTIA 
DON TUSK - TO NASZ PREMIER 
BIGOSŁAW Z RUSKIEJ BUDY - TO NASZ REZYDENT
    TW BOLEK - TO NASZ BOHATER 
K.U.R.W.A - NASZA MAĆ!
  • ~Stary Bąk
    (2012-10-02 04:42)
    Wyznanie wiary Starego Bąka:
    "Kłamaliśmy, że wprowadzimy jednomandatowe okręgi wyborcze, kłamaliśmy, że ograniczymy biurokrację, kłamaliśmy z tanim państwem, kłamaliśmy, że zmniejszymy podatki i kłamaliśmy, że wprowadzimy podatek liniowy, kłamaliśmy z likwidacją barier dla rodzimych firm,  kłamaliśmy, że będziemy walczyć z korupcją i nepotyzmem, kłamaliśmy, że zbudujemy tarczę antykorupcyjną, kłamaliśmy w sprawie Smoleńska, kłamaliśmy, że państwo zdało egzamin, kłamaliśmy z Zieloną Wyspą, kłamaliśmy z bezrobociem, kłamaliśmy z zadłużeniem, kłamaliśmy, że za naszych rządów Polacy wrócą z zagranicy, kłamaliśmy od rana do wieczora. I wiemy że Polakom to odpowiada, bo wygrywamy wybory za wyborami. Bo wiekszość Polakow - to tacy sami łajdacy jak my w PO"
  • ~piciu
    (2012-10-02 01:13)
    Wiesiu 13 - czy ty masz chroniczne rozwolnienie mozgu?
  • ~M.S.
    (2012-10-02 01:08)
    "Spisane będą czyny i rozmowy." - wasz czas się zbliża szybkimi krokami ale wy tego zadufane, rzygające pychą i pogardą idioci nie widzicie.
  • ~naPOhybel
    (2012-10-02 01:04)
    Antypolska Zbydlecona Partia Oszustow, Klamcow, Zlodziei i Zbrodniarzy.

Może zainteresować Cię też: