31-letni mężczyzna, podejrzany o przestępstwa seksualne wobec nieletnich dziewcząt, został zatrzymany w Otwocku k/Warszawy - poinformowała w poniedziałek stołeczna policja. Grozi mu do 12 lat więzienia. Z uwagi na charakter sprawy i dobro poszkodowanych policjanci nie ujawniają szczegółów dotyczących działania sprawcy, ani jego ofiar. Wiadomo, że sprawę badano od końca minionego roku szkolnego, gdy zaalarmowano policję w Otwocku, że przed jedną ze szkół ktoś zaczepia nieletnie dziewczynki.

Reklama

Od tego czasu funkcjonariusze nie ustawali w działaniach, zarówno operacyjnych jak i pozaoperacyjnych, w celu zatrzymania mężczyzny. Został sporządzony i opublikowany w mediach portret pamięciowy sprawcy. Zwrócono się również z apelem do mieszkańców powiatu o pomoc w ustaleniu jego tożsamości - poinformowała KSP.

Akcja była szeroko zakrojona, a zebrane informacje szczegółowo przeanalizowano, sporządzono profil osobowościowy potencjalnego sprawcy, wytypowano ulice, którymi mógł się poruszać. Działaniem operacyjnym, w tym obserwacją, zostały objęte wszystkie szkoły w powiecie otwockim - podkreśla policja.

Dzięki temu, w pobliżu jednego z wytypowanych otwockich gimnazjów, mundurowi z wydziału kryminalnego zatrzymali 31-letniego mężczyznę. Odpowiadał zarówno sporządzonemu portretowi pamięciowemu, jak i przypisanym mu cechom psychologicznym. Podczas przeszukania w mieszkaniu mężczyzny policjanci zabezpieczyli m. in. komputer, z którego logowano się na strony internetowe z zakazaną prawem pornografią - informuje komenda stołeczna.

Materiały trafiły do prokuratury. Zatrzymanemu zarzucono popełnianie przestępstw na tle seksualnym wobec nieletnich poniżej 15. roku życia.