132 tysiące dzieci urodzi się w nędzy

| Aktualizacja:

Co trzecie dziecko w Polsce rodzi się w biedzie lub nędzy - donosi "Rzeczpospolita". W tym roku o dodatek wypłacany najuboższym, zwróci się do państwa 132 tysiące rodziców nowo narodzonych dzieci - wynika z prognoz ministerstwa pracy.

wróć do artykułu
  • ~emeryt
    (2013-01-31 21:01)
    panie premierze pana partia to legalna mafia afery sa juz nagminne to nie jest wyjatek
  • ~Riki
    (2013-01-30 21:17)
    na zielonej wyspie najwazniejsze sa stadiony.
  • ~vh
    (2013-01-30 14:34)
    I dobrze, wazniejsze jest dotowanie in vitro, dotowanie operacji zmiany plci, malzenstwa szwuli itd...
  • ~ŁUBUDUBU
    (2013-01-30 13:29)
    Niech dzieci żyją w nędzy - to nicnieznaczący w IIIRP problem.
    Ważne, że Heros Opozycji Romaszewski dostał 240.000 zlotych, a już niedługo zostanie uchwalona ustawa, zapewniająca homoseksualistom uprzywilejowaną pozycję w Polsce.
    To są najważniejsze sprawy dla rządzących krajem...
  • ~kasia
    (2013-01-30 13:15)
    tusk??? kim jesteś??? komorowski??? i durnie palikoty-millery niby lewico??? gdzie jesteście???
  • ~Cyby wracają.
    (2013-01-30 13:13)
    A to ciekawe poziom biedy rosnie a w 2011r wyplacono mniej dodatków niz w 2010. O co chodzi panie tusk ?
  • ~mecenas
    (2013-01-30 13:11)
    Każdemu dziecku w ubogiej rodzinie, wypłacać 1600 zł tzn. tyle ile dostaje rodzina zastępcza i bieda zostanie zlikwidowana.

    Ale ważniejsze jest dodatkowych 11mld.na nowozatrudnionych urzędasów,gigantyczne premie dla kilkuset tysięcy etetowców zatrudnionych w przyrządowych spółkach,agencjch,funduszach i fundacjach.
    -Koszty ich utrzymania idą w dziesiątki miliardów co rok.Nie ważne że nie ma pieniędzy na inwestycje czy cele społeczne.Ważne że próżniacza oligarchia ma się dobrze.
  • ~baca
    (2013-01-30 13:11)
    ---Zamiast „zielonej wyspy” mamy trzeci świat.
  • ~wyb.
    (2013-01-30 12:52)
    Nie dramatyzujmy wystarczy iść w końcu na wybory i wypierniczyć pseudo polityków zawodowych z koryta , Oni są już dawno wypaleni ich reakcje to błędy i decyzję z którymi sami nie umieją sobie poradzić.
  • ~Zbigniew
    (2013-01-30 12:38)
    NASTEPNA w górnictwie, i nikt mi nie powie że to przypadki. TUSK ten człowiek nigdy nic nie wie.Jeżeli taka tylko? jest prawda to nie nadaje sie absolutnie na premiera bo nie panuje i zajmuje sie pierdołami. ALE wierzyc coś mi sie nie chce. TU ida za duże pieniadze>>>>
  • ~Zbigniew
    (2013-01-30 12:33)
    NAJPIERW BYŁA SOLIDARNOSC pózniej rózne rządy które wciskaja nam demokracje i inne pierdoły. POLSKA kraj UNII EUROPEJSKIEJ, EUROPA. Tak doprowadzili ten kraj i ludzi do nędzy a inni opływaja w luksusy. VON z tymi matołami.NASTEPNA afera na drogach, miliardy poszły w piz..d..u. Złodzieje!!!
  • ~czytacz
    (2013-01-30 12:20)
    Nie wiem czy człokowie rzadu chodzili do szkół albo może juz wówczas zmieniono progdam; ale juz dośc dawno odkryto i napisano; "takie RP beda jako ich dzieci chowane"
  • ~OMEN
    (2013-01-30 12:10)
    Taa... I za tą ZBRODNIĘ PO-winien odPOwiedzieć ten"rząd" !
  • ~Qusimodoxxl
    (2013-01-30 11:58)
    "Dzieci nasze będą żyły w nędzy ale za to nasi politycy maja za co sobie przyznawać premie, nagrody i podwyżki i gdzie tu ktokolwiek widzi sprawiedliwość. "

    Chyba już parę lat żyjesz na tym świecie, a jeszcze marzysz o sprawiedliwości?.
  • ~derwisz
    (2013-01-30 11:44)
    ..czyli bedzie jak za komuny.POotwieraja nowe ,,domy dziecka" przytułki i tam beda zabierac dzieci,i wychowywac w duchu ,,internacjonalistycznej miłosci" do ewropy.Wracają zmory komunizmu wszystkimi drzwiami i oknami..
  • ~@j.s.2013-01-30 10:23
    (2013-01-30 11:23)
    "
    Według wiedzy śledczych, w latach 1998-2012 kobieta urodziła ośmioro dzieci, z których wiadomo, że dwójka żyje (mają 7 i 10 lat, są obecnie w rodzinie zastępczej). Co do pozostałej szóstki dzieci (dwóch dziewczynek i czterech chłopców) to wiadomo, iż pięcioro z nich nie żyje. Dlatego postawione jej zarzuty dotyczą pięciu zabójstw nowonarodzonych dzieci.

    Dotychczas odnaleziono jednak szczątki tylko czworga z nich. W listopadzie w stawie przeciwpożarowym niedaleko domu kobiety poszukiwano zwłok piątego dziecka. Bezskutecznie. Prokuratorzy wciąż też badają, co stało się z szóstym dzieckiem kobiety"
  • ~pytanie
    (2013-01-30 11:17)
    rudy -znasz te fakty???
  • ~Aśka
    (2013-01-30 11:05)
    Seniorzy niezależnie od wysokości emerytury w pewnym wieku zaczynają dostawać zasiłek pielęgnacyjny - trochę poniżej 200 zł. Bogaci także, z naszych podatków lub z naszego ZUSu. Płaćmy chociaż do 5 lat taki dodatek na dziecko. Na seniorów to nas stać.
  • ~ozil
    (2013-01-30 11:02)
    powinni wprowadzic ustawe aby poslowie mieli przynajmniej po 10 dzieci i poslanki to wtedy dzieci by nie byly biedne a takim ktorych nie stac na utrzymanie dzieci powinni z pensji poslow i urzedasow panstwowych oddawac na ich utrzymanie
  • ~@j.s.2013-01-30 10:23
    (2013-01-30 10:57)
    Pusto w głowie to mająci co się rozmnazają bez opamiętania. Czy to nie brak rozwagi lub niepochamowanie się w przyjemnosciach łozkowych?

    Dlaczego bogaci nie mają wielodzietnych dzieci?
    Kto potem ma utrzymywac ich dzieci?
    Jak te dzieci będa się czuć gdy inne będa miały komputery, wakacje, mp3 a one nie?
    Za co wykształca te dzieci?
    Czy będa miały pracę?
    Czy będzie ich stac na ich leczenie?
    W jakich rodzinach ostatnio mordowano dzieci?

    Dlaczego inni mają ich utrzymywać jednoczesnie ograniczając liczbę swoich dzieci?

Może zainteresować Cię też: