132 tysiące dzieci urodzi się w nędzy

| Aktualizacja:

Co trzecie dziecko w Polsce rodzi się w biedzie lub nędzy - donosi "Rzeczpospolita". W tym roku o dodatek wypłacany najuboższym, zwróci się do państwa 132 tysiące rodziców nowo narodzonych dzieci - wynika z prognoz ministerstwa pracy.

wróć do artykułu
  • ~pytanie
    (2013-01-30 11:17)
    rudy -znasz te fakty???
  • ~@j.s.2013-01-30 10:23
    (2013-01-30 11:23)
    "
    Według wiedzy śledczych, w latach 1998-2012 kobieta urodziła ośmioro dzieci, z których wiadomo, że dwójka żyje (mają 7 i 10 lat, są obecnie w rodzinie zastępczej). Co do pozostałej szóstki dzieci (dwóch dziewczynek i czterech chłopców) to wiadomo, iż pięcioro z nich nie żyje. Dlatego postawione jej zarzuty dotyczą pięciu zabójstw nowonarodzonych dzieci.

    Dotychczas odnaleziono jednak szczątki tylko czworga z nich. W listopadzie w stawie przeciwpożarowym niedaleko domu kobiety poszukiwano zwłok piątego dziecka. Bezskutecznie. Prokuratorzy wciąż też badają, co stało się z szóstym dzieckiem kobiety"
  • ~Antoni Kosiba
    (2013-01-30 08:29)
    Więc trzeba szybko uchwalić ustawę o adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Tam dzieciom będzie dobrze, bo nigdy nie słyszałem o biednym homoseksualiście lub lesbijce.
  • ~Edi
    (2013-01-30 08:58)
    Ludzie !!! Skłonności homoseksualne, pedofilskie i inne związane są z występowaniem guza w mózgu, który wyłącza inne obszary w mózgu odpowiedzialne za zachowania. Był o tym program w telewizji Discovery Channel. Dotyczy to także zachowań typu ,, miły grzeczny człowiek, którego znam od 20 lat, kupił karabin i zastrzelił 12 osób".

    HOMOSEKSUALIZM, PEDOFILIA I INNE ZACHOWANIA ASPOŁECZNE ZWIĄZANE SĄ ZE ZMIANAMI CHOROBOWYMI W MÓZGU, KTÓRE TRZEBA LECZYĆ, A NIE WPROWADZAĆ USTAWODAWSTWO PRZYZNAJĄCE IM PRAWA. TO FAKT MEDYCZNY A NIE IDEOLOGIA.
  • ~jagoda
    (2013-01-30 09:55)
    Po co kobiety żyjące niby w nędzy rodzą dzieci ? Dlaczego za głupotę i bezmyślność mają płacić inni ?
  • ~OMEN
    (2013-01-30 12:10)
    Taa... I za tą ZBRODNIĘ PO-winien odPOwiedzieć ten"rząd" !
  • ~8 zastepców Vincenta - tu jest kasa
    (2013-01-30 10:00)
    ~hanka2013-01-30 09:25
    to te dzieci będą pracować na twoją emeryturę, szpital, leki - egoistko

    Niech Vincent zrezygnuje z 8 zastepców. I tak prowadzi kraj na dno, więc czy jest ich 8 czy 1 - rezultat będzie ten sam. To się za tę kasę trochę dzieci podratuje!
  • ~Kłamtusek
    (2013-01-30 10:21)
    To efekt polityki Tuska, zafajdanego kłamcy, oszusta i nieudacznika. Jedyne co mu wychodzi to kupa z odbytu, ale tym jakoś się nie chwali.
  • ~mruczek
    (2013-01-30 10:47)
    Zamiast zająć się narastającymi problemami to w sejmie zajmują się "palikociolarnią"
  • ~@8 zastepców Vincenta - tu jest kasa2013-01-30 10:
    (2013-01-30 10:53)
    No nie wiem czy z dzieci ubogich rodzin będa w stanie dac jakies przychody do państwa.

    Już w wieku dziecięcym trzeba będzie dokladac na ich utrzymanie, potem bez wykształcenia (ktore tez kosztuje) zasilą prawdopodobnie żeszę bezrobotnych - znów dokładanie na ich utrzymanie.
    część z nich nawet jesli znajdzie jakas pracę to albo za niską płacę - skladki do państwa beą też żałosne, albo na czarno - zero składek.


    Nie można bezmyślnie sie rozmnażać myślac że jakoś to będzie, albo chodząc potem wszędzie gdzie sie da i żaląc na zły los.
  • ~@j.s.2013-01-30 10:23
    (2013-01-30 10:57)
    Pusto w głowie to mająci co się rozmnazają bez opamiętania. Czy to nie brak rozwagi lub niepochamowanie się w przyjemnosciach łozkowych?

    Dlaczego bogaci nie mają wielodzietnych dzieci?
    Kto potem ma utrzymywac ich dzieci?
    Jak te dzieci będa się czuć gdy inne będa miały komputery, wakacje, mp3 a one nie?
    Za co wykształca te dzieci?
    Czy będa miały pracę?
    Czy będzie ich stac na ich leczenie?
    W jakich rodzinach ostatnio mordowano dzieci?

    Dlaczego inni mają ich utrzymywać jednoczesnie ograniczając liczbę swoich dzieci?
  • ~ozil
    (2013-01-30 11:02)
    powinni wprowadzic ustawe aby poslowie mieli przynajmniej po 10 dzieci i poslanki to wtedy dzieci by nie byly biedne a takim ktorych nie stac na utrzymanie dzieci powinni z pensji poslow i urzedasow panstwowych oddawac na ich utrzymanie
  • ~Aśka
    (2013-01-30 11:05)
    Seniorzy niezależnie od wysokości emerytury w pewnym wieku zaczynają dostawać zasiłek pielęgnacyjny - trochę poniżej 200 zł. Bogaci także, z naszych podatków lub z naszego ZUSu. Płaćmy chociaż do 5 lat taki dodatek na dziecko. Na seniorów to nas stać.
  • ~derwisz
    (2013-01-30 11:44)
    ..czyli bedzie jak za komuny.POotwieraja nowe ,,domy dziecka" przytułki i tam beda zabierac dzieci,i wychowywac w duchu ,,internacjonalistycznej miłosci" do ewropy.Wracają zmory komunizmu wszystkimi drzwiami i oknami..
  • ~stefan
    (2013-01-30 09:42)
    Dla Talmudu to tylko STATYSTYKA.
  • ~Qusimodoxxl
    (2013-01-30 11:58)
    "Dzieci nasze będą żyły w nędzy ale za to nasi politycy maja za co sobie przyznawać premie, nagrody i podwyżki i gdzie tu ktokolwiek widzi sprawiedliwość. "

    Chyba już parę lat żyjesz na tym świecie, a jeszcze marzysz o sprawiedliwości?.
  • ~czytacz
    (2013-01-30 12:20)
    Nie wiem czy człokowie rzadu chodzili do szkół albo może juz wówczas zmieniono progdam; ale juz dośc dawno odkryto i napisano; "takie RP beda jako ich dzieci chowane"
  • ~Zbigniew
    (2013-01-30 12:33)
    NAJPIERW BYŁA SOLIDARNOSC pózniej rózne rządy które wciskaja nam demokracje i inne pierdoły. POLSKA kraj UNII EUROPEJSKIEJ, EUROPA. Tak doprowadzili ten kraj i ludzi do nędzy a inni opływaja w luksusy. VON z tymi matołami.NASTEPNA afera na drogach, miliardy poszły w piz..d..u. Złodzieje!!!
  • ~Zbigniew
    (2013-01-30 12:38)
    NASTEPNA w górnictwie, i nikt mi nie powie że to przypadki. TUSK ten człowiek nigdy nic nie wie.Jeżeli taka tylko? jest prawda to nie nadaje sie absolutnie na premiera bo nie panuje i zajmuje sie pierdołami. ALE wierzyc coś mi sie nie chce. TU ida za duże pieniadze>>>>
  • ~wyb.
    (2013-01-30 12:52)
    Nie dramatyzujmy wystarczy iść w końcu na wybory i wypierniczyć pseudo polityków zawodowych z koryta , Oni są już dawno wypaleni ich reakcje to błędy i decyzję z którymi sami nie umieją sobie poradzić.

Może zainteresować Cię też: