Wielka emigracja Polaków. Exodus jak w czasach stalinizmu

| Aktualizacja:

Podczas straconej dekady po ogłoszeniu stanu wojennego z kraju na stałe wyjechało mniej osób niż w ciągu ostatnich dwunastu lat. W okresie 2000–2012 wymeldowało się 298,9 tys. osób, czyli średniej wielkości miasto

wróć do artykułu
  • ~Jozef Bak
    (2013-02-19 07:24)
    w 1968 roku gomulka wypedzil kilka tysiecy z przyczyn politycznych
    obecnie Tusk wypedzil kilkaset tysiecy tych ktorzy nie glosowali by na niego .

    polityczna czystka na niespotykana historyznie skale.
  • ~marek
    (2013-02-19 07:28)
    moja corka tez mieszka w norwegi skonczyla studia i nawet godziny tu nie przepracowala studia dzienne w tym zasranym kraju nie da sie normalni zyc ma prace pracuje w swoim zawodzie wyszla za maz za polaka ktory prowadzi wlasna firme urodzila dziecko maja swoj wlasny dom zarabia 45000nok tutaj nigdy nie wroca wiedza ze zyja mlodzi wyjezdzajcie tylko jezyki trzeba znac i nie bac sie panstwo za studia jej placilo w polsce i nic z tego nie ma wie ze zyje
  • ~ks
    (2013-02-19 07:32)
    A kto chce być niewolnikiem we własnym kraju. Głosowanie nogami jest też formą oddania głosu na rządzących.
  • ~sam
    (2013-02-19 07:32)
    A Donek swoim ociężałym umysłowo lemingom obiecuje: cyt. "Już wkrótce Polacy zaczną wracać z emigracji, bo praca tu będzie się opłacać."
  • ~rysiek
    (2013-02-19 07:32)
    I co sie dziwic jak polska rzadzi banda smarkaczy kturzy nie mysla o obywatelach tylko o wlasnych kieszeniach.
  • ~Jajo
    (2013-02-19 07:33)
    ale sensacja np. z Niemiec wyjezdza na stale rocznie 120 tys.
    mozna sobie policzyc ile to jest w 12 latach
    to jest normalne ludzie maja to w genach .
  • ~jan
    (2013-02-19 07:35)
    Zobaczcie dlaczego lekarze piszą recepty na 100%. Za błąd w określeniu stopnia refundacji tylko jednego leku - NFZ w umowach wpisał im karę w wysokości 200zł. Czy to nie celowo, żeby i ich zastraszyć i abyśmy płacili więcej za leki a NFZ oszczędzał? Jak myślicie?
    http://www.ozzl.org.pl/index.php/13050-zbojecka-polityka-oszczdzania-artyku-dr-marka-derkacza
  • ~dżingis-cham
    (2013-02-19 07:36)
    ktoś POstanowił znowu wymazać Polskę z mapy Europy i świata.Nowa Targowica staje się faktem.Wnuczek niemieckiego żołnierza realizuje wytyczne dziadka z wermachtu!!
  • ~sawwa
    (2013-02-19 07:38)
    tusek wielkie dzięki ! - zadowolony z siebie ? dobra robota !
  • ~jazu
    (2013-02-19 07:38)
    "1,5 mln polskich emigrantów już nigdy na stałe nie wróci do kraju"

    czyli panstwo po raz kolejny zdalo egzamin...
  • ~tylko pytam
    (2013-02-19 07:39)
    Jak zyc w POmatolskiej POlszy???

    BIEDA, NEDZA I OGOLNA ROZPACZ?? PERSPEKTYW ZADNYCH - CHYBA ZE SIE JEST POmatolskim ZLODZIEJEM!
  • ~Jasza
    (2013-02-19 07:41)
    Teraz władza też 'goraco zachęca' do wyjazdu!!
    Nie czynnik ekonomiczny jest powodem,powodem jest to ze wszystko w naszym kraju opanowali czerwoni i ich potomkowie i nie dopuszczaja młodych do robienia karier blokują inicjatywę.
    Obecna emigracja jest równiez polityczna!!To bezsilność wygania młodych z kraju!!
  • ~Kajetan
    (2013-02-19 07:48)
    niedługo zostaną w tym kraju sami politycy i urzędnicy (no i emeryci)
    ci zaradni, którym chce się pracować wyjadą tworzyć dobrobyt innego kraju
  • ~Jan ko
    (2013-02-19 07:48)
    Fajnie ( fajne ) piszecie komentarze, ale poprawcie swoją pisownię.
  • ~poznaniak
    (2013-02-19 07:48)
    porównanie z czasami komuny o tyle nietrafne, że wtedy ciężko było dostać wizę
  • ~nolchoz
    (2013-02-19 07:53)
    co tu jest do powiedzenia; wybraliscie i macie.
  • ~dżingis-cham
    (2013-02-19 07:56)
    do ~Karol z Hamburga "Niemcy to juz prawie Polski narod mowiacy po niemiecku...
    ty już od rana pijesz czy może wczorajsze prochy jeszcze działają?,
  • ~kazan
    (2013-02-19 07:59)
    A miala byc w Polsce druga Irlandia...??? Obiecywal to pewien premier - obiecywacz, jeszcze kiedys straszyl PISem , benzynaa PO 6 zl, POdatkami i wszystkim co najgorsze .. A do czego doprowadzil PO 6 latach rządow kolesiowskich, aferalnych, nieudacznych..??? Ludzie bez szans wyjeżdzaja, otumanieni POmatolska propagandą głosuja na tych którzy zgotowali taka przyszlość ich dzieciom!!! Sondaże w górę - oto co można zrobić z mamionymi i oszukiwanymi Polakami!!! Czas najwyzszy przejrzeć na oczy!!!
  • ~starszy
    (2013-02-19 07:59)
    jest kartka wyborcza to jest egzamin dla POLAKA !! i nie narzekać !!!
  • ~fux333
    (2013-02-19 08:01)
    Ja też straciłem dwie córki które wyjećhały za granicę założtły rodziny i żyją jak ludzie.Raz na jakiś czas przyjezdzają w odwiedziny lub ja jadę do nich bo mi drogę opłacają,a jeszcze zasilają moja pustą kieszeń.Zpowodu głodowej emerytóry bym nie wyżyl.