Wielka emigracja Polaków. Exodus jak w czasach stalinizmu

| Aktualizacja:

Podczas straconej dekady po ogłoszeniu stanu wojennego z kraju na stałe wyjechało mniej osób niż w ciągu ostatnich dwunastu lat. W okresie 2000–2012 wymeldowało się 298,9 tys. osób, czyli średniej wielkości miasto

wróć do artykułu
  • ~Azet
    (2013-02-19 12:58)
    Kto pisze te bzdury o emigracji i porównuje do czasów Gierka!. Wtedy trzeba było mieć paszport, wizy i wyjeżdżało się w wolność. Dzisiaj wystarczy mi dowód osobisty i mam prawo pracować gdzie lepiej płacą i wracać kiedy chce. Czy tego nie widzicie? Emigracja? TO BZDURA !!!
  • ~byk
    (2013-02-19 13:42)
    Je... system, który się zawali.
  • ~sceptyk
    (2013-02-19 10:31)
    Emigracja teraz to najbardziej rozsadny krok. Dopóty zyje Balcerowicz i ukladna
    grupa patiotów pienięznych. Nic się nie zmieni. Jedyne co potrafia i robią to prywatyzacja. Niestety nie ma na co liczyć. Nawet Język Polski sprywatyzowali.
    Niepotrzebny.
  • ~mix
    (2013-02-19 10:17)
    jesli grozi nam wiezienie to uciekamy a nie wyjezdzamy.
  • ~@wyborca
    (2013-02-19 10:19)
    Wybieraj dalej zlodziejskich POmatolow i szykuj sie do emigracji ...za chlebem - choc z wyPOcin wynika zes juz przy zlewozmywaku POmatolskie SZAMBO!
  • ~shedows
    (2013-02-19 10:20)
    I na to nie pomoże nadredaktor z GW oraz Walter z Solorzem
  • ~grzeg
    (2013-02-19 10:24)
    Ludzie w Redakcji! Po co piszecie te głupstwa. Dobrze znam i pamiętam "tamte" czasy. Polacy wtedy wyjeżdżający w PRZYGNIATAJĄCEJ większości opuszczali kraj nie w obawie przed więzieniem, jak idiotycznie piszecie, tylko w poszukiwaniu lepszego życia - dokładnie jak teraz.
  • ~Marek
    (2013-02-19 10:26)
    To nie jest emigracja za chlebem ,tylko za masłem do chleba.Dziś ludzie chcą sie po prostu dorobić na skróty.Rozbawił mnie ten zwrot ,że ludzie wyjeżdżają przez "brak perspektyw na normalne życie". A PRL był normalne? W Polsce zaczyna być normalnie ,tyle że mamy do nadrobienia wiele dziesięcioleci opóźnień w stosunku do Zachodu.Szkoda,że emigranci nie chcą w tym uczestniczyć.
  • ~TW Chrabia
    (2013-02-19 10:33)
    faktycznie POlska jest "jak w czasach stalinizmu". zawdzęczamy to rządzącym, którzy z tamtymi czasami mają b. dużo wspólnego, niektórzy współpracę z wiadomymi słuużbami już wtedy nawiązali. nic dziwnego, że kto może ten wieje z tego POlicyjnego państwa
  • ~Młody Moher
    (2013-02-19 10:07)
    Komuchy i ich kolesie dalej rządzą, tylko teraz to jest tzw. demokracja
  • ~młody lewicowiec
    (2013-02-19 10:11)
    W czasach stalinizmu nie było emigracji zarobkowej tak jak teraz, przez Solidarność i jej elyty. z Balcerowiczem i Mazowieckim na czele.
  • ~@Marek
    (2013-02-19 10:34)
    Tobie POmatolski DURNIU radze wybrac emigracje z ...szynka DO CHLEBE!
  • ~hel61
    (2013-02-19 10:37)
    Jak to się stało,że wszyscy z tej ,,zielonej wyspy,, chcą zwiać?przecież mamy się tak dobrze, zarabiamy po 1500 złotych miesięcznie pracy w brud,,wprost kraina mlekiem i miodem płynąca!!!
  • ~Wiesio 13 bicz na PiSiory
    (2013-02-19 10:54)
    ...wyjezdzaja aby sie dzielic tym wielkim sukcesem POlski...i cudem gosPOdarczym...PO prostu chcemy POmoc tym krajom i tez zbudowac im zielona wyspe...co nie kolezki ?
  • ~ŻYD
    (2013-02-19 10:39)
    jewreje tego chcą wybierajj PO a bedziesz goły i smutny
  • ~ocenzurowany ślązak
    (2013-02-19 10:38)
    To jest efekt działań CUDOTUSKA, geniusza wszech czasów. Wszystkie jego i POpaprańców posunięcia ukierunkowane są na niszczenie Polski i Polaków. Młodzież wykształcona nie widząc możliwości normalnej egzystencji w tym POmatolskim kraju nie ma innego wyjścia jak emigrować. Co ma zrobić młody człowiek po studiach medycznych (ratownik medyczny), z trzyletnim stażem, który na skutek likwidacji jego komórki stracił pracę i od pół roku śle CV gdzie tylko może bez efektu? Za niedługo pozostaną tu tylko starzy emeryci i zrezygnowani bezrobotni.
  • ~Młody Moher
    (2013-02-19 10:17)
    Komuniści też walczyli z Kościołem i co ? Nawet mordowali księży.
  • ~Polska zasługuje na cud i on jest
    (2013-02-19 10:06)
    Wielka emigracja Polaków. Exodus jak w czasach stalinizmu


    Te osoby zasiliłyby armię bezrobotnych, a tak Tusk z dumą może oświadczyć w Unii i w Polsce, że zaczął się cud gospodarczy, bo bezrobocie się zmniejsza więc i gospodarka rośnie .
  • ~moher
    (2013-02-19 10:47)
    - Marek z !0.26 ---Aleś GŁUPI !
  • ~jasio46
    (2013-02-19 10:05)
    Lemingu pamiętaj, że ślepa miłość do twojego guru Donka, opróżnia ci kieszeń!