Nieuczciwość nasza powszednia

Dlaczego wymagamy od posłów, by byli uczciwi, skoro sami mamy znacznie bardziej ubrudzone ręce?

wróć do artykułu
  • ~wigraszek
    (2013-03-10 15:44)
    Nie wszyscy,nie wszyscy!
  • ~ulisse
    (2013-03-10 15:51)
    Dlatego nie lubia nas Holendrzy i Niemcy. Tam nieuczciwosci (i hipokryzji) sie nie toleruje.
  • ~Romek
    (2013-03-10 15:52)
    Czyli wniosek z tego tekstu, że skoro wszyscy kradną (sic) to politycy i rządzący też mogą. Do dzieła rządzący jest usprawiedliwienie.
  • ~~prawda
    (2013-03-10 15:52)
    Artykuł na zamówienie polityków. Przykład idzie z góry.
    Komuna tego nauczyła i do tego zachęcała, tam sama komun która dzisiaj nadal siedzi w sejmie i podaje rękę Tuskowi i reszcie złodziei.
  • ~TUJ CHUSK
    (2013-03-10 15:56)
    Bo to nie jest nasza Polska, tylko UBECKO - Michnikowe sowieckie kondominium.
  • ~Obywatel obserwator
    (2013-03-10 16:01)
    Nie należy zapominać że ryba psuje się od głowy.Jeżeli nie ma żadnych konsekwencji i potępienia dla wysokich urzędników i prezesów państwowych spółek winnych miliardowych strat to jest to zły przykład dla ludzi mających problemy z zapewnieniem egzystencji dla swojej rodziny.Nie można tak jak elity traktować przekrętów OFE,banków i firm ubezpieczeniowych jako"inżynierii finansowej a drobną kradzież jako dowód powszechnej wśród Polaków nieuczciwości.Tekst jest przykładem usprawiedliwiania elit i złodziei.
  • ~haha
    (2013-03-10 16:02)
    to nie jest prawda o Polsce ale prawda o PO i jej przywoleniu na oszustwa
  • ~zarzyk
    (2013-03-10 16:03)
    To powinna byc obowiazkowa "czytanka" , raz w tgodniu, dla wszystkich politykow
    a w szczegolnosci dla Donalda Tuska
  • ~polityk
    (2013-03-10 16:05)
    Przykre jest to, że dziennikarze tak o sobie piszą. Próbująć jescze przekonać społeczeństwo do ich zachowań. Polityk i dziennikarz jednakowo kreują społeczne zachowania, a to że także te negatywne ...
  • ~THORGAL
    (2013-03-10 16:06)
    rYBA PSUJE SIE OD GLOWY,NIE ODWROTNIE!!!
    SKORO GORA KRADNIE I OSZUKUJE OBYWATELI TO NIE TYLKO DAJE PRZYKLAD WZBOGACANIA SIE W SPOSOB BEZKARNY ,SADY SA POBLAZLIWE,SAME KRADNA,ALE NIE DAJE OBYWATELOWI SPOSOBNOSCI UCZCIWIE SIE DOROBIC.
  • ~Luis
    (2013-03-10 16:12)
    Jeżeli wiekszośc jest zagrożona ubóstwem i nedzą to nie można mowić że wszyscy kradną .
  • ~tak tak
    (2013-03-10 16:13)
    Marcin Hadaj, ostatnio rzecznik prasowy firmy Tacit Development, a wcześniej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Narodowego Centrum Sportu, będzie od stycznia 2012 roku szefem sekretariatu w „Dzienniku Gazecie Prawnej” (Infor Biznes). Redakcja nie widzi w tym przypadku konfliktu interesów.

    O sprawie jako pierwszy poinformował serwis Proto.pl. Hadaj przez wiele lat był dziennikarzem, pracował m.in. w tygodniku „Wprost” i „Życiu Warszawy” (kierował tam pracą sekretariatu redakcji). Z zawodu odszedł w 2008 roku i został rzecznikiem prasowym Narodowego Centrum Sportu. Po czterech latach wraca do dziennikarstwa. – Takie sytuacje wynikają z tego, co w ostatnim czasie dzieje się na rynku dziennikarskim. Dziennikarze tracą pracę i imają się różnych zajęć, żeby przetrwać. Ale jeśli ktoś jest dobry w tym zawodzie i zamierza wrócić, to w takim przypadku nie widzę konfliktu interesów – mówi Andrzej Andrysiak, wicenaczelny „Dziennika Gazety Prawnej” (w „Życiu Warszawy” - przełożony Hadaja).

    i taki pisze o uczciwosci
  • ~nie Popieram
    (2013-03-10 16:13)
    Same święte prawdy- też pamiętam czasy "darowizn" - jako jedyny praccownik zażądałem przekazania PIT-u przez firmę do skarbówki, bo reszta jako "darczyńcy" rozliczała się sama.Nadmieniam,że pracowałem wśród rzekomej elity moralnej,intelektualnej a nawet częściowo politycznej.
  • ~Dziemba
    (2013-03-10 16:14)
    Der dziennik idzie po bandzie.Co to znaczy polski naród jest bylejaki. To potwarz i próba wybielania złodziei z obecnych złodziejskich elit. A ten epitet pod adresem narodu powinien być zgłoszony do prokuratury.
  • ~Tofik
    (2013-03-10 16:14)
    Panowie dziennikarze "asta maniana" obowiązuje na południu Europy. To wy jesteście po politykach i prawnikach najbardziej nieuczciwą w Polsce grupą zawodową.
  • ~kaz
    (2013-03-10 16:23)
    W Skandynawii to POmatoły myły by gary w podrzędnym barze z piwem. Tam się liczy prawo i sprawiedliwość.
  • ~em
    (2013-03-10 16:24)
    Przykro mi, ale ja jestem uczciwa., Wiem tez, ze mieszkaniec mojej wioski przylapany na kradziezy poszedl za to do wiezienia. Dlaczego wiec politycy wedlug Der Dziennika maja oszukiwac bezkarnie??? Oj Dzienniku - czyzbys chcial sie sam rozgrzeszyc za swoje klamstwa i oszustwa?
  • ~Kazik
    (2013-03-10 16:26)
    Na calym swiecie kadna, w jednym wiecej w drugim miej, jesli krasc nie idzie to rzadzacy robia takie prawo zeby legalnie sie wzbogacic.
  • ~Realista
    (2013-03-10 16:27)
    Ten artykuł jest prawdopodobnie pisany na zamówienie rzadzacej od ponad 20 lat demokratury okraglego stolu .
  • ~PRRR
    (2013-03-10 16:33)
    CZY TEN ARTYKUŁ MA USPRAWIEDLIWIAĆ M.IN. MICHAŁA TUSKA I PRACĘ DLA AMBER GOLD ORAZ MIRA, RYCHA I ZBYCHA?