Kardynał Nycz wzywa księży do ubóstwa

| Aktualizacja:

Nie tylko papież chce Kościoła ubogiego - mówił do księży Archidiecezji Warszawskiej kardynał Kazimierz Nycz.

wróć do artykułu
  • ~łoś
    (2013-03-28 15:17)
    niech biskupi w Polsce dadzą przykład, a nie wzywają księży a sami rozbijają się samochodami za 100-300 tys. złotych, o pałacach nie wspominając !!!
  • ~emerytka lat 68
    (2013-03-28 15:31)
    a sam wyprowadzi się z luksusów i przestanie jezdzić limuzyną?
  • ~POLSKA DEFINICJA UBOSTWA
    (2013-03-28 15:35)
    A KOCIOL RYDZYKOWY DALEJ NAWOLUJE O KASE, ZDZIERAJAC PORTFELE NAJUBOZSZYCH. KOCIOL RYDZYKOWY PROPAGUJE SWIETNOSC I SWIETOSC POLAKA I POLSKI, UZYWAJAC SLOGANOW BABTYSTOW. KOCIOL POWSZECHNY POLSKI ZYJE W PRZEPYCHU I MA SWOJA DEFINICJE UBOSTWA, CZYLI PODROZ W KLASIE BUSINESS A NIE W WYCZARTEROWANYM SAMOLOCIE JAK ROWNIEZ PORUSZANIE SIE MERDECESEM KLASY C A NIE KASY S.
  • ~jerzy 1958
    (2013-03-28 15:50)
    2000 tys lat praktyki robi swoje.Dobrze że młode pokolenie w przewadze. Sutanna i rower.
  • ~Realista
    (2013-03-28 15:50)
    Zawracanie kijem Wisły , pasibrzuchy żyjące w przepychu i za kasę owieczek oraz baranków , mając raj na TEJ ziemi [ wiernym obiecują dopiero po śmierci ]nagle staną się franciszkami z Nyczem na czele - żart czy kpina ?
  • ~baba jedza
    (2013-03-28 15:53)
    Kardynał Nycz mówi o ubóstwie ,Trzy razy patrzyłam na date w kalendarzu
    nie, nie Pierwszy Kwietna .A co bedzie z Centrum Jana Pawła ,przeciez Dziwisz
    tam mennice zrobił i On miał by sie tego wyrzec? Akrew ? którą rozprowadzał
    po parafiach Tak sobie powiedziałam , jak Oni temu ubóstwu sie poddadzą a może
    To wreszcie będzie wiara, prawdziwa wiara bez złotego cielca co tą mamone
    w kosciele chciał utłuc na wiernych .Chce zobaczyć ubogiego Biskupa a uwierzę że jest Bóg ale to sa tylko marzenia ...wiernych marzenia które ich przerastają ich (BISKUPÓW ) bo my żyjemy dzieląc sie tym co mamy z innymi.
  • ~OLD BOY
    (2013-03-28 15:55)
    DAWNO TAK SIE NIE USMIALEM - NYCZ I UBOSTWO.NIECH MNIE DRZWI SCISNA.A TE MILIARDY NAKRADZIONE PRZY POMOCY KOM.MAJ.,TO CO?
  • ~POLAN
    (2013-03-28 16:06)
    NO NIE NIE TA PIEPRZONA GNIDA MÓWI O UBUSTWIE JA TE NOWOŚC OPISAŁEM W ''''''KOMINIE BIAŁĄ KREDO''''''
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-03-28 16:11)
    W niemczech koscol oddal panstwu ziemie ktore zabral wierzacym przez setki lat.
    w zamian panstwo wprowadzilo podatek koscielny z ktorego zyja duchowni i kler,
    w polsce kler dostal ziemie na dodatek podatek od panstwa, cos tu niegra,albo ziemie albo utrzymanie od podatnika, niech sie zdecyduja.
  • ~pingwin
    (2013-03-28 16:34)
    ciekawe bardzo ciekawe a ile majatku , ze ho ho ho ... moze tak rozdac ubogim
  • ~grzesznik
    (2013-03-28 17:02)
    rozumiem,ze teraz wszystkie kardynalskie i biskupie pasibrzuchy w Polsce oddadza swoje palace(ukradzione zreszta) na rzecz Domow Dziecka czy dla samotnych matek z dziecmi,albo chociaz na schroniska dla bezdomnych),swoje limuzyny tez, i pensje z panstwowego garnuszka...TAKIEGO ZAKLAMANIA SWIAT DAWNO JUZ NIE OGLADAL-PRZEPRASZAM-SWIAT MA TO NA CODZIEN PRZEZ 2000 LAT!!! OBYSCE TRAFLI NA WIECZNE LAMANIE KOLEM PRZEZ WADSZA UKOCHANA SWIETA NKWIZYCJE!!!-Z OKAZJ ZBLIZAJACYCH SE SWIAT WIELKANOCNYCH ZYCZE IM WSZYSTKM SMAZENA W PEKLE!!!
  • ~wieloszczet
    (2013-03-28 17:08)
    Zapytałem osobiście Księdza rozdającego dary, dlaczego w wielkiej ilości daje je takim, co po te dary mercedesami przyjeżdżają. Odparł z przekonaniem, że Kościól daje potrzebującym, a nie ubogim. Może to przejęzyczenie, ale po wieloletnim szkoleniu wierzyć mi się nie dało. A niebo nie spadło... na te dary, bo ludzi by było żal, ze względu na opakowania. To był czas stanu wojennego, jakby nic się nie zmieniło.
  • ~realista
    (2013-03-28 17:17)
    zmienić tajemnicę wiary na ; FLASZKĘ lub SEKS , WŁADZĘ I DOLARY - bardziej pisujące rzeczywistość
  • ~observer
    (2013-03-28 17:19)
    Kardynal Nycz to przyzwoity czlowiek !!!
  • ~straceniec
    (2013-03-28 17:23)
    ile kardynał Nycz w ramach swjej akcji może przekazć na biednych.zaraz okaż się że jst biedny jak mysz kościelna,Kościół też jest biedny.Niech wspomagają bogaci renciści.
  • ~stw52
    (2013-03-28 17:36)
    UBUSTWO ---u duchownych to iluzja---
  • ~straceniec
    (2013-03-28 17:42)
    jak księża parafialni oddadzą biednym to z czego odprowadzą składki do kurii?
  • ~hans
    (2013-03-28 18:34)
    nastepny actimel .juz nie moge patrzec na te obrzydle zaklamane zapite geby
  • ~wikary