Hitler honorowym obywatelem Szczecina. I nic nie można z tym zrobić

Adolf Hitler, Hermann Göring i Wilhelm Frick, nie powinni dłużej być honorowymi obywatelami Szczecina - uważają członkowie Stowarzyszenia Kontra 2000.

wróć do artykułu
  • ~tubylec
    (2013-05-26 08:10)
    Za Niemcow i Adolfa Szczecin to było europejskie miasto , dzisiaj to zaniedbana osada ludu ze Wschodu z blokowiskami i syfem..
  • ~Bodzio
    (2013-05-24 20:21)
    Jakby nie było ważniejszych spraw. I co niby radni mają zrobić? Wykreślić to z rejestru? Jeśli to gdziekolwiek istnieje na piśmie, to powinno to znaleźć się w stanie nienaruszonym w jakimś muzeum. Stettin przed wojną i Szczecin po wojnie to dwa różne miasta. Tak jak Lwów niestety z Polską niewiele ma już wspólnego. Wyobraźcie sobie, że Ukraińcy ze Lwowa odwołują jakieś decyzje Polaków sprzed 1939, które nie mają żadnego praktycznego znaczenia i o których dzisiaj pamięta tylko garstka osób. Jest tyle ciekawszych i potrzebniejszych spraw dla społeczeństwa, o które można i należy walczyć i na które warto poświęcać energię.
  • ~Wojtek
    (2013-05-24 22:11)
    Przecież Polska ratyfikowała procesy Norymberskie i Haskie, które pozbawiają nazistowskich zbrodniarzy "wszelkich tytułów i godności" więc te "honorowe obywatelstwa" zostały również zniesione!
  • ~trtweg
    (2013-05-24 19:50)
    Stettin!!! Stettin!!! a nie żaden Szczecin.
  • ~niemcożerca
    (2013-05-24 20:00)
    Wnuczek Wehrmachtowca nie pozwala ?
  • ~swiety
    (2013-05-25 06:01)
    Teraz trzeba bedzie postawic pomnik przy ratuszu i uhonorowac Adolfa ! A szose z Gumieniec do hajmatu nazwac imieniem Dr,Gebelsa .I szafa gra .
  • ~czyt.
    (2013-05-24 19:41)
    Ne ma prawa?
    Ależ będzie, w 1 miesiąc :)
    Wystarczy złożyć oficjalne doniesienie do Prokuratry, na burmistrza (władza!) - o propagowanie ustroju faszystowskiego.
    Bo przecież utrzymywanie H.O. miasta to propagowanie!
    A jeżeli prokuratura odrzuci - skarżyć, skarżyć!
  • ~Tofik
    (2013-05-24 20:28)
    re~PL2013-05-24 16:21
    Raczej obrzympałku jak Ryży, ten sam wzrost, ta sama anoreksja, ta sama gestykulacja, to samo POchodzenie.
  • ~Wol44
    (2013-05-24 20:32)
    W Szczecinie rzadzą radni PiSu z Prezydentem Krzystkiem.Jarek,Brudzinski wiele krzyczą o zagrozeniu,zniemczeniu,a tu proszę takie klocki.
  • ~ms
    (2013-05-25 09:53)
    Ja ze swej strony mogę tylko pogratulowac władzom wymienionych miast tak zaszczytnego mieszkańca. "Duma i honor", to mieć zbrodniarza swoim "mieszkancem".
  • ~Stefan
    (2016-10-30 02:21)
    To część historii za którą najbardziej wstydzą się niemcy i to oni dążą do wymazania III rzeszy oraz jej dzieła z historii ludzkości.
  • ~fPiSdu !
    (2013-05-24 20:38)
    oj Tofik,
    durny jesteś jak Kaczyński i Pawłowicz.
  • ~PL
    (2013-05-24 16:21)
    Tak jak Kaczynski - taki sam wzros to samo ******
  • ~@fPiSdu
    (2013-05-24 21:43)
    za dlugo siedzusz w fPiSdu , smierdzisz ubeckim gnojem
  • ~niki
    (2016-10-31 17:46)
    A przypadkiem nie jest tak, że gdyby oficjalnie na piśmie władze miasta odebrały by honorowe obywatelstwo tym ****** to równocześnie przyznali by że istnieje ciągłość władzy administracyjnej pomiędzy niemieckim a polskim (powojennym) ratuszem? A ile terenów Szczecina nie ma uregulowanej sytuacji majątkowej i ilu Niemców ciągle trzyma u siebie przedwojenne akty własności, nie mówiąc o kościołach protestanckich których majątek przejął Kościół Rzymskokatolicki. Takie małe coś a skończyć się może nieciekawie.
  • ~hmmm
    (2016-10-31 23:38)
    nic się nie da zrobić? można pozwalniać radnych ze stanowisk a później prokuratora dodatkowo z zarzutami promowania ideologi faszystowskiej, i tak zwalniać jednego po drugim i rozdawać wyroki skazujące aż któryś będzie mógł coś z tym zrobić, nie wiem dekret uchwała postanowienie decyzja administracyjna, jestem pewien że radni mogą coś z tym zrobić, inaczej wypada zadać pytanie po co miasto w ogóle ma jakiś radnych skoro nic nie mogą i do niczego nie są potrzebni? ktoś spyta po co na co to nic nie znaczy, otórz się mylicie i to bardzo, już lobby wiadomo jakie chce zrobić z Polaków współodpowiedzialnych 2wś, tylko czekać aż ktoś zrobi z Polaków nazistów a przykład z honorowym obywatelem Polskiego miasta będzie wtedy pasował jak ulał
  • ~kuba1993wroclaw
    (2016-10-30 22:44)
    honorowe obywatelstw to historia, nie psujmy tego...szczecin byl w rzeszy i tego nie da sie oszukac, chyba ze bedziemy zaklamywac historie jak ruskie i inne nacje
  • ~Polak.
    (2013-05-25 09:12)
    Jest tylko jedna rada: wyrzucić wszystkich radnych. Oni szkodzą Polsce i to w dosyć obrzydliwy sposób. Przecież ci radni wiedzą doskonale, że ci "honorowi" mieli za cel zniszczenie Narodu Polskiego i ci radni podtrzymuja ten plan gloryfikując ich. Dlaczego taką sprawą nie zajmie sie ktoś urzędujacy wyżej? Ta sprawa to nie tylko sprawa Szczecina i jego obywateli, to jest sprawa czci i godności całego Narodu.
  • ~OBSERWATOR
    (2013-05-25 13:22)
    Jak czytam o takich radnych matołach to rzygać mi się chce na myśl, kogo my wybieramy do kierowania sprawami tego biednego skołowaciałego kraju. Po 1989r zmienialiśmy nazwy ulic,placów, parków, skrzyżowań - kolei, jak leci, eliminując wszystkich patronów, którzy w większości przypadków dobrze zasłużyli się krajowi,ale zalatywało od nich komuną. I to był wystarczający powód, aby zniknęli z map i prospektów naszych wsi i miast bezpowrotnie. Na ich miejsce pojawili się nowi "bohaterowie" - w wielu przypadkach przedwojenni przywódcy, którzy skompromitowali się w 1939r lub przyczynili się do największej tragedii narodowej jaką było Powstanie Warszawskie. Jeśli więc można było dokonać takich zmian, o których napisałem wyżej,to nie widzę powodów, aby w miastach lub wsiach po byłej III Rzeszy, nadal pozostawali na honorowych miejscach ludobójcy Polskiego Narodu. Wystarczy, że radni podejmą stosowne uchwały bądź przejawią inicjatywę co do zmiany odpowiednich przepisów prawa, jeśli takowe stanowi formalną przeszkodę w załatwieniu tej sprawy.
  • ~marga
    (2013-05-25 15:30)
    Marga do XXXY
    bardzo dobry pomysl i problem bylby rozwiazany

Może zainteresować Cię też: