Czy przemiany w '89 roku miały sens? Polacy nigdy nie zwątpii

| Aktualizacja:

Polacy nigdy nie zwątpili w sens przemian zapoczątkowanych w 1989 roku - wynika z badań przeprowadzonych przez CBOS. Stosunek respondentów do wspomnianych wydarzeń jest jednak mniej entuzjastyczny, niż przed laty.

wróć do artykułu
  • ~A.Mickiewicz
    (2013-06-03 15:39)
    To byla najwieksza tragedia narodowa,zostalismy w skarpetkach.O czym tu mowa skoro zbrodnie komunistyczne nie zostaly ukarane,zdrajcy nie poniesli zadnej konskwencji.Zbrodnie holokaustu sa dalej scigane,lapia ostatnich zbrodniarzy nie patrzac na ich zaawansowany wiek,co robili ci specjalisci od transformacji ?.Zamiast okraglego stolu powinna byc dyskoteka,dlatego w Polsce dzieje sie zle.Nieukarane zdrady,zbrodnie powoduja poczucie bezkarnosci no mamy to w tej chwili.T.Kosciuszko zaczal wieszac zdrajcow,jednak biedny przegral a to dlaczego ?.Polsko twoja tragedia jest w Rzymie.
  • ~Konrad Wallenrod
    (2013-06-03 15:54)
    Jako jeden z kilku tysiecy normalnych Polakow nigdy nie wierzylem w przemiany,ktore mialy doporowadzic Polske ku calkowitej wolnosci.Uwazam ten caly cyrk za najwieksza kleske w historii Polski.
  • ~las
    (2013-06-03 18:44)
    Po 89 r. rządy jakie są każdy widzi. To tak jak by dać małpie komputer do naprawy.
    Kto wie, może małpie poszło by nawet lepiej.
  • ~ocet
    (2013-06-03 19:01)
    Zwykły Polak miał bezpłatną służbę zdrowia, bezpłatne szkolnictwo, PRACĘ!, szansę na mieszkanie spódzielcze, zakładowe ..., a co ma dziś?
    BIDĘ z NĘDZĄ.
  • ~Adler
    (2013-06-03 19:25)
    Czy miały sens? Nie miały! Przecież za komuny w Posce było tak wspaniale! Ku rozwadze tym, których w tym czasie nie było jeszcze na świecie, a którzy wypisują na tym forum te bzdury o klęsce, zdradzie, itd. Jasne, że czasy Gierka to nie lata 50-te, ale nie macie młodzi pojęcia o tym, z jakim g...em na codzień mieliśmy wtedy do czynienia. Zgadzam się, że pewne sprawy można było po 89 poprowadzić inaczej - ale nie wypisyjcie, proszę, jakichś p...ół o tragedii narodowej, bo nie macie pojęcia o tym, o czym usiłujecie coś beknąć
  • ~Tofik
    (2013-06-03 20:06)
    Prezes Zbaw zawsze wykonuje rozkazy Oj Rydzyka i macoszki Rosji !
    Prezes Zbaw zawsze wykonuje rozkazy Oj Rydzyka i macoszki Rosji !
    Prezes Zbaw zawsze wykonuje rozkazy Oj Rydzyka i macoszki Rosji !
    Prezes Zbaw zawsze wykonuje rozkazy Oj Rydzyka i macoszki Rosji !

    poza tym wykonczyl niemote braciszka tym uratowal zdychajacy PIS
    poza tym wykonczyl niemote braciszka tym uratowal zdychajacy PIS
    poza tym wykonczyl niemote braciszka tym uratowal zdychajacy PIS
    poza tym wykonczyl niemote braciszka tym uratowal zdychajacy PIS

    Czesc mu i chwala koryto na horyzoncie !
    Czesc mu i chwala koryto na horyzoncie !
    Czesc mu i chwala koryto na horyzoncie !
  • ~pingwin
    (2013-06-03 21:25)
    titanik jeszcze plynie ale graja mu marsza zalobnego...
  • ~XXXY
    (2013-06-04 06:30)
    Pokomunistyczne rządy jakie są, każdy widzi. Transformacje, zmiany ustrojowe i inne wymysły wymyślone dla ogłupienia tłuszczy. Liczy się tylko władza (nawet po trupach) i szmal. A potrzeby zwykłych ludzi? - mamy gdzieś. Niech cicho siedzą, płacą uczciwie podatki za tych zarobionych ciężką pracą najniższych krajowych pensyjek, a co za tym idzie głodowych emerytur (o ile wogóle je dostaną). To nas czeka przy naszych wspaniałych politykach.
  • ~gosc
    (2013-06-04 07:41)
    4 czerwca 1989 r to jeden z najgorszych parszywych dni w moim 61-letnim życiu.
  • ~FIRCYK
    (2013-06-04 07:53)
    Największe osiągnięcia z transwormacji ustrowej osiągneli najwięsi złodzieje.Zrujnowali zakłady pracy .w mojej mieścinie było ich siedem a został się tylko jeden.pieprzyć taką wolność i takom władzę,kturej zegarek ministra kosztuje więcej niż moja dwuletnia emerytura.NIGDY TEGO NIE WYBACZĘ WAŁĘSIE I JEMU PODOBNYM ZŁODZIEJOM.KOMUNO WRÓĆ JAK NAJPRĘDZIEJ. !!!
  • ~Celtic
    (2013-06-04 09:38)
    Komunistom i ich współpracownikom z Solidarności żyje się dobrze. Większość narodu dogorywa.
  • ~em
    (2013-06-04 09:56)
    Komu jest dzis lepiej? - tym co zarabiaja w dziesiatkach tys zl.Kapitalisci maja to do siebie ze dobro wyprodukowane przez robotnika idzie do kapitalisty a w socjalizmie dobro bylo dzielone "prawie" po rowno.Po wojnie gdzie gospodarka byla rozgrabiona zniszczona,polski narod golymi rekami potrafil podniesc sie,wybudowane wspolne dobro jak szkoly ,przedszkola,szpitale itp nie majac naukowcow ktorych wymordowano w Katyniu.Do dzis "wladza" ratuje sie sprzedajac dobra wyprodukowane w socjalizmie i kupuja za marne grosze robiac ogromne interesy.Pierw pracownik mial prawa i pracowal w zakladzie pracy dzis tych praw nie ma i pracuje w obozie pracy i obroncy "Popieluszki" nie ma.
  • ~sam
    (2013-06-04 11:14)
    Jedyne co osiagnely, to pozwolily globmafiom legalnie okrasc i zniewoloc Polske i Polaków. Faktycznie jest to powod do radosci dumy dla zlodziei i mafiozow.
  • ~ORESTPOD13
    (2013-10-12 15:12)
    JAK TAK NIEDOBRZE TERAZ--TO WRACAJMY DO LAT 80'YCH--TAKI DOBRY OCET---JAK FAJNE KOLEJKI--"FACEBOOK" NA ZYWO!!