Córka Anny Samusionek błaga prezydenta o pomoc. Napisała list

| Aktualizacja:

"Błagam i proszę, aby Państwo mi pomogli być z tatusiem i błagam o pomoc w walce o moje prawa dziecka, ponieważ je mam" - pisze córka aktorki Anny Samusionek w dramatycznym liście do prezydenta Bronisława Komorowskiego i pierwszej damy Anny Komorowskiej.

wróć do artykułu
  • ~kicino
    (2013-09-11 21:26)
    welcome to tuskoland
  • ~DM
    (2013-09-11 21:39)
    Jesli ktos ma na imie " Andżelika" ma pier...dzone w zyciu.
    Nie spolszczajcie obych imion- tylko smieszne, rzygac sie chce!

    Ta panienka jakos dobrze sobie radzi, jak na 11-latke.
  • ~syl26
    (2013-09-11 22:08)
    nikt nie wie jak tam jest, ale faktycznie dziwi postępowanie dziewczynki i przekazywane przez nią treści. brzmią bardzo dorośle.czy nikt nią nie manipuluje?
  • ~Polon
    (2013-09-11 22:32)
    Oddac ja ojcu skoro o to prosi. Dlaczego prawa dziecka sa w Polsce bagatelizowane?
  • ~aVox
    (2013-09-11 22:48)
    Dlaczego uzurpacje tego babsztyla są dla (rozgrzanego?) sądu więcej warte jak prawa dziecka i prawa ojca ?!!
    Te sądy to relikt PRL - od rozgonoenia tego towarzystwa trzeba było zacząć zmiany ustrojowe.
  • ~Maria
    (2013-09-11 22:55)
    Znam ojca i wiem jakim jest manipulantem i ile osób skrzywdził. Nie uszanaował decyzji sądu a pozostawienie córki pod jego opieką bardzo ujemnie wpłynie na jej psychikę.
  • ~oszukana
    (2013-09-11 22:55)
    niezły PR dla pary rezydentów, nie ma to jak podnoszenie notowań
  • ~Jadzia
    (2013-09-11 23:02)
    Przed podjęciem decyzji pan Prezydent powinien zapoznać się z życiorysem tego awanturnika ojca ptaszka. Jest on niezwykle kolorowy i dlatego skrzętnie utajniany.
  • ~jan m
    (2013-09-11 23:38)
    ohyda,media włazą w buciorach i grzebią sie rodzinnych nieporozumieniach,nie ważne czyich ,robią teatr .jezeli jest cos nie tak to jest sąd który sprawe powinien rozstrzygnąc a nie hieny które robią sobie igrzyska
  • ~proszę
    (2013-09-12 00:15)
    Prezydencie, ratuj dziecko!
  • ~bvcw
    (2013-09-12 00:41)
    to niech kare poniesie jakis urzendas ,,jestem popularny dobrze dzialam
  • ~Monika z Wawy
    (2013-09-12 01:05)
    Psycholog, który badał dziecko w maju tego roku, zalecił odseparowanie Angeliki od jej mamy. "Super Express" dotarł do dokumentu wydanego przez Ośrodek Szkoleń i Psychoterapii "Open'er", który przebadał Angelikę. "Dziewczynka sytuacyjnie reaguje lękowo, widoczny niepokój ruchowy, drżenie ciała, spazmatyczny płacz... Dziewczynka w wywiadzie nieustannie wspomina o swoim nieszczęściu" - czytamy w dokumencie. Wśród powodów, dla których Angelika nie chce mieszkać z matką, wymienia: niechęć matki do niej, brak poczucia bezpieczeństwa, brak troski o nią, ograniczenie jej wolności osobistej. Ale to nie wszystko. Według psychologa Anna Samusionek dopuszczała się przemocy wobec córki. "Przemoc emocjonalna, w tym przemoc werbalna, a także przemoc fizyczna poprzez szczypanie dziecka, szarpanie, potrącanie i potrząsanie" - czytamy w dokumencie. A czemu tak mało mówi się o majowej opinii psychologów na temat odseperowania matki, Anny Samusionej od córki? Przecież to jest profesjonalna opinia wydana przez Ośrodek Szkoleń i Psychoterapii "Open'er" Może nie bądźmy stronniczy i zaczekajmy na rozwój sytuacji... Jedyna rzecz która mnie w tym wszystkim przeraża że brak jest widocznej dorosłości emocjonalnej obydwojga rodziców... Któreś z tych rodziców powinno z rozsądku ze względu na małoletnią córkę ,, odpuścić ,, w tej walce!!! Ja na razie nie jestem ani za matką ani za ojcem ( mimo że sama jestem matką 19 letniego syna ) i kiedy rozstałam się z mężem a ojcem syna dla syna dobra podeszłam do tego rozsądnie...ŻE TO SAMO DZIECKO KIEDYŚ ZROZUMIE JAKI NAPRAWDĘ JEST JEGO TATA...bo nie chciałam aby w przyszłości mój syn zarzucił mi że po części jestem winna że on ma kiepskim ojcem kontakty bo Ja źle mówiłam o byłym mężu do syna...To miała być jego własna decyzja...Czy ojca odrzuci w przyszłości czy go wybierze... TO JEST DOBRO DZIECKA...pozwolić mu samemu decydować o tak emocjonalnej sprawie.
  • ~Grażyna
    (2013-09-12 01:37)
    Dziecko jest zmanierowane i wymaga dyscypliny dlatego czuje niechęć do matki. Przy ojcu czuje swawolę, prezenciki i nie musi chodzić do szkoły. Cacy. A że ustawia dziecko przeciwko matce to nic nowego. Jest pasożytem spolecznym a czy to zaświadczenie o jego niekaralności wystawił Tymochowicz?
  • ~dindon
    (2013-09-12 06:12)
    Taa, jak mi żona nie daje to chyba też zwrócę się do Prezydenta. I jego żony.
  • ~Hektor
    (2013-09-12 06:41)
    To dziecko to geniusz. Sama pisze list do prezydenta. Nieźle.
  • ~taki_jeden
    (2013-09-12 06:45)
    "Taa, jak mi żona nie daje to chyba też zwrócę się do Prezydenta. I jego żony."
    Jeśli chodzi o Panią Prezydentową,ja bym nie ryzykował...nie daj Bóg się zgodzi i będziesz musiał z tym żyć :))
  • ~Skandal
    (2013-09-12 07:27)
    Zastanawiam się czy w Polsce nie obowiązuje poufność korespondencji? Korespondencja ma charakter poufny w państwach cywilizowanych . Widocznie uznano ,że dziecko nie jest w stanie zaskarżyć gazetę o łamanie prawa. Ciekawe jakby zareagowali redaktorzy gazety gdyby ich prywatna korespondencja była tematem publicznej debaty?
  • ~Widz
    (2013-09-12 07:40)
    A kim jest ta Samusionek??? Takich "aktorek" są setki w tym kraju.
  • ~Marek
    (2013-09-12 08:19)
    Podobnych spraw jest w Polsce dziesiątki tysięcy :( : www.dzielnytata.pl
  • ~Killmenow
    (2013-09-12 08:23)
    Nie rozumiem dlaczego to musi być problem , dziecko od miesiąca jest "samo", rodzice nie nie mogą jakby wywierać na niego presji , samo wybiera, a wręcz błaga żeby ją zabrać od wyrodnej matki bo ma najlepszego tatusia na świecie , tatuś dobrze sobie radzi i ma 500% gotowości i możliwości żeby opiekować się dzieckiem , a ktoś się zastanawia czy nie było by lepiej dla zdrowia psychicznego dziecka jakby została z matką !

    Tak, wszyscy wiemy że matka jest najważniejsza , zwłaszcza jak jest zdrowo p...dolnięta .

Może zainteresować Cię też: