Były ubek skazany. Torturował żołnierzy AK

Sąd w Bydgoszczy skazał byłego funkcjonariusza UB za torturowanie więźniów z AK. Sędzia uznał, że 91-letni mężczyzna powinien karę odsiedzieć i wymierzył wyrok bez zawieszenia kary.

wróć do artykułu
  • ~bono
    (2013-09-17 22:11)
    No kurcze! To chyba nie prima aprilis!
    Wreszcie wymiar sprawiedliwosci sie obudzil.
    Czekamy na wyroki dla Jaruzela, Kiszczaka i rewizje dla zbrodniarza Kociolka
  • ~jozef
    (2013-09-17 22:24)
    zycie mu przedlozyliscie ,
  • ~amot
    (2013-09-17 22:29)
    Brawo!!!
    Nareszcie sprawiedliwy wyrok. Oby nastąpiło przebudzenie sędziów w Polsce.
  • ~~wax
    (2013-09-17 22:40)
    Takich zwyrodnialców z UB, MO, KBW itp żyję do dziś tysiące pobierając wysokie emerytury płacone przez Państwo Polskie - czyli przez nas całe społeczeństwo i śmieją się z tego bezkarnie - gruba kreska zrobiła swoje - POdziękujmy Mazowieckiemu.
  • ~POpremieSKOK
    (2013-09-17 23:11)
    Emerytury ubekow sbekow i innych drani -a co z tymi co okradli POLSKE dzisiaj zyja spokojnie KTO TO ROZLICZY
  • ~piast
    (2013-09-17 23:17)
    Wax ty idioto.Milicjanci ubecy kbw walczylo własnie z takimi bandytami,którzy mordowali chłopów nauczycieli albo dla korzyści majatkowych. jakich swiadków ma ten niby akowiec (wtedy ten "partyzant miał 5 lat).Po drugie wtedy po wojnie nie było ak tylko zwykłe bandy rabunkowe.bandy które w dziwny sposób znane były policji granatowej a póxniej milicji obywatelskiej.po trzecie kałmuku z nasienia jakiegoś księdza ,milicja w PRL tak jak każda władza walczyła z przestępcami. a czarny PR robia jej oszuści i agenci z solidarności.Dziwne że ten ubek tak bestialsko torturował tego niby akowca który póxniej skończył studia i w świetnym stanie zyje do dnia dzisiejszego. Dziwne bo po przesłuchaniach na gestapo teraz nie ma żadnych świadków.
  • ~policjant
    (2013-09-17 23:20)
    przeczytajcie wy klerykalne głupie szumowiny jakie prawo było przed wojną,prawo które nie przewidywało zbyt dużych sankcji za tego rodzajy czyny przestępcze. Dla sanacyjnej policji czy kopu takie metody to norma.panowie z ub mieli sie od kogo uczyć sami dostając w mordę nie raz w II RP.Tyle tylko że wtedy nie mordowano policjantów tak jak to robiły po owjnie bandy lesne(zadne AK).
  • ~Dmowski
    (2013-09-17 23:25)
    Re Wax zapewne jesteś z rodziny bandytów albo złodziejów.W 1988 r zaczynałem w MO od 1990 r do 2010 pracowalem w policji .teraz jestem na emeryturze mam 45 lat,dla mnie nie było i nie ma znaczenia czy bandzior jest z solidarności czy pzpr.To tylko bandzior.Biorę emeryture która mi sie należy a ty szumowino zawsze będziesz nienaiwdził władzy bo tacy ludzie z takich środowisk nigdy organów ścigania nie lubili.Wiadomo dlaczego,przeszkadzali kraść i mordować.
  • ~Tofik
    (2013-09-17 23:31)
    ludzie skazali jednego co glosowal na naszego pana prezesa , to prowokacja tuska
  • ~Tofik
    (2013-09-17 23:33)
    Wydymanie ministranta i jego posluszenstwo wobec kaplana to pierwszy stopien do jego kariery w kosciele katolickim.
    Amen
  • ~Lech wałek z PO-lanki
    (2013-09-17 23:34)
    Co z Jaruzelem i Kiszczakiem Ci to dopiero mają za uszami i rządzili
    UBekami
  • ~Lysy - Znawca
    (2013-09-17 23:35)
    Ciekawe, facet miał w 1945 roku 23 lata. Był UB-ekiem, fakt, ale chyba nie podejmującym decyzji ???
  • ~Marian
    (2013-09-17 23:37)
    Facet ma 91 lat, czy to znaczy, że do więzienia zawiezie go karetka pogotowia, czy sam dojedzie na wózku ??? I czy polskie więzienia spełaniają wymogi budowlane dla niedołężnych lub niepełnosprawnych ???
  • ~wiesiek 12
    (2013-09-18 00:01)
    To czasem nie Wiesia 13 zamknęli ?
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-09-18 00:09)
    Jeszcze jeden!
    Jeszcze jeden!
    Jeszcze jeden..!

    Jutro rano ruszy medialny Front Obrońców UB im. Stokrotki POlnej :-)
  • ~p
    (2013-09-18 00:30)
    gdyby miał normalną emeryturę to nie miałby prawa dożyć 91 lat
  • ~dziadek
    (2013-09-18 00:33)
    91 - latka zapewne można skazać, ale czy na karę bezwzględnego więzienia ?

    Byłbym bardziej skłonny do opublikowania jego nazwiska i szczegółowych "dokonań", a resztę niech rozstrzygnie rodzina o konkretnym nazwisku i osoby - lub rodziny - którym się "przyczynił".
  • ~kasienka
    (2013-09-18 02:03)
    no wreszcie!!!
  • ~Aśka