Samobójców jest coraz więcej. Będzie jeszcze gorzej?

| Aktualizacja:

Alarmująco przybywa osób, które nie widząc innej możliwości rozwiązania swoich problemów, odbierają sobie życie - pisze "Rzeczpospolita". Z danych Komendy Głównej Policji, do których dotarła "Rz", wynika, że w I półroczu 2013 r. osób, które próbowały popełnić samobójstwo, było o ponad tysiąc więcej niż w tym samym czasie rok temu.

wróć do artykułu
  • ~Xx
    (2016-01-06 21:36)
    to było zaplanowane ponad trzydzieści lat temu.Scenariusz przewidywał,że w Polsce ma zostać piętnascie milionów ludzi zdolnych do niewolniczej pracy.Cyniczna propaganda i Bolek na czele plus naiwność dziewięciu milionów ludzi,którzy na niego glosowali.Faktem jest,że PIS ten scenariusz przerwał,chwała Panu Bogu,że znależli się uczciwi ludzie.
  • ~sprawa się rypła
    (2014-09-29 12:42)
    Jak taki jest kapitalizm opiekuńczy to zaczynam być za komuną bo tam człowiek chociaż miał pracę i pod koniec lat 80 nie było tak żle jak teraz,za duże rozwarstwienie społeczeństwa i mimo otwartych granic,do gnoju ten kapitalizm tylko o łapówkach się słyszy bo bez pieniędzy człowiek jest niczym i mam w d...ie co kto myśli a ja tak uważam.
  • ~ole
    (2013-09-19 14:55)
    Zatem należy wytoczyć proces Tuskowi i calemu (nie)rządowi za cyt.:
    '' wytworzenie atmosfery napiętnowania społeczeństwa" analogicznie do Blidy.
  • ~PiSarz
    (2013-09-19 14:36)
    Polscy samobojcy to sa ofiary PO i jej medialnego zaplecza, bo n.p. TVN wmawia Polakom, ze w Polsce jest dobrze, a tymczasem jednej czwartej Polakow brakuje pieniedzy na chleb i ziemniaki tydzien przed koncem kazdego miesiaca. No coz - tak to bywa, kiedy ktos wierzy pilkarzykom z PO. A czy polskich samobojcow bedzie wiecej ? To zalezy od tego, czy premier Tusk poda sie do dymisji, czy nie, bo kazdy dzien wiecej rzadow premiera Tuska to wiecej polskich samobojstw.
  • ~bogusia
    (2013-09-19 13:55)
    Za każdym takim samobójstwem stoi tusk i jego zgraja bandytów z PO.
  • ~gość
    (2013-09-19 13:30)
    Czyli złodzieje rządzący naszą ojczyzną są zadowoleni
  • ~Robnad
    (2013-09-19 13:28)
    Zgredek2013-09-19 10:45
    "Obwinianie o to PO jest śmieszne."

    znowu pan, panie Zgredek lecisz PO bandzie .
    przecież po 1989 r. z małymi wyjątkami rządzą czerwoni i różowi przeflancowani na demokratów, nie zauważył pan?
    jak to raby, wcześniej wykonywali polecenia Moskwy, teraz Brukseli ze szczególnym uwzględnieniem Makreli.
    Parada Oszustów z przytupem kończy dzieło.
    P.S.
    pan się w którym przedziale "wykształconych inaczej" mieścisz?
  • ~Anita
    (2013-09-19 13:19)
    I właśnie po to była Solidarność.
  • ~widz
    (2013-09-19 13:10)
    najwyzszy czas rozliczyc sprzedawczykow PRL i tworcow dzikiego kapitalizmu z pod znaku Solidarnosci.Oskarzyc ich o smierc ludzi ktorzy popelnili samobojstwo w wyniku ich zbrodniczej polityki.
  • ~lekarz
    (2013-09-19 12:55)
    ..nie wsPOmne juz o prawie masowym wymieraniu 45-55 latkow.To zmora.Powod ci ludzie w zaden sposob nie sa obięci ochrona panstwa.To juz epidemia.Oddziały psychiatryczne sa przepełnione mlodzieza..trafia ich coraz wjęcej.To grozi katastrofa.
  • ~obywatel
    (2013-09-19 12:44)
    cóż to sie na ZIELONEJ WYSPIE POrobiło..
  • ~re Zgredek2013-09-19 10:45
    (2013-09-19 12:11)
    "Alarmująco przybywa osób, które nie widząc innej możliwości rozwiązania swoich problemów, odbierają sobie życie"

    PRZYBYWA !!!
    Umiesz czytać ze zrozumieniem, tępaku?
  • ~nikil
    (2013-09-19 12:09)
    zawsze to był temat tabu, to była tajemnica państwowa ciekawe że to przeszło przez cenzurę .bo tu jest tylko modne opluwanie poprzeniego systemu gdzie każdy miał pracę i z tego powodu nikt się nie wieszał
  • ~newyorker77
    (2013-09-19 11:59)
    najbardziej skuteczna dzialalnosc "niewidzialnej reki rynku", ktora od lat, wszem I wobec reklamowali POlscy "cudotworcy" nowego ladu spoleczno-ekonomicznego z Balcerem na czele.
    Markietingowo "zapomnieli" przy tym zaznaczyc o cenie, jaka zaplaci spoleczenstwo. I teraz mamy tego rezultaty.
  • ~SLOWIANIN GOSC VIKINGOW
    (2013-09-19 11:40)
    Chyba wszyscy w Polsce widzieli ta konferencje w telewizji jak to ryzy OSZUST stanal na tle mapy EUROPY w kolorzy czerwonym i OSWIADCZYL...my jako jedyni nie mamy zadnego kryzysu jak reszta EUROPY...i zaczal POkazywac swoim paluchem po mapie. Kazdy srednio rozgarniety wiedzial ze to oszust i hochsztapler ale UBcja pompowala w wszystkich mediach to oszustwo. TERAZ wielu na krawedzi smierci swoich rodzin i smietnikow ...ktore juz dawno obstawione przez bezdomnych...STAD TE DECYZJE. RADA jest jedna...zamiast sie wieszac OBALIC TEN ZLODZIEJSKI UKLAD OKRAGLOWOSTOLOWY...niech sie wieszaja ci zlodzieje a nie ciezko pracujacy ludzie.
  • ~Observer 65
    (2013-09-19 11:24)
    Tak właśnie wygląda "przyjazne państwo".
    Kolega hydraulik złożył czek w swoim banku. Wchodzi na konto,a tam nie ma kasy ! Okazało się że wszystko zabrał mu ZUS za niepłacenie składek. Problem w tym że płacił regularnie i na czas. Poszedł wyjaśniać i okazało się że to...pomyłka ! Przeprosili , ale kasy nie oddali, bo ZUS nie oddaje ! Za to poiformowali go że ma NADPŁATĘ ! Żeby zeszyty dzieciom kupić i czynsz opłacić musiał pożyczkę wziąść - szybki kredyt ! NIC TYLKO SIĘ POWIESIĆ !! Tutaj nawet dzieci przestają się rodzić !!
  • ~Komuszki
    (2013-09-19 11:20)
    Teraz takie informacje to - MIÓD na nasze komusze serca !. Jak naród był głupi - to Solidarność kupił ! „ i zmienił oblicze ziemii, tej ziemii !”. Ha ! ha ! - dobrze wam jelenie ! – cierpcie teraz głupki !.
  • ~sasasa
    (2013-09-19 11:18)
    No to mata lemingi co chcielista wybraliście pajaców , bula . No to cierpta teraz lemingi POsrane. Proponuję zbiorowe wieszania się na narodowym. wreszcie zostanie on do czegoś wykorzystany. Ostatnią POsługę może wam oddać pan (ksiądz?) Sowa. O ile nie bedzie przesiadywał w TVN 24
  • ~Saper
    (2013-09-19 11:16)
    Re Zgredek : Śmieszne ? A kto doprowadził do upadku polską gospodarkę ? Krasnoludki ? Za PiS gospodarka się rozwijała bezrobocie i deficyt budżetowy malały. Złodzieje z PO rozkradli lub zmarnotrawili resztki majątku narodowego. Zniszczyli polskie cukrownictwo , przemysł stoczniowy i wiele innych. Takich dyletantów ekonomicznych i szkodników jak PO nasza historia jeszcze nie widziała
  • ~obserwator
    (2013-09-19 11:12)
    Mamy tanie i przyjazne państwo wg.Donalda T.Podobno większość na to głosowała.