Ksiądz skazany za pedofilię zajmował się ministrantami. Kuria umywa ręce

| Aktualizacja:

To sąd orzeknie o winie księdza z Tarchomina skazanego za pedofilię. Takie jest oficjalne stanowisko kurii warszawsko-praskiej. Ksiądz Grzegorz K., były proboszcz z Tarchomina, został w marcu skazany na rok więzienia w zawieszeniu za molestowanie chłopców. Jednak do wczoraj był proboszczem warszawskiej parafii i opiekował się ministrantami.

wróć do artykułu
  • ~agata
    (2013-09-27 15:31)
    A jak się miewa PEC ? - co z tym łajdakiem ?
  • ~Małgorzata
    (2013-09-27 18:01)
    Przecież ten ksiądz został SKAZANY prawomocnym wyrokiem niezależnego sądu na 1 rok więzienia w zawieszeniu na cztery lata. Czego jeszcze potrzebuje ksiądz Lipka??? Kuria warszawsko-praska pastwiła się nad księdzem Lemańskim a innego księdza-pedofila CHRONI!!
  • ~bigot
    (2013-09-27 20:08)
    DLA POLSKICH GENERAŁÓW KK PASUJE JAK ULAŁ FILOZOFIA KALEGO!
  • ~krzyżem po krzyżu
    (2013-09-27 21:28)
    Normalka - jak to w watykańskiej kamorze . Kruk krukowi oka nie wykole , a co dopiero koleś kolesiowi " po fachu" , a kto wie , czy nie i po " upodobaniach" . Zaprawdę , zaprawdę - powiadam Wam - nie masz na tym świecie szamba większego niż kościół watykański i pachołkowie jego !
  • ~x
    (2013-09-27 21:56)
    a gdzie się podziali prawicowi obrońcy kk?
  • ~katoliczka
    (2013-09-28 08:03)
    Czy świat naprawdę już oszalał, codziennie słyszy się o molestowaniu dzieci przez jakiegoś księża. Jeśli ma takie skłonności, to pytam się po co idzie do seminarium?.Mógłby założyć własną rodzinę i żyć a nie osmieszać cały nasz naród, wstydzę się za takich księży. Wyjaśniać od razu takie przypadki , jeśli potwierdzą się , po prostu wyrzucać takich księży precz i karać za ich przewinienia. Mniej by było pokrzywdzonych a naród nasz zaczął by się oczyszczać z tego bagna.Żadnych pobłażań po znajomości, każdy powinien taką sama karę dostać, a nie w zawieszeniu, zabrać ich przywileje , niech ida do fizycznej pracy jak tam nie umią zachować się . Proste, dość ośmieszania nas Polaków. Jestem katoliczka , ale nie fanatyczka, potrafię odróżnić zło i jestem za ściganiem takich księży i ukaraniem, dzieci takie przechodzą potem piekło i wielką traumę.
  • ~harry
    (2013-09-28 08:26)
    Prymas może pomodlić się za ofiary księży pedofilów jeśli te ofiary za to zapłacą
  • ~jws
    (2013-09-27 20:21)
    CHRYSTUS DOMAGAŁ SIĘ ,,OBCIĘCIA RĘKI I WYŁUPIENIA OKA,, JEŚLI POWODUJĄ ONE ZGORSZENIE".ZACHĘCAŁ WPROST DO AUTOKASTRACJI, CO NIEKTÓRZY WIERNI CZYNILI.[Mt 19.12 ] EWANGELISTA MAREK ,,OSTRZEGA PRZED KARĄ DLA GORSZYCIELI MALUCZKICH"[ Mk 9.42-47}. A JAK POSTĘPUJĄ KATOLICCY DUCHOWNI, SEKSUALNI ZBOCZEŃCY? CO SOBIE OBCINAJĄ? CZY WYŁUPUJĄ SOBIE OCZY? CZYNIĄ KRZYWDĘ I GORSZĄ MALUCZKICH, A KOŚCIÓŁ ICH CHRONI WSZELKIMI SPOSOBAMI, AŻ SPRAWA PRZYCICHNIE..TO SZCZYT ROZDZWIĘKU POMIĘDZY TYM CO GŁOSZĄ A JAK SAMI ŻYJĄ.
  • ~Jarosław ..K
    (2013-09-27 17:25)
    Jak wiadomo Polski Kościół Pedofilski był chroniony przez Watykan. Dawno było wiadome że Wojtyła i Dziwisz zamiatali sprawe pod dywan i przyklaskiwali tej radosnej działalności,a teraz jeden z nich ma być świetym
  • ~juhas
    (2013-09-27 19:43)
    To rozkosz, to rozkosz jedyna gdy się małolata wydy...a. Rzekł KSIĄDZ Grzegorz K.do abp Paetza.
  • ~jws
    (2013-09-27 16:39)
    ABP HOSNER, ZWIERZCHNIK DIECEZJI KSIĘDZA ZBRODNIARZA -PEDOFILA USTAMI SWEGO URZEDNIKA UMYWA RĘCE ,JAK PIŁAT.A CHRYSTUS NAUCZAŁ,ŻE RĘKĘ LUB OKO PROWADZĄCE DO GRZECHU, NALEŻY OBCIĄĆ A OKO WYŁUPIĆ:WIERNY TEJ NAUCE ORYGENES DOKONAŁ SAMOKASTRACJI.CO NALEŻAŁOBY OBCIĄĆ SUKIENKOWYM GWALCĄCYM DZIECI, PROSZE POWIEDZIEC PANIE ABP HOSNER?
  • ~OBSERWATOR
    (2013-09-28 14:30)
    Brak słów ,żeby wypowiedzieć oburzenie na zachowanie ks.Lipki, bądź co bądź, kanclerza kurii warszawsko-praskiej w sprawie proboszcza zTarchomina. Juz dawno nie widziałem i nie słyszałem większego chamstwa i arogancji ze strony duchownego. No , ale to widocznie przykład idący z góry tak działa na podwładnych abp.Hosera, który tez nie lepiej się zachował wobec dziennikarza TVN, olewając de facto wszystkie jego pytania na temat wspomnianego "bohatera" z Tarchomina. Zgnilizna i moralny upadek kleru bije ostatnio w oczy jak nigdy przedtem.Dlatego cała nadzieja katolików skierowana jest na papieża Franciszka, że on tylko jest w stanie oczyścić te stajnię Augiasza ze zła jakie narosło w kościele rzymsko-katolickim. Oby MU tylko sił, zdrowia i wytrwałości starczyło!!!
  • ~swojak72
    (2013-09-28 14:01)
    Morderców ściga policja, policyjnych morderców nie ściga nikt, tylko przypadek jak wpadną. Kler wykreował się na wzór moralności i wszystkich cnót. ani jeden pedofil bez koloratki nie został skazany na wyrok w zawieszeniu, wszyscy na kary pozbawienia wolności. Wszyscy pedofile bez koloratek zostali aresztowani po przedstawieniu im zarzutu, żaden pedofil w koloratce nie został aresztowany na czas do sprawy. Więc "hasło udzie opamiętajcie się pedofile to nie tylko kler" jest nawoływaniem klechy pedofila
  • ~Emerytka
    (2013-09-28 10:26)
    Ludzie opamietajcie sie ,czy tylko Ksieza sa pedofilami, a gdzie inne srodowiska ? przestancie obwiniac tylko Ksiezy .Nie rozumiem tej nagonki na Kosciol czy nie ma ciekawszych i wazniejszych dla Polski tematow,a gdzie podzialy sie tematy braku pracy,nedzy i biedy ,zebrajace i niedozywione dzieci .mysle ze to sa tematy na ktore powinnismy zwrocic uwage i zaczac reagowac.Popatrzcie wokol siebie na swoje rodziny,na swoich sasiadow moze to oni bardziej potrzebuja naszej uwagi i pomocy.Pozdrawiam z usmiechem.
  • ~re:emeytka
    (2013-09-28 16:13)
    Jaka nagonka na kosciol? Dla ksiedza seksualnosc NIE ISTNIEJE!
    Tak sie facet zdecydowal! Jesli tezaz nie mozeze bez niej zyc- powinien zmienic zawod!

    No ale, moze tylko dlatego zdecydowal sie na kaplanstwo- dookola mnostwo mlodych ministrantow. Zdejmnij te rozowe okulary i popatrz krytycznie na tych gejow w sukienkach, bronionych przez ich pracodawce. WSTYD i HANBA!
  • ~do.Tomasz
    (2013-09-28 21:11)
    Niestety, jestem innego zdania- Koscol Katolicki jest pracodawca tego ksiedza.
    Niestety, nie moze ZAMKNAC OCZY, JESLI CHODDI O PEDOFILIE!
    Mieszkacie w Europie, czy w pustyni polscy katolicy? Jestecie Europejczykami, albo moze ,,, jest wam to obbojetne, kogo i w jaki sposob wasi " ksieza" ...
  • ~Tomasz
    (2013-09-28 20:14)
    Jestem katolikiem praktykującym i uważam podobnie jak osoba o nicku :katoliczka:, że za wszystkie przewinienia Ksiądz powinien odpowiadać sądownie jak każdy inny obywatel. Zaskakujący jest wyrok w zawieszeniu w sprawie Ks. Grzegorza K. Dziwią mnie tłumaczenia Kanclerza Kurii Diecezji Warszawsko-Praskiej Ks.W.Lipki. Za wszelka cenę , nawet ośmieszenia całego Kościoła, chcą ukryć sprawę. Jako katolik nie tak wyobrażałem sobie reakcję Kurii. Skromnego, prawego , oddanego Parafii Księdza Lemańskiego pozbawiono Parafii w Jasienicy. Jak długo jeszcze Abp. Hoser będzie kierował Diecezją W-P , jak mógł dopuścić , aby proboszczem był ksiądz posiadający jakiekolwiek zarzuty moralne . . No cóż sam Abp. Hoser zadał Ks. Lemańskiemu pytanie ...Przeczytaj http://www.ksiadzlemanski.waw.pl/
  • ~zgryżliwa
    (2013-09-27 20:03)
    A Pan Jezus,siedzi gdzies przy miedzy, jako Światek Frasobliwy i płacze
    Ludu mój ludu ...cóżem Ci uczynił czemu siebie człowieku nie szanujesz ?
    cóżem ci uczynił przecież cierpię,czy Ty człowieku masz litość nade mną???a
    jezeli nie na demną to chociaż miej ją nad sobą...nad...sobą
  • ~ZORRO5
    (2013-09-27 19:08)
    NO A TEN Z POZNANIA : TEN OD MAJTEK " ROMA - AMOR " ?
  • ~WAW
    (2013-09-27 15:42)
    TO DOBRZE ZE UMYWA RECE, BO PRZYNAJMNIEJ W WODZIE SWIECONEJ W KOSCIELE NIE BEDZIE BAKTERII KALU, E-COLI, ANI SLADOW NASIENIA...