Obrońcy zwierząt kontra muzułmanie. Kolejna odsłona sporu o ubój rytualny

Przepychanki i awantura o ubój rytualny podczas muzułmańskiego święta na Białostocczyźnie. "Trzeba szczególnej wrażliwości, by w tej sytuacji nie urazić niczyich przekonań i zachować wstrzemięźliwość wszystkich stron" - apeluje minister Michał Boni, który wcześniej spotkał się z przedstawicielami mniejszości wyznaniowych.

wróć do artykułu
  • ~SAS
    (2013-10-16 10:49)
    Należałoby rozróżnić "ubój rytualny" prowadzony od kilkuset lat przez żyjącą w Polsce garstkę muzułmanów i wyznawców religii mojżeszowej od uboju przemysłowego metodą akceptowaną przez wyznawców tych religii a nakierowanego na masowy eksport do krajów muzułmańskich. Mają rację także ci, którzy sprzeciwiają się polowaniom dla tzw. "przyjemności" - to właśnie tam podczas tych leśnych polowań zwierzęta naprawdę cierpią!!! A gdzie są wtedy ich obrońcy?!
  • ~mafiolka
    (2013-10-16 10:14)
    W tv pokazywali ze była tam policja byli obrońcy zwierzat i na nic sie to zdało. Swoje i tak zrobili


    http://komdax.com/forum/
  • ~kalifat czy panstwo prawa europejskiego?
    (2013-10-16 00:05)
    Może za chwilę zezwólmy na małżenstwa dziewczynek z dorosłymi mężczyznami albo na obrzezanie kobiet w imię "religii i tradycji". zatrzymać religijny ciemnogród!
  • ~Monika 60
    (2013-10-15 21:01)
    Palenie ludzi na stosie, wyrywanie serc,ubój rytualny zwierząt, obrzezanie, wycinanie łechtaczek itd i itp. Człowiek z pierwiastkiem boga w sercu, to brzmi dumnie.
  • ~ner.i
    (2013-10-15 19:49)
    Co niektórych zzieleniałych Kacapy skutecznie na Sybirze wybielą bo jakoś u nas nie potrafili ich pod Augustowem z drzew strząś. Na Animalsów zakłócających święta innym wyznaniom też lekarstwo znajdzie się. Ciekawe kto tych wszystkich "nawiedzonych" opłaca??
  • ~Janek Szary
    (2013-10-15 19:47)
    Niestety. Nasza Konstytucja jest niedopracowana i zawiera szereg luk. W imię niczym nieograniczonej wolności religijnej - zezwala właściwie na wszystko, łącznie ze składaniem ludzi na ołtarzu ofiarnym. Potrzebna jest pilna jej nowelizacja, która raz na zawsze wykluczy z praktyk religijnych - wszelkiego rodzaju zwyrodnienia i zboczenia.
  • ~mentalista
    (2013-10-15 18:50)
    Z wielkim bólem i niechęcią zostaliśmy zmuszeni do zaniechania palenia ludzi na stosach, mimo, że czyniliśmy to od wieków. Wierzę, że wam rezygnacja z barbarzyństwa i bestialstwa wobec zwierząt przyjdzie dużo łatwiej.
  • ~Aneta
    (2013-10-15 18:50)
    Dlaczego oni nie zrobia nalotu na Polski Zwiazek Łowiecki? strzelac do zwierzyny wbez ogluszenia? dlaczego tam nie pojda? atakuja miejszosc tam sa madrzy.Banda !!! precz z animalsami!!!
  • ~sajgon
    (2013-10-15 18:45)
    Ci animalsi to banda ktora sie nudzi,zastanawia mnie jedno czy oni kupujac zywonosc wnikaja w to jak zwierze bylo zabite? czy moze tam gdzie kupuja dostaja na płycie filmik z uboju.Dla mnie to zenada,ludzie z glodu umieraja na dworcach w meczarniach tam nie ida bezmozgowcy.Protestuja z nudow badz z checi zaistnienie w mediach.Gdzie tolerancja??? dlaczego policja ich nie rozgonila??? armatka wodna ich potraktowac!!!
  • ~TadF
    (2013-10-15 18:16)
    Ja nie mam nic przeciwko zadnej religii dopoki ktos nie przesadza. Jak im sie nie podoba prawo w Polsce, to moga wyjechac do innego kraju. To juz nie te czasy gdzie czlowiek rodzil sie i umieral w tej samej wiosce...
    PRAWO TRZEBA RESPEKTOWAC !!!
  • ~Piniomini
    (2013-10-15 18:14)
    Tysiące sarenek, dzików jeleni, kona godzinami z rozerwanymi ciałami, wywleczonymi jelitami, po strzałach myśliwych. To jest wielkie narodowe zboczenie, pozwalać tak okrutnie mordować zwierzaki, wyłącznie dla zaspokojenia perwersyjnej żądzy zadawania śmieci. Zbrodnia jest też tego nie dostrzegać. Jakoś nie widzę ruchów animal-sów by zapobiegać tym śmierciom. A jeśli godzimy się na mordowanie dla przyjemności dlaczego zabraniamy zabijać dla rytuału. To jest hipokryzja i szykanowanie ludzi.
  • ~Gosia
    (2013-10-15 17:21)
    Jak czytam te wszystkie komentarze potepiajace obroncow zwierząt to niedobrze mi sie robi..co z Was za ludzie że krytykujecie tych którzy bronia tych którzy sami nie moga sie obronic.Kto z Was zrobił cokolwiek dla ludzi ,zwiererząt...Najbardziej krzycz ą zawsze Ci którzy nic dobrego w życiu nie zrobili.
  • ~Dobrze być ateistą żadnych zachamowań
    (2013-10-15 17:21)
    Wielki szacunek dla Polskich Tatarów.
    Zawsze wierni Rzeczpospolitej i zawsze w pierwszym szeregu obrońców R.P.
    A lewica zieloni ekolodzy czy inne tam tałatajstwo.
    Nuworysze którzy pojawili sie wraz z modą z Zachodu.
    Za parę groszy można kupić ich przychylność.
    Jest ich niewielu ale są krzykliwi i agresywni. Jak to ateiści.
  • ~Dobrze być ateistą żadnych zachamowań
    (2013-10-15 17:14)
    LEWICA ZŻERA WŁASNY OGON .
    BRAK TOLERANCJI NIENAWIŚĆ DO WSZYSTKICH WIERZĄCYCH BEZ WZGLĘDU NA WYZNANIE.
  • ~obserwator
    (2013-10-15 16:57)
    Re: re Marek
    Ziemia jest przeludniona i zginie od nadmiaru ludzi zabraknie wody zywnośći i powietrza ludzie zniszczą ZIemie aty marek jesteś prostak kościelny brak słów na twoje debilizmy.
    Myśląc o przeludnionej ziemi, nie masz chyba na myśli Europy, gdzie rodzi się coraz mniej dzieci, a jak już są poczęte, to zabija się je w łonie "pseudo-matek".
    Z tego wynika, że to ty jesteś (jak to nazwałeś) totalnym debilem. Nieważne czy ktoś jest katolikiem czy nie, zabijanie dzieci jest morderstwem.
    A za niedługo w Europie, przy takiej dzietności i napływie ludności muzułmańskiej, ubój rytualny będzie normalnością. I będzie ci "łyso".
  • ~Aha Edek
    (2013-10-15 16:51)
    Mafia ":Obrońcy zwierząt" na Księżyc! Ludzi na polskich drogach dzień w dzień bez ogłuszania mordują!!!
  • ~niekumam
    (2013-10-15 16:43)
    Zaczyna się od uboju rytualnego drobna sprzeczka a nie długo będą rządac więcej i więcej czy się nie zapomnieli gdzie mieszkają i że muszą się dostosować do naszych przepisów,tradycję takie to są barbarzyńskie tradycje to XXI wiek żeby wierzyć w jakieś gusła że jak zwierzęta będą męczone to będzie lepsza ofiara ,te wszystkie tradycje to jest głupota nic więcej .
  • ~re marek
    (2013-10-15 16:30)
    Ziemia jest przeludniona i zginie od nadmiaru ludzi zabraknie wody zywnośći i powietrza ludzie zniszczą ZIemie aty marek jesteś prostak kościelny brak słów na twoje debilizmy
  • ~jacek
    (2013-10-15 16:21)
    wyp...tych debili z Polski i będzie spokój-co za butne sk...ny-widziałem relację
  • ~hubert
    (2013-10-15 15:03)
    A gdyby przywrócić religię Azteków i zabójstwo rytualne wykonywałoby się na ludziach? Czy wtedy też muft twierdziłby, że wszystko jest ok, bo to ryt religyjny.