Ilu Polaków wierzy w zamach w Smoleńsku? NAJNOWSZY SONDAŻ

| Aktualizacja:

Konferencja naukowa w sprawie katastrofy smoleńskiej nie wyjaśni jej przyczyn - uważa zdecydowana większość Polaków. Aż 72 procent ankietowanych przez CBOS jest zdania, że w ten sposób nie uda się zbliżyć skrajnych stanowisk w tej sprawie.

wróć do artykułu
 • ~giga
  (2013-10-30 00:03)
  Uwaga ! Uwaga !

  Ostatnie wieści z frontu smoleńskiego :

  W zastraszającym tempie zmniejsza się profesura smoleńska , która nie dostała
  jeszcze kopa od swojej alma mater ! Po Rońdzie , Obrębskim i Nowaczyku nastał
  czas na niejakiego profesora (sic!) Bramskiego , od którego stanowczo odcina
  się Instytut Lotnictwa .
  Przypomnijmy pokrótce , że wzmiankowany Bramski jest autorem teorii , wg której
  samolot sprowadzono w odludne miejsce , blisko szosy , żeby szybciutko podjechać
  do wraku i zajumać telefony komórkowe , laptopy i dokumenty wagi państwowej , które
  Prezydent Tysiąclecia zabierał beztrosko w powietrze ,

  Gloria Victis !

  Nie brałem udziału w analizie Chrisa Cieszewskiego - napisał nam Deepak Mishra z University of Georgia, wybitny specjalista od zdjęć satelitarnych. Cieszewski powoływał się na niego, twierdząc, że smoleńska brzoza została złamana jeszcze przed 10 kwietnia 2010 r.  "Tom Jackson, Vice President, Public Affairs Division University of Georgia oświadczył wczoraj, że działalność Prof. Cieszewskiego przy "badaniach" katastrofy smoleńskiej nie ma nic wspólnego z University of Georgia. Jest to oficjalne stanowisko."
 • ~ksiegowy
  (2013-10-30 00:02)
  Przypominam, ze Macierewicz twierdzi , że smoleńskie badania prof. Biniendy finansują Amerykanie. RAZ PODAJE KWOTĘ MILIONA DOLARÓW,

  A INNYM RAZEM „BLISKO DWÓCH MILIONÓW”. – Te badania kosztowały uniwersytet w Akron blisko dwa miliony dolarów. Za to nie płaci polski podatnik, za to nie płaci polski rząd, za to płaci podatnik amerykański – mówił Macierewicz podczas spotkania z mieszkańcami Bielska-Białej kilka miesięcy temu.

  Problem w tym, że władze uczelni, z którymi „Newsweek” się skontaktował, nic o tych wydatkach nie wiedzą. – Nie przeznaczyliśmy na badanie żadnych funduszy – twierdzi Eileen Korey, odpowiedzialna za kontakty, a moze?

  2 000 000 $ ( dwa miliardy dolarow) dla Biniendy
  1 000 000 $ ( dwa miliardy dolarow) dla Biniendowej
  2 000 000 $ ( dwa miliardy dolarow) dla Nowaczyka
  2 000 000 $ ( dwa miliardy dolarow) dla Chrisa Ciszewskiego
  2 000 000 zl ( dwa miliardy zlotych polskich ) dla Rondy

  za taka kase mozna plesc idiotyzmy I wyleciec z uniwerku

  a mozna przeciez prac brudne pieniadze z przekretow Kaczynskich pod nazwa SREBRNA
 • ~J,J,
  (2013-10-30 00:01)
  Rozrzucenie szczątków samolotu na powierzchni ponad 3 ha , przy czym pierwsze cząstki i to cząstki nie tylko ze skrzydła ale i z kadłuba samolotu spadły już w odległości około kilometra od upadku samolotu świadczą o tym, że samolot rozpadał się już w powietrzu. Ciała ofiar i szczątki samolotu pokryte były ciemnym pyłem (samolot upadł w teren bagnisty, nie było dużego pożaru ).Ciała w dużym stopniu rozebrane. Nie ma śladu uderzenia samolotu o ziemię .Samolot lecący z prędkością 270 km/godz. Nie zatrzymał się na jednym metrze .Niektóre duże fragmenty samolotu leżą w środku wysokich krzewów-musiały spaść z góry. ( patrz zdjęcia )Ostatnio na szczątkach samolotu prokuratorzy wykryli ślady materiałów wybuchowych. To wszystko świadczy ,że musiały być wybuchy, a jak wybuchy to zamach Patrząc na to ,na to mataczenie w śledztwie,zmiany protokółów świadków niszczenie dowodów,uporczywe trzymanie dowodów przez Rosjan -jak może ponad 50% Polaków myśleć że to był wypadek lotniczy.
 • ~Piiiijjjiiii Bziuuuu2013
  (2013-10-30 00:01)
  Poniewaz rzady pisuarow byly tak paranoiczne, poczawszy od

  MELDUJE WYKONANIE ZADANIA PREZESIE!

  ze nie mogly skonczyc sie inaczej , pamietamy ze;


  PAMIETAJMY ZE DO 10 KWIETNIA 2010 roku

  ZWIERZCHNIKIEM SIL ZBROJNYCH byl lech Kaczynski a dowodzil nim jego blizniak

  DOWODCA SIL POWIETRZNYCH byl niejaki alkoholik general blasik

  TO ONI BYLI WOWCZAS ODPOWIEDZIALNI ZA STAN LOTNICTWA.

  TO ONI SA WINNI SMIERCI 94 OSOB W WYPADKU LOTNICZYM POD SMOLENSKIEM
 • ~Janina
  (2013-10-29 23:35)
  Obojetnie co piszecie jak sadaze chcecie pokazywac ja mieszkam 19 lat za granica to przezylam to bardzo gleboko z rodzinami wspiralam ich sercem bo ja kiedy chce odwiedzic moja kochana ojczyze dzieci wnuki I rodzine to tez lece samolotem I I niewiem czy szczeliwie dolece ale rozmawialam tu amerykanami nie z polakami nikt niewizy ze to wypadek tylko zamach to dlaczego wy sie dziwicie polakom ze mysla ze zamach pokazcie prawde I nie rubcie zpolakow glubcow sadazami pokazcie prawde I nich sie skonczy nie ci ludzie wreszcie spoczywaj w spokoju.
 • ~Rudolf...
  (2013-10-29 22:59)
  ZYDOKOMUNE PRAWDA PAZY...
 • ~hgf
  (2013-10-29 22:50)
  same komuchy ,po, zdrawiam duzo przekrentuw zycze
 • ~RAMBO...
  (2013-10-29 22:49)
  A wam czerwonym tryplom z sld co zostalo macie na swoim koncie tylu niewinnych wymordowanych nawet swoich zesta sie niezawachali mordowac bo mieli jusz was dosc waszych przekrentuf ze dzieciary w przeczkolu sie z tego smiej z waszej filozofi michnikowskiej czy pozostalych aparaczykuf zydokomuny cienko londujecie wy opryszki jusz wam zadna propaganda niewychodzi wy dupolejcy...
 • ~Vladimir car Wszechrasiji
  (2013-10-29 22:46)
  Charaszo Polaczki , kłóćcie się , zajmujcie się przeszłością bliską, dalszą i jeszcze dalszą, bo nie spostrzeżecie się jak się dogadam z Prusakami ponad
  waszymi głowami. Zofia Fryderyka Augusta von Anhalt-Zerbst dała mi
  przykład jak was zwyciężać mamy.
 • ~Ewelina
  (2013-10-29 22:32)
  Czy tu mowa o tych Kaczyńskich Lechu i Jarosławie co dostali miecze od krzyżaków a potem walczyli pod Kirholmem i bronili Częstochowy,przed Szwedami, co odznaczyli się w Powstaniach Narodowych,oraz w obronie Polski w 1939, roku,a potem w Powstaniu Warszawskim, twórcach Solidarności , co obalili komunę w Polsce i w Europie,częściowo leżących na Wawelu?Reklama wiecznie żywa.
 • ~RAMBO...
  (2013-10-29 22:31)
  JUSZ DOSC ZESTA WYMORDOWALI WIELKICH POLAKUF OD 1945 roku jeszcze macie malo wasze oprawcy co prawda jeszcze dychaja te rasowe mordercy z PZPRU sld i PO...najlepiej i najpewniej jak zamordujecie wszystkich z PISU i bendzieta zadowoleni cusz to dlawas wsadzic wszystkich do nastepnego samolotu i nad smolenskem wysadzic wy to macie opanowane z ruskimi...
 • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
  (2013-10-29 22:29)
  jest pewne że prezydent także premier pokręcili i mataczyli i mataczą informacjami , przez naród będą oskarżani , mają honor na poziomie bandytów bolszewickich którzy tak działali , w żywe oczy kłamią i oszukują , obrażają naród wciskaniem ciemnoty , razem z całą hołotą prezydencką i rządową ,więc poco co kol-wiek ukrywać , wynika to tak jak by to oni organizowali zamach , lub wspólnie to zrobili z szczurem kremlowskim
 • ~szmatlawiec wyborczy
  (2013-10-29 22:25)
  no coz, napewno trudno byc amerykanskim profesorem w Polsce, gdzie autorytet fachowca zarabiajacego na uczelni 200 000 $ p.a znaczy tyle co napisze Gazeta Wyborcza. Czyli malo. Znalazl worki smieci. Pan profesor troche sie oburzyl,bo ani nie zna fachowcow z Gazety Wyborczej, ani nie zna tego "swiatowego" periodyka.

  Profeesor pokazal czarno na bialym ze brzoza byla zlamana przed wypadkiem, -na zdjeciach - z naukowym udokumentowaniem. To w sumie tyle - histeria jak go oblepily rodzime zasciankowe media - jest godny polowan na tubylcze czarownice. Owi fachowcy ze swiatowej GazetyWyborczej nawet nie dostali wgladu do swiatowej afery szpiegowskiej - Snowden chyba nie wie o takim swiatowym periodyku i jego niesamowitej sile opiniotforczej.

  Przypuszczam ,ze gdyby z amaryki przyjechal jaki John Rozenzwajg ze zdjeciami, ze na miejcu Pkinu -przed wojna - byl wielki dom kupiecki 34 pientrowy i jest jego wlasnoscia -wprawilby owa Gazete w zachwyt i pomlaskiwanie.
 • ~POLACY POWSTANMY PRZECIW BANDZIE::
  (2013-10-29 22:17)
  GDZIE SA CZARNE SKRZYNKI DZIE JEST SAMOLOT WY CZERWONE GNOJE Z SLD I PO...
 • ~re durna PIS falszywka 2013-10-29 21:48
  (2013-10-29 22:16)
  tak, tak PiSdolony podzszywaczu ...
  wszyscy wierzą w zamach.
  z tym, że tylko wszyscy kaczyńscy i macierewicze ...
 • ~hyzio
  (2013-10-29 22:09)
  te 28% wierzących w zamach to by się dokładnie pokrywało z niepiśmiennym elektoratem pisu heh
 • ~kujawiak
  (2013-10-29 22:05)
  Komisja Macierewicza składa się w 100% z członków pisu,taka jest prawda.Co ona może wyjaśnić, poza produkowaniem nie kończących się kłamstw.? Co będą robić skompromitowani pseudospecjaliści, kiedy wreszcie zakończą swoją nieuczciwą robotę. Czy pomoże im Maciereicz ich ,,przełożony z lewej do prawej nogawki"?
 • ~jws
  (2013-10-29 21:53)
  Do,, zgredek"Jesteś typowym wulgarnym katolem .Zaliczyć cię do kiboli byłoby dla nich niesprawiedliwością..Kończę z tobą bo masz umysł wyprany proszkiem do prania firmy Kaczyński- Macierewicz, spółka z ograniczoną moralnością.
 • ~Prof. Cieszewski ostro o polskich "szmatławcach" i
  (2013-10-29 21:47)
  Opluwanie, zniesławianie, obrażanie i kłamanie to metody niektórych mediów w Polsce - powiedział prof. Cieszewski na dzisiejszym posiedzeniu zespołu parlamentarnego. Jako przykład podał nazwanie go przez "Gazetę Wyborczą" "ekspertem PiS" oraz oskarżenie go przez ten dziennik o sfałszowanie autorstwa referatu wygłoszonego na II Konferencji Smoleńskiej.

  Uczony podkreślił na początku, że nie ma nic wspólnego ani z PiS, ani ze smoleńskim zespołem parlamentarnym. Przypomniał, że pracę nad zagadnieniami dotyczącymi katastrofy smoleńskiej rozpoczął od udziału w Konferencji Smoleńskiej, będącej inicjatywą niezależnych naukowców.

  Prof. Cieszewski stwierdził, że niektóre media w Polsce nie zajmują się informowaniem społeczeństwa, lecz zniesławianiem, obrażaniem i kłamaniem. Nawiązał tu do nieprawdziwej publikacji "Gazety Wyborczej", która napisała, że jest on "ekspertem PiS". Dziennik Michnika oskarżył też prof. Cieszewskiego, że jako współautora swojej głośnej analizy wpisał człowieka, który nic o niej nie wiedział - co było ewidentnym łgarstwem.

  Prof. Cieszewski pokazał kłamliwy tekst "GW"  Ludzie mający dorobek naukowy są warci tego, żeby ci, którzy chcą o nich coś wiedzieć, oprócz czytania jakiegoś szmatławca zajrzeli na 5-10 minut do internetu i zapoznali się z publikacjami tych uczonych - oświadczył prof. Cieszewski.

  Na potwierdzenie tych słów pokazał dziennikarzom stronę Google Scholar, będącą zestawieniem dorobku naukowego uczonych na całym świecie. "Na Google Scholar wystarczy wpisać nazwisko. Bardzo prosto jest tu np. znaleźć mnie i sprawdzić, czy potrzebuję kłamać i dopisywać kogoś do swojej analizy, żeby podnieść swoją rangę. Jestem człowiekiem, który pracował przez 15 lat w University of Georgia, i tego się nie da zmienić - zaznaczył prof. Cieszewski.

  Amerykanin dodał: "Słyszałem też, że prof. Binienda jest niedokształcony. Prof. Binienda jest wybitnym naukowcem, z bardzo dużym dorobkiem, z bardzo dużą liczbą publikacji. Zarówno prof. Binienda, jak i inni uczeni związani z Konferencją Smoleńską, np. prof. Jacek Gieras, są naukowcami zupełnie innej klasy niż tak zwani eksperci komisji rządowej. Prof. Gieras ma 250 publikacji, 60 czy 70 patentów amerykańskich, 15 książek. Dla porównania prof. Lasek ma 18 publikacji, a żadna z nich nie jest na prestiżowej liście. Gdy sprawdzimy dorobek prof. Biniendy i słowa kluczowe w jego publikacjach, jest tam mnóstwo i o aerodynamice, i o aluminium, i o strukturach cienkościennych. Jak się sprawdzi prof. Artymowicza [astrofizyk polemizujący z prof. Biniendą z pozycji zwolennika wersji rządowej - przyp. niezalezna.pl], który też ma dużo publikacji, nie ma w nich nic na te tematy, natomiast jest wiele o czarnych dziurach i innych tematach pozaziemskich."

  Naukowiec z USA przedstawił również jeszcze raz materiały, na których oparł swoją przełomową analizę, według której słynna smoleńska brzoza była złamana już 5 dni przed katastrofą. "Wyznaczanie odległości między obiektami na zdjęciach satelitarnych to rutynowa część mojej pracy" - podkreślił prof. Cieszewski.

  "Zawsze kochałem Polskę. Jednocześnie jest tutaj wiele koszmarnych rzeczy, np. niemoralność mediów" - zakończył swoje dzisiejsze wystąpienie naukowiec z USA.
 • ~jws
  (2013-10-29 21:46)
  WSZELKIE WPISY PODPISANE,, jws "JEŻELI NIE DOTYCZĄ KRYTYKI DZIAŁAŃ RZADU,PO I TUSKA LUB NIEMORALNOŚCI KOMUCHOW, NIE SĄ MOIMI WPISAMI.PRAWDZIWEGO jws