Ilu Polaków wierzy w zamach w Smoleńsku? NAJNOWSZY SONDAŻ

| Aktualizacja:

Konferencja naukowa w sprawie katastrofy smoleńskiej nie wyjaśni jej przyczyn - uważa zdecydowana większość Polaków. Aż 72 procent ankietowanych przez CBOS jest zdania, że w ten sposób nie uda się zbliżyć skrajnych stanowisk w tej sprawie.

wróć do artykułu
  • ~polka
    (2013-10-29 12:58)
    Co do wiary w zamach w partiach --nic dodac nic ujac -to ludzie nie myslacy lub tak trzeba --ABY NIE WIERZYC Podpowiem Wam --JA JUZ 10 kwietnia tak myslalam ---NA NISKIEJ WYSOKOSCI W BLOTNISTYM TERENIE ROZBIL SIE SAMOLOT NA DROBNE CZECZI WSZYSCY ZGINELI --DOBRZE MADRZE POMYSLEC I UCZIWIE --TO BYL ZAMACH --A TE MANIPULACJE WYJASNIENIU ____WRAK I SKRZYNKI W ROSJII EKSMISJE I PROBKI TAJEMNICZE ---NIE DLA KOMISJII MIEDZYNARODOWEJ te KLAMSTWA I TO ZA PIENIADZE POLAKOW PLACONE LASKOWI _ABY MANIPULOWAL LUDZIE NIE BADCIE AZ TAK PODLE ZASPRZEDANII TO BYLI POLACY NASI RODACY __JESTESMY IM WINNI WYJASNIENIA ---MYSLE ZE TE SADAZE TO SA ROBIONE __U LUDZI POZOSTALOSCIACH PO NKWD UB I AGENTOW POLACY NORMALI BY AZ TAK PODLI NIE BYLI --JEDYNI CI CO RAZEM Z RUSKAMI TO ZROBILI I SA ODPOWIEDZIALNI BOJA SIE BOJA SIE ____KAIM ZABIL ABLA
  • ~Wiarus
    (2013-10-29 13:07)
    Wiara tu nie ma nic do rzeczy, kto wymyśla takie durne pytania?
    Zapytajcie ile osób "WIE", "RACZEJ WIE" lub "UWAŻA ZA PRAWDOPODOBNE"?
  • ~brzoza
    (2013-10-29 13:16)
    Goowno prawda - żadnego zamacha nie było !
    To ja ten samolocik doopnęłam w drebiezgi !!!
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-10-29 13:18)
    zamach był tylko to trzeba wyjaśnić czy zrobili to nasi rządzący psy ,czy swołocz szczura kremlowskiego Putin , a może to zrobili wspólnie , AMERYKANIE wiedzą już dokładnie mają zdjęcia z kosmosu i podsłuch całej watach , amerykanie po ustach na spotkaniu w Sopocie z SZCZUREM odczytali ich mowę także i w Smoleńsku, dlatego tu Donald nic nie może zrobić
  • ~OBYWATEL
    (2013-10-29 13:23)
    ZA CO MY PODATNICY PŁACIMY TYM "EGG-SPERTOM" Z CBOS?
    GDZIE I Z KIM ONI PRZEPROWADZAJĄ TE SONDAŻE ?
    KPINA W BIAŁY DZIEŃ !
  • ~WAW
    (2013-10-29 13:25)
    W zamach wierzy 28 procent badanych, w zamach nie wierzy 56 procent badanych, a 16 procent nie ma w tej sprawie zdania.
    ---

    28% SPOLECZENSTWA TO ZDIAGNOZOWANI KRETYNI...
  • ~NIEMCY
    (2013-10-29 13:30)
    UWARZAJCIE LUDZIE NA OSZUSTÓW , CHODZĄ PO WIOSKACH I PODAJĄ SIĘ ZA KOGOŚ INNEGO ! BĄDZCIE OSTROŻNI PRZED ŚWIĘTAMI
  • ~Ale news
    (2013-10-29 13:32)
    Nanowszy ŚWIEZUTKI sondazyk SPRZED CZTERECH TYGODNI :)
    Czyli sprzed konferencji smoleńskiej i nawały artyleryjskiej mass-mendiów.
  • ~Joe Alex
    (2013-10-29 13:32)
    Motto: Antek, dzwoni Władimir Putin, to już koniec.

    Wyjaśniłem katastrofę smoleńską kilka dni po jej zaistnieniu. Po ponad trzech latach to wyjaśnienie jest jak najbardziej aktualne i będzie takim również po 10 i 100 latach. Prosta logika wystarczyła.
    Oto mój raport, wersja 29.10. do wiadomości publicznej.
    Wiemy już ze 10 kwietnia nie było awarii samolotu, nie wybuchła bomba termobaryczna, nie było meaconingu, nie było sztucznej mgły ani rozpylanego helu, feralna brzoza nie była specjalnie zasadzona przez Stalina, nie była też złamana na 5 dni przed katastrofą przez Putina, pilot znał prawidłowe ciśnienie na Siewiernym, nie było ruskiego magnesu, nie było dobijania rannych /przy przeciążeniu 100g w momencie katastrofy nie było żywych do dobijania/. Nie stwierdzono też przestrzelenia sterów samolotu przez Ruskich ani wywrócenia przez ruskie wojsko wraku Tupolewa do góry nogami. Nie było tez 3 rzekomo ocalonych. Wszystkie te tezy /czasami sprzeczne ze sobą/ lansowane przez pisowskie media i polityków w celu ukrycia prawdziwych przyczyn katastrofy i tumanienia ludzi, nie znalazły potwierdzenia w faktach. Był za to DURNONING. A wobec tej przypadłości medycyna jest bezradna.
    Na życzenie Lecha Kaczyńskiego, który miał kłopoty z doświadczonym pilotem TU-154, nazwał go tchórzem, i ścigał go karnie i dyscyplinarnie za niewykonywanie jego poleceń podczas lotu / lot do Gruzji w 2008r/, samolotem dowodził młody, niedoświadczony kapitan. Po incydencie gruzińskim, na wniosek Kancelarii Prezydenta RP, wprowadzono do 36 pułku TAJNĄ INSTRUKCJĘ, że decyzja odejściu na lotnisko zapasowe może zapaść tylko za zgoda głównego pasażera. Gwarantowało to prezydentowi ze będzie bez przeszkód komenderował samolotem. Lechowi Kaczyńskiemu nie byli potrzebni w jego otoczeniu fachowcy ale ludzie bierni, mierni ale wierni /BMW/, również do kierowania samolotem! Na pokładzie nie było rosyjskiego lidera-nawigatora bo zrezygnowała z jego usług strona polska wystosowując formalne pismo do Rosjan że załoga zna rosyjski język i procedury. Nieoficjalnie wiadomo ze minister Szczygło komentował ze Rusek nie będzie mu się pętał po samolocie. Z pewnością trudno tez byłoby nim manipulować. Start zaplanowano na 0600, jednak kancelaria prezydenta, aby się lepiej wyspać, przesunęła go na 0700.
    Kapitan Protasiuk początkowo odmówił startu, gdyż nie otrzymał ze stacji meteorologicznej wymaganej aktualnej prognozy pogody na obszar, ZAMKNIETEGO JUŻ OD PÓŁ ROKU,, PRYMITYWNEGO LOTNISKA POLOWEGO SMOLEŃSK PÓŁNOCNY. Ale cóż znaczy zdanie jakiegoś młodzika, choćby i kapitana samolotu wobec potęgi Lecha Kaczyńskiego i PiS? START BEZ TEJ PROGNOZY WYMUSIŁ DOWÓDCA SIŁ POWIETRZNYCH RP, PROTEGOWANY LECHA KACZYŃSKIEGO/wg klucza BMW/, GEN. BŁASIK i to on a nie dowódca samolotu zameldował prezydentowi o gotowości maszyny do startu. Ostatecznie samolot wystartował o 0727.
    W trakcie lotu, kontroler z lotniska polowego Siewiernyj DWUKROTNIE, ZUPEŁNIE JEDNOZNACZNIE POINFORMOWAŁ ZAŁOGĘ, ŻE Z POWODU GĘSTEJ MGŁY NIE MA WARUNKÓW DO LĄDOWANIA i zasugerował jej udanie się na lotnisko zapasowe. Pilot powinien niezwłocznie to uczynić. Jednak, ZGODNIE Z NOWĄ TAJNA INSTRUKCJĄ, czekał na decyzje prezydenta – głównego fachowca lotniczego na pokładzie samolotu – poinformowanego o sytuacji /pośredniczył dyr. Kazana/. W tym czasie prezydent kontaktował się z bratem Jarosławem, również wielkim ekspertem lotniczym a w dodatku sprawującym niekonstytucyjną funkcję NADPREZYDENTA. Sprawa była poważna bo początek uroczystości w Katyniu i transmisje TV zaplanowano na 0930 i miał to jednocześnie być triumfalny początek kampanii wyborczej Lecha. Z pewnością nie mogła się ona rozpocząć od lądowania na lotnisku zapasowym w Witebsku lub Mińsku u Łukaszenki.
    STRONA POLSKA ODMÓWIŁA KOMISJI MAK UDOSTĘPNIENIA ZAPISU TEJ ROZMOWY BRACI, FAKT TEJ ODMOWY JEST TEMATEM TABU W POLSKICH MEDIACH. KOMISJA MILLERA ZAŚ NIGDY NIE WYSTĄPIŁA O TEN ZAPIS.
    Jaka była decyzja prezydenta możemy wywnioskować po obecności gen. Błasika w kokpicie i po tym ze pilot podjął próbę podejścia do lądowania aby zadowolić Prezydenta, który podejrzewał, że Ruscy kłamią z ta mgłą aby ośmieszyć wyprawę Lecha Kaczyńskiego i utrudnić jego reelekcję. Zresztą co znaczy jakaś głupia ruska mgła wobec potęgi Lecha Kaczyńskiego ? Jego odwagi i niezłomnej woli ?
    Zgoda rosyjskiego kontrolera lotów obejmowała jednak tylko podejście na wysokość decyzji /100m/. Kapitan Protasiuk był jedynym członkiem załogi znającym język rosyjski i w końcowej fazie lotu był nadmiernie obciążony lądując przy niemal zerowej widzialności, prowadząc jednocześnie komunikację słowna z kontrolerem lotu na lotnisku Siewiernyj i zabawiając rozmową gen. Błasika. W rezultacie kpt. Protasiuk schodził ze zbyt dużą prędkością opadania – 8 m/s zamiast 4 m/s – a następnie nie widząc ziemi PRAWDOPODOBNIE chciał odejść na drugi krąg na automacie wciskając przycisk „odejście”. Jednak ten przycisk nie działał na lotnisku polowym bez systemu ILS o czym pilot /a także drugi pilot/ nie wiedział. Pierwszy raz w życiu podchodził do próbnego lądowania w warunkach niemal całkowitej mgły. Po co to robił ? Wiedział, ze jeśli nie podejmie tej próby, będzie ścigany karnie i dyscyplinarnie przez ekipę BMW Lecha Kaczyńskiego.
    W tym momencie samolot znajdował się na wysokości 39 m nad poziomem lotniska a nie 100 m jak fałszywie informował kapitana nawigator mający nalot na TU-154 zaledwie kilkanaście godzin (jeden lot na Haiti i z powrotem). Przyczyną tego błędu było posługiwanie się wysokościomierzem radiowym a nie barycznym. Wszystkie te kardynalne błędy załogi to wynik zaniechania z powodów politycznych /nalegali na to nasi sojusznicy i przyjaciele z USA/ szkolenia pilotów TU-154 na symulatorze w Moskwie przez stronę polska. Kłamliwie tłumaczono to oszczędnościami. Szkoda że nasi troskliwi przyjaciele z USA nie podarowali nam amerykańskiego samolotu nie zafundowali pilotom szkolenia na swoich symulatorach aby zapewnić bezpieczeństwo swoich polskich przyjaciół, którzy tak ich słuchają we wszystkim. Ale to by kosztowało a dobre rady są za darmo. Załoga z niezrozumiałych powodów ignorowała też ostrzeżenia Terrain ahead/Ziemia z przodu/ i instrukcje alarmowa /do natychmiastowego wykonania!/ Pull up !/Ciągnij w górę!/ nadawane automatycznie kilkanaście razy (!), aż do momentu katastrofy, przez system TAWS. SYSTEM TAWS SYGNALIZOWAL NIEBEZPIECZNE OBNIŻENIE PUŁAPU SAMOLOTU, O BOMBIE NIE WSPOMINAŁ. Zapewne jednak ostrzeżeń tego urządzenia nikt nigdy nie słuchał i tak było i tym razem, Niewytłumaczalne, nawigator meldował coraz niższe wysokości samolotu nad ziemią – ostatnia 20 metrów a na załodze również nie robiło to żadnego wrażenia chociaż podobno odchodziła na drugi krąg. Czyżby jednak podchodzili do lądowania jak twierdzi MAK ? Kapitan w żadnym momencie nie poinformował kontrolera lotów czy chce lądować czy odchodzić na drugi krąg. Dopiero zobaczywszy drzewa na kursie, 6 sekund przed katastrofą, kpt. Protasiuk zorientował się że coś tu nie gra i podjął gwałtowną próbę ręcznego poderwania samolotu. Było już jednak za późno. Samolot, co słychać na nagraniach, zaczął szorować kadłubem po koronach drzew /nasi eksperci od nagrań nazwali to „przesuwaniem się przedmiotów”, nie żartuję !/ i w końcu skrzydłem uderzył w brzozę.
    Kontrolerzy z Siewiernego /było ich trzech/ zdawali sobie sprawę z niebezpieczeństwa lecz nie mieli uprawnień aby zamknąć lotnisko przed zagranicznym samolotem z prezydentem na pokładzie. Kontaktowali się ze swoimi przełożonymi ale nie dostali jasnych instrukcji. Rosjanie – i ci w wieży kontrolnej i ci w Moskwie - wiedzieli, że odesłanie samolotu prezydenckiego L.Kaczyńskiego na zapasowe lotnisko, spowodowałoby skandal międzynarodowy – BOHATERSKI POLSKI PREZYDENT, KTÓREMU NIESTRASZNA MGŁA I PRYMITYWNE LOTNISKO, NIEDOPUSZCZONY NA UROCZYSTOŚCI KATYŃSKIE PRZEZ ROSJAN ! Był to zapewne scenariusz zapasowy Lecha i Jarosława Kaczyńskich, zgodnie z którym decyzja o nie lądowaniu na lotnisku Siewiernyj nie mogła wyjść ze strony samolotu. Jednak Rosjanie intuicyjnie nie wpisali się w niego. SAMI ZAŚ KACZYŃSCY NIE MIELI NAJMNIEJSZEGO POJĘCIA O ISTNIEJACYM RYZYKU. Nigdy nie nauczyli się odróżniać samolotu od taksówki a pilota od szofera. Ot, służba jaśniepaństwa po prostu.
    Generalnie zarówno załoga samolotu jak i kontrolerzy mieli do wyboru albo postępować racjonalnie i ponieść konsekwencje służbowe albo poddać się presji zadufanych w sobie ignorantów na najwyższych stanowiskach. Rezultat znamy.

    Po katastrofie prezes i dożywotni właściciel PiS, a także były już nadprezydent Jarosław Kaczynski używa wszelkich wpływów zamazać wymowę oczywistych faktów i narzucić opinii publicznej kłamliwą wersję o spisku Tuska z Putinem i męczeńskiej śmierci prezydenta. Spisek, zwłaszcza ruski, dodaje powagi i sensu tym śmierciom, a brak szkoleń załóg na rosyjskim symulatorze w Moskwie z powodu zakazu z USA, brak doświadczenia i elementarne błędy załogi dobranej wg klucza BMW, niekompetencja i bezprawne naciski polskiego prezydenta, który nie miał zielonego pojęcia na co naraża siebie i innych, ujmują tej powagi i podkreślają że śmierć tych ludzi była bezsensowna. Gra PiSu toczy sie o odwrócenie uwagi od kompromitujących braci rzeczywistych przyczyn katastrofy i o nadanie rysu heroizmu śmierci Lecha Kaczyńskiego /poległ w historycznym Katyniu, z rąk Sowietów skumanych z Tuskiem!/, co wraz z Wawelem ma położyć podwaliny jego przyszłej legendy bohatera narodowego. Jeżeli fakty na to nie pozwalają to tym gorzej dla faktów. Dobrym przykładem jest tu raport A.Maciarewicza i jego pozbieranych za oceanem pseudoekspertów, który nie ma nic wspólnego z prawdą a jest bezwstydnie propagowany przez PiS. Fałszywe zdjęcia, fałszywe symulacje, blefy i manipulacje. Obrzydliwe ? Amoralne ? Tak ! Ci ludzie nie maja nawet krzty elementarnej przyzwoitości.
    Dodajmy, że razem z prezydentem zginęło 95 innych osób, którzy byli nieświadomymi ofiarami tragicznej w skutkach szarży braci Kaczyńskich na ruską mgłę.
  • ~chcieli sie go pozbyc to sie pozbyli
    (2013-10-29 13:34)
    wiem jedno polski rzad nalezycie by zabezpieczyl ta wizyte i nie dopuscil do katastrofy
  • ~WAW
    (2013-10-29 13:34)
    W zamach wierzy najwięcej wyborców identyfikujących się z PiS-em (54 procent). Kolejne miejsca zajęli sympatycy Twojego Ruchu (24 procent), PO (12 procent), SLD (9 procent) oraz PSL (7 procent).

    OJOJOJ, CZYLI CO DRUGI PISIOR NIE WIERZY W ZAMACH (OJ, BEDZIE EKSKOMUNIKA KURDUPLA!) A DRUGA NAJWIEKSZA GRUPA KTORA WIERZY W ZAMACH TO ... UWAGA, UWAGA... NAPALENI ZIOLAMI PALIKOTOWCY!!! :)))

    KURDUPLE + PALIKOT = WIELKA MILOSC! :)))
  • ~beata
    (2013-10-29 13:36)
    ja wiem ale nie powiem
  • ~Ręce do góry
    (2013-10-29 13:36)
    A kto wierzy w panceną brzozę 6,66 m ???
  • ~gosc
    (2013-10-29 13:38)
    tutaj nie ma nic do rzeczy wiara a dowody ,dlatego 95% Polakow jest przekonana ze byl to zamach
  • ~ohyda cuchnie pisranskim pomiotem
    (2013-10-29 13:39)
    ~OBYWATEL2013-10-29 13:23 - ty goowno placisz nierobie pierdzacy w stolek przed kompem i opluwajacy rzad a tlukacy pustym czerepem przed macioro, kacvzo,rydzopodobnymi ludzkimi wybrakami, rynsztokiem ktorego brzydzi sie kazdy szanujacy sie czlowiek
  • ~jazu
    (2013-10-29 13:39)
    az strach czytac - a PRL-bis juz tylko same durne lemingi zostaly. Niedlugo beda tylko w majtkach,
  • ~tuskoland
    (2013-10-29 13:40)
    44% obywateli POlski ma wątpliwości lub nie wierzy w ustalenia KBWL i MAK - a instytucje rządowe zapewniają, że wszystko jest Ok, premier mówi, że państwo ZDAŁO EGZAMIN, działa i będzie nadal działać jak działa... HORROR!
  • ~młody
    (2013-10-29 13:46)
    99,9% Polaków ma gdzieś zamach , katastrofę czy co tam się stało z tym samolotem , przez takich geniuszy jak Macierewicz, na słowo katastrofa smoleńska --- rzygam , a reszta Polaków sr---a
  • ~tasior
    (2013-10-29 13:48)
    Pojechał na wycieczke Kaczyński Lech tam gdzie go nikt nie zapraszał bo miał taki kaprys i chciał jeszcze raz pokazac ze mu wszystko wolno bo jest Prezydentem Kaczyńskim.A ze tym razem dali mu samolot bez problemu ,zeby nie musiał pożyczać w Locie i zeby znow nie bylo z tym poruty,ale z niedoszkolona załoga bo innej nie było , no to zabrał ze sobą do Krainy Wiecznych Łowów jeszcze prawie setke innych osób.Bo Prezydentowi sie nie odmawia...Ot i cała tajemnica.
  • ~młody
    (2013-10-29 13:52)
    ~gosc2013-10-29 13:38 --- masz rację, Macierewicz zrobił zamach na twój mózg .Niedorozwoju , pokaż jeden najmniejszy dowód , bo na razie wszystkie rewelacje Macierewicza od sztucznej mgły do magnesów upadły .Ten pseudo profesor Chris , przedstawił plamę jako konar brzozy , tepy niedouczony pis-owców , ten sam Chris powiedział ,ze nie ma odniesienia , to zn stałych punktów , na których by mógł się opierać i.Bardzo dobrze mógł wam niedorozwoje pokazywać wychodek właściciela działki ---Jak trzeba być prostym człowiekiem żeby być w PIS-e , matko

Może zainteresować Cię też: