Polska kupi amerykańskie antyrakiety? Rewelacje koncernu z USA

Amerykanie z koncernu zbrojeniowego Lockheed Martin przekonują, że Polska rozważa zakup ich systemu antyrakietowego. Wczoraj w Nowym Meksyku przeprowadzono - z udziałem delegacji polskiego resortu obrony - test systemu MEADS.

wróć do artykułu
  • ~gt5
    (2013-11-09 21:08)
    offset po polsku: kupimy wasze F-16, ale w zamian sprzedacie nam swoje rakiety (czyli współczesny odpowiednik RWPG, gdzie Polska sprzedawała ZSRR węgiel i płaciła za to szynką)
  • ~XXXY
    (2013-11-08 17:21)
    Całe szczęście, że "żont" czuwa na nami podatnikami..
  • ~puchatek
    (2013-11-08 00:00)
    Po co kupować można wysłać na tournee po Ameryce Zacharskiego albo jego uczniów ,którzy na pewno przerośli mistrza !W końcu kradzież to nie tylko nasza specjalność ,ale tutaj przynajmniej jesteśmy mistrzami !
  • ~puchatek
    (2013-11-07 23:37)
    Podczas j wizyty w Polsce John Kerry potwierdził, że w 2018 roku w naszym kraju rozlokowane zostaną elementy tzw. „tarczy antyrakietowej”. Polska prowadziła wcześniej negocjacje ws. ich lokalizacji, jednak 17 września 2009 r. Waszyngton ogłosił rezygnację z tego pomysłu i odsunął jego realizację na wiele lat. Wybór dnia,{ 70 rocznica napaści Moskali na Polskę} w którym ogłoszono decyzję, krajowi komentatorzy uznali za „zdradę” lub (w najlepszym wypadku) „niezręczność”. Wiele wskazuje jednak na to, że nie był to przypadek, lecz reakcja na konkretne działania Warszawy i wcześniejsze torpedowanie wyników negocjacji prowadzonych przez PIS. Tusk i Sikorowski przedkładali przyjaźń Putina nad zdolności obronne Polski aż dostali prztyczka w nos od jednych i drugich Mądry Polak po szkodzie ale raczej głupi całe życie .Dopiero prowokacyjne manewry Rosji i Białorusi włącznie z atakiem atomowym na Warszawę uświadomiły tym dyletantom że mogą wyparować w przestworza wraz z najbardziej fanatycznym elektoratem NATO też okazało się niezdolne do przeprowadzenia kontr manewrów na podobne prowokacje trwające od 13 kwietnia 2010 r Byli tak przestraszeni że nawet na pogrzeb nie przyjechali bo ze strachu wcześniej narobili w galoty ,a smród unosi się do tej pory jak od tchórzy !
  • ~lwgula
    (2013-11-07 21:36)
    Baczność!!! Do The Muppet show zapraszano wybitnych gości ze świata filmu lub muzyki. Ale car prysł, gdyż zawitał tam John Forbes Kerry (ur. 11 grudnia 1943) – amerykański polityk, członek Senatu Stanów Zjednoczonych, demokrata ze stanu Massachusetts. Pragnął wystąpić z małpami na żywo. Podpisał umowę, która wykończyła ten program.
  • ~lwgula
    (2013-11-07 21:13)
    Jest bardzo źle, bo nie potrafice obalić mnie, a ścislej moich wyników. Ameryka zawsze Cię palancie oszuka, jak każdy inny kraj. Co to znaczy? To, że USA nie oszuka Chińczyków oraz to, że każdy kraj oszuka Polaków. Ty durniu! Różne są ślizgaweczki do pompkowania. W jednej zawsze będzie po Tobie w 30 sekund, a w drugiej po dobie. I ty jesteś ******* Nie zamówię nowych butów, aby wygrać 11 konkurencji olimpijskich, gdyż buty te do mnie nie trafią. Nie wezmę kredytu, bo bym na tym stracił wszystko. Pedofilia dotyczy wszystkich grup zawodowych. Nie leć w gumę z Ostatnim Patriotą Polskim. Zastanów się, co czynisz. Tak, czy inaczej, nie macie żadnych szans na życie radosne. Dlaczego? Dlatego, że nie jestem od genetyki danej narodowości. Boga nie poprawię. http://lwgula.pl.tl/
  • ~lwgula
    (2013-11-07 21:06)
    Ty durniu! Różne są ślizgaweczki do pompkowania. W jednej zawsze będzie po Tobie w 30 sekund, a w drugiej po dobie. I ty jesteś dogodżillą? Nie zamówię nowych butów, aby wygrać 11 konkurencji olimpijskich, gdyż buty te do mnie nie trafią. Nie wezmę kredytu, bo bym na tym stracił wszystko. Pedofilia dotyczy wszystkich grup zawodowych. Nie leć w gumę z Ostatnim Patriotą Polskim. Zastanów się, co czynisz. Tak, czy inaczej, nie macie żadnych szans na życie radosne. Dlaczego? Dlatego, że nie jestem od genetyki danej narodowości. Boga nie poprawię. http://lwgula.pl.tl/
  • ~Bialorusin
    (2013-11-07 20:25)
    Znowu za poczwórna cenę hamerykański złom .Czy nie wystarcz Nam nielotów.dremlanlerów itp. Przecież te hamyrykanie prowadza w stosunku do Nas skrajnie wrogą politykę.
  • ~Tofik
    (2013-11-07 19:49)
    Teraz wiadomo PO co przyleciał Kerry. Na pewno nie dla Mazowieckiego. Złom nam nie jest POtrzebny, Barak też.
  • ~tele-wic
    (2013-11-07 19:06)
    Może trafi się także jakiś stary zardzewiały płot, do ogrodzenia tej składnicy złomu. Warto kupić, a przy okazji jakiś offset dołączą np.w postaci słupków.
  • ~Gość
    (2013-11-07 16:44)
    "Proszę, tylko szczerze, przeciw komu się zbroimy? Kto napada na ten szlachetny, katolicki kraj? Gdzie są różańce i klechy, modlić się, mamy opiekę boską!"

    Żadnej opieki nie ma, bo "abonament" nie jest opłacony. Poza tym, te całe rakiety jakoś dziwnie mi się kojarzą z najnowszymi naszymi pasażerskimi samolotami-nielotami produkcji naszych dozgonnych przyjaciół. (Kiedyś też tacy byli, tylko trochę z innej strony. Ale byli.)
    Najważniejsze jest jednak to, aby ci nasi "przyjaciele" myśleli o nas bardzo "pozytywnie" robiąc tak intratne (jak dla kogo) interesy.
  • ~pytający
    (2013-11-07 16:39)
    Kilogram złomu w postaci starego samochodu z krajów Unii Europejskiej jest znacznie tańszy niż złom który sprzedaje nam Ameryka.Najpierw trzeba wyjaśnic stare przekręty w armii związane z zakupem sprzętu a później kupować.Chyba przyjaźń z ZSRR nas mniej kosztowała?Czy rozliczono już offset?Może coś powinniśmy dostać za miliardy wydane w Iraku i Afganistanie?
  • ~żart
    (2013-11-07 16:35)
    Mają pieniądze z "budżetu" uchwalanego przez Sejm dla M.O N.
    Z pretensjami do "Posłańców" narodu- "Wyborcy".
    Jak "wydają" ich "sprawa" MA(tołki).
    "Daremne żale, próżny trud, itd..." - wiersz Asnyka.
  • ~lwgula
    (2013-11-07 15:23)
    1. Pokorne ciele dwie matki ssie, więc się zamknij i czekaj na trzecią matkę.
    2. Istnieje religia, która zakazuje posiadanie jakiejkolwiek broni, więc przyjmij tę wiarę i czekaj, aż obcy Cię nakarmią. Póki co, nie masz nic do powiedzenia i niestety tak pozostanie. By zwrócić kredyty musisz oddać okupantom swoją Ojczyznę wraz z jej wszelkimi dobrami, w tym z ludźmi. Dlaczego? Dlatego, że nie jestem od genetyki.
  • ~CEPY !!!!
    (2013-11-07 15:11)
    ,,,KTOŚ DOSTAŁ W ŁAPĘ ,,, PODATNIK ZAPŁACI...!!!

    JUŻ NAM WLEPILI SAMOLOTY ...DRIM...DRIMMM--- BUBEL...!!!

    === I STARE F-16...KTÓRE WYCOFALI U SIEBIE...!!!
  • ~kajot551
    (2013-11-07 15:09)
    Jak w przypadku samolotow F-16 i Ofsetu bedzie obiecanka ,obiecanka .BIEDACY ktorzy kupuja sobie za MILIARDY RAKIETY,PANCERNE CACKA by CHLOPCY sobie POjezdzili i POlatatali wpierw niech zorganizuja SLUZBE ZDROWIA i POrzadku wKRAJU gdzie MAFIA PO z RUDYM HERSZTEM okrada NAROD .Wojna domowa coraz blizej bo kto zniesie dalsze GNEBIENIE I ZNIEWAGI.
  • ~trzeźwy
    (2013-11-07 14:45)
    SKANDAL2013-11-07 13:54
    Fabryki w Polsce budować...
    ---
    czego?... kos i cepów?
  • ~cd
    (2013-11-07 14:44)
    Q...A ZNOWU JAKIŚ ŁAPÓWKARZ KUPIPRZESTARZAŁY ZŁOM
  • ~Pelagia
    (2013-11-07 14:42)
    maluczki-niestety2013-11-07 14:33
    OJ TAM ,OJ TAM- przeciez w Polsce jest dobrze- AZ DO" BULU".Mozna sobie pozwolic na rozne zlomy z zagranicy- tylko wraku TUPOLEWA nijak odzyskac nie mozna ,chociaz jest NASZ ???!
    ---
    oddaję ci moją część tego złomu.
  • ~szwejk
    (2013-11-07 14:41)
    Po huk nam rakiety? Upijemy ich, a potem nawalimy ich saperkami, a jak nie damy rady to będziemy pili razem z okupantem. W końcu sobie sami pójdą, jak ostatnio :)

Może zainteresować Cię też: