Zjawisko korupcji jest bardzo widoczne w sferze przetargów informatycznych - dodał Wojtunik.

Reklama

Szef CBA pytany czy w sprawie przesłuchiwany był Grzegorz Schetyna, były szef MSWiA, nie chciał potwierdzić ani zaprzeczyć - podaje na swojej stronie internetowej TVN24.

Swoje działania CBA rozpoczęło mi.in. po tekstach "Dziennika Gazety Prawnej" z 2009 roku i 2010 roku autorstwa dziennikarza śledczego Roberta Zielińskiego.

Wojtunik potwierdził, że sprawa, którą prowadzi Centralne Biuro Antykorupcyjne zaczęła się, kiedy szefem MSWiA był Jerzy Miller.

O nieprawidłowościach w CPI przy MSWiA rozmawiałem już z Jerzym Millerem, poinformowałem też krótko premiera o prowadzonej sprawie - bez podawania szczegółów - powiedział Paweł Wojtunik.

Dyrektorzy handlowi IBM i HP mają postawione zarzuty korumpowania urzędników. Korupcja psuje nie tylko opinie państwa, ale i firm informatycznych - dodał szef CBA.

CBA przeprowadziło akcję, w wyniku której zatrzymano dwadzieścia osób podejrzewanych o korupcję, w tym naczelnika Wydziału Zamówień Publicznych w Biurze Dyrektora Generalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Prokuratura Apelacyjna w Warszawie postawiła również zarzuty przekroczenia uprawnień i działania na szkodę instytucji publicznej byłemu wiceministrowi spraw wewnętrznych Witoldowi D. i jego współpracownikowi Tomaszowi K.