Edward Kosmal, przewodniczący Komitetu Protestacyjnego Rolników Województwa Zachodniopomorskiego, zapowiedział, że zostaną tutaj przez najbliższe 10 dni.

Reklama

Rolnicy twierdzą, że spółkom z obcym kapitałem wciąż sprzedaje się ziemię na preferencyjnych warunkach, o czym mówi Robert Tarnowski, protestujący rolnik z Pyrzyc.

Na dzisiejszej konferencji w Agencji Nieruchomości Rolnych w Warszawie Kazimierza Plocke, sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przedstawił wyniki ubiegłorocznej kontroli procedur sprzedaży gruntów na rzecz spółek z obcym kapitałem:

Zbadaliśmy tę sprawę i w 2013 roku na terenie województwa zachodniopomorskiego stwierdzono dwa przypadki. Być może o dwa za dużo. Jesteśmy wyczuleni na tego typu informacje i będziemy je porządkować.

Kazimierz Plocke powiedział, że czeka na spisane postulaty NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność", by móc zasiąść z nimi do rozmów.

Rolnicy domagają się rozmów ze stroną rządową: ministrem rolnictwa i ministrem skarbu państwa. Równocześnie trwają rozmowy protestujących z oddziałem szczecińskim ANR. Rolnicy zapowiadają, że na razie nie będą wyjeżdżać ciągnikami na ulice miasta.