Nowe ekspertyzy prokuratury: Tupolew na pewno uderzył w brzozę

| Aktualizacja:

Prokuratura wojskowa ma nowe ekspertyzy, które zdaniem śledczych obalają teorie Antoniego Macierewicza. Z dokumentu ma wynikać, że fragmenty blachy wyciągnięte z brzozy w Smoleńsku na pewno pochodzą z prezydenckiego tupolewa.

wróć do artykułu
  • ~MlynBozy
    (2014-04-04 16:17)
    Wrzutki, wrzutki, wrzutki — 10 kwietnia się zbliża, agentura działa…
  • ~321
    (2014-04-04 16:22)
    POmatolskie 'ekspertyzy' od NICZEGO - SMIECHU TO WARTE!

    JEDYNIE SKUNDLENI KUPIA TO GOOOOWNO!
  • ~azor
    (2014-04-04 16:23)
    jezuuuuuuuuuuuuuuuu - maciereic z się zalamie - jescze nie skonczył dzisiaj z pieprezeniem o wybuchach a tu takie zaskoczenie - brzoza urwała skrzydło

    a wiec proste JAK WALNEŁO TO URWAŁO - to najświetsza prawda tak samo jak sms peteliczkiego - to też prawda
  • ~Gazda
    (2014-04-04 16:25)
    Kolejny strzał w stopę prokuratury!!
    Wspaniale! To najlepszy dowód na to, ze eksperci Macierewicza mają rację!!!
    Przeciez wszystko wskazuje na to, że samolot rozpadał się w powietrzu przed i nad brzozą,. To,ze kawałki sie wnią wbiły, najlepiej dowodzi tego, że to musiały być to spadające z góry fragmenty. (swoją droga - czego fragmenty? skrzydła? Kadłuba - dobrze byłoby to podać...) Uderzenie skrzydła jest zbyt szybkie, aby zdażył sie oderwac kawałek metalu i utkwic w drzewie. Kto wątpi niech popatrzy na zdjęcia Lasu Kabackiego po katastrohie Iła 62...
  • ~Ziuta
    (2014-04-04 16:27)
    Juli Buli, Srutu Tutu. Tym ludziom nikt rozumny już nie uwierzy, po tylu kłamstwach i krętactwach. Eksperci od siedmiu boleści.
  • ~oko
    (2014-04-04 16:29)
    Kto uwierzy tym pseudo ekspertom ,-debile? 120 ton z szybkością 300k/h uderza w spróchniałą brzozę rosnacą na bagnistym terenie cały samolot roztrzaskuje się na ponad 70 tys kawałków a wszyscy pasażerowie są obdarci z odziezy a wielu popalonych rozerwanych i obdartych nawet ze skóry ,pożaru przecież nie było,ot tliła się woda kolońska bo ktoś z pasażerów użył jej po goleniu,Jest druga Tutka niech zrobią eksperyment wsadzą kukły i niech walną nawet w dęba albo w las ,zobaczymy skutki?
  • ~czytelnik GW
    (2014-04-04 16:30)
    to wyliczyl na palcach ekspert latawcow, ministerstwa propagandy dr lasek ,a wymierzyl zlamana metrowka, a objawil PROROK MICHNIK jest to CREDO WYZNAWCOW PANCERNEJ BRZOZY ze sitwy agentury KGB
  • ~Lasek do pierdla
    (2014-04-04 16:33)
    Zacznijmy od pana panie Lasek. Pan przecież został sowicie opłacony by przeprowadzić śledztwo, rzetelne, oficjalne śledztwo. Na początek, zapytam tylko o jeden aspekt śledztwa: brzozę. Niech więc pan, panie Lasek, pokaże wszystkim protokół z badań pancernej brzozy, Niech pan pokaże światu badania i pomiary tej brzozy na podstawie których doszedł pan do wniosku że samolot zostal wywrócony przez te brzozę. Wyniki tych badań i pomiarow proszę panie Lasek!
    Pytanie jest retoryczne bo pan po prostu tych badań i pomiarów nie wykonał! A mimo to napisał pan “Raport” na podstawie badań których pan nie zrobił.
    A gdzie reszta pomiarów i badań?
    Badań wraku, badań na materialy wybuchowe, badań zwłok, odsłuchy skrzynek? Przecież pan tych skrzynek nawet nie widział! A skoro pan tych skrzynek nawet nie widział to skad pan ma pewnosc że te skrzynki nie zostały sfałszowane?
    Przeciez NIC nie zostało zrobione!! Ot i oto cała pańska “naukowa” rzetelność!
    To właśnie BRAK tych pana badań, to brak pana rzetelności doprowadził do powstania Zespołu Macierewicza!
    I pan - o co pan ma teraz pretensje?
    Pan jest łajdak, kłamca i pospolity łobuz.
    Za takie “śledztwo” idzie się do pierdla panie Lasek!
  • ~romotor dr Chab.Laska
    (2014-04-04 16:36)
    Rozwalanie wraku łomami przez Rosjan powinno wejść do kanonu postępowań po każdej katastrofie lotniczej. Podręcznik na ten temat już pisze dr Lasek a POtem recenzja Tuska i Chabilitacja!
  • ~promotor dr Chab.Laska
    (2014-04-04 16:36)
    Fałszowanie rejestratorów lotu, tzw. czarnych skrzynek przez Rosjan powinno wejść do kanonu postępowań po każdej katastrofie lotniczej.
    Podręcznik - przewodnik dla ICAO na ten temat pisze dr Lasek.
    POtem recenzja premiera Tuska i Chabilitacja!
  • ~promotor dr Chab.Laska
    (2014-04-04 16:37)
    Ekspertyza firmy Small Gis wyraźnie wskazała, że doszło do dwu eksplozji-wybuchów. Jednak na mapie wziętej z tej ekspertyzy i zamieszczonej w raporcie Millera, słowa "wybuch" z ekspertyzy zastąpiono słowami "pożar". Manipulacja ta powinna na stale wejść do kanonu postępowań śledczych po każdej katastrofie lotniczej.
    Podręcznik - przewodnik dla ICAO na ten temat pisze dr Lasek.
    POtem recenzja premiera Tuska i Chabilitacja!
  • ~Matwiej Pielgrzym
    (2014-04-04 16:40)
    Jak długo będzie jeszcze bicie piany?
  • ~promotor dr Chab.Laska
    (2014-04-04 16:42)
    RAPORT MACIAREWICZA/SAKIEWICZA/ RYDZYKA/CZARNECKIEGO.
    Tusk z Putinem wciagneli prezydenta Kaczyńskiego w pułapke. Przesuneli godzinę startu samolotu tak aby specjalne ekipy zdazyły wytworzyc sztuczną mgłę. Dla pewności, godzine przed przylotem samolotu prezydenckiego ruski IL-76 rozpylił tez nad lotniskiem hel.
    Pień i gałęzie brzozy przed lotniskiem specjalnie wzmocniono pokrywając je bezbarwnym włóknem węglowym. Ciśnieniowy wskaźnik wysokości został zdalnie przestawiony przez Ruskich z cisnienia na lotnisku na ciśnienie przelotowe 1013ha aby zmylic pilota.
    PO TYCH PRZYGOTOWANIACH RUSCY KONTROLERZY LOTU JAKBY KPIĄC SOBIE Z PREZYDENTA TWIERDZILI ŻE NIE MA WARUNKÓW DO LĄDOWANIA ! .
    Wiedzieli że bohaterski Lech mgły się nie uleknie. Nastepnie za pomoca magnesu i fałszywych komend naprowadzili samolot prezydencki na brzozę /”na kursie i ścieżce”/. Po katastrofie samolotu ruskie komando błyskawicznie znalazło sie na miejscu i zaczeło dobijac tych którzy przeżyli. Byli oni zamaskowani i krzyczeli: wot wam Katyn ! Ruskie ukrywaja dowody zbrodni zasłaniajac się tajemnica wojskową i fałszywie oskarżając prezydenta i gen. Błasika o stwarzanie po pijanemu presji na pilotów aby lądowali. Obecnie Tusk aby zatrzec slady swojego współudziału w zamachu tusko-ruskim próbuje dystansowac się od Ruskich.

    Z PiSowskim pozdrowieniem
    tow. Kaczysław
  • ~były leming
    (2014-04-04 16:43)
    Wiadomo, że Tusk i jego ferajna będą szli w zaparte. Tyle mają za uszami, że dożywocie pewne. A jeszcze te sweet focie z carem Putinem.
  • ~mmm
    (2014-04-04 16:51)
    Jakie nowe tezy, ... 4 lata żeby stwierdzić i powiedzieć oczywistość - samolot uderzył w brzozę? co , prokuratorzy niekumaci?
  • ~wkurzony_draństwem
    (2014-04-04 16:51)
    "Prokuratura wojskowa ma nowe ekspertyzy, które zdaniem śledczych obalają teorie Antoniego Macierewicza." Tak sobie myślę, czy dożyję czasu, kiedy redaktorzy nie będą łgać w żywe oczy! Proszę mi pokazać choćby jedną, wszystko jedno jaką teorię wymyśloną przez Macierewicza dot. katastrofy smoleńskiej! To, że w obliczu wręcz krzyczącej zdrady rzadu Tuska zorganizował zespół badający przyczyny tej tragedii nie oznacza, że Macierewicz sam z siebie wymyśla różne teorie. Robią to póki co specjaliści podając powszechnie swe dowody, do których taki Lasek nawet nie chce się odnieść poprostu zaprzeczając im i tyle. Fakt, że ta kastrofa miała inny niż podany przez Anodinę i Laska przebieg jest jasne jak słońce. Prawdy, pewnie nigdy się nie dowiemy, bo na to nie pozwolą Rosjanie. A Macierewiczowi chwała za to, że się nie boi narażać i daje możliwość poznania innych niż oficjalne teorii przyczyn katastrofy. Ale łatwiej opluwać Macierewicza co i raz twierdząc, że jest idiotą niż dyskutować z fachowcami!
  • ~JASIO
    (2014-04-04 16:58)
    Nikt nie zaprzecza, że metalowe elementy wbite w brzozę, to fragmenty prezydenckiego tupolewa. Rzecz w tym, jak tam się znalazły. TVN24 może mieć dowolne zdanie na dowolny temat.
  • ~dziadek
    (2014-04-04 16:59)
    Nowe ekspertyzy prokuratury: Tupolew na pewno uderzył w brzozę
    Wyrażam „sprzeciw” ekspertyzom prokuratury – TU 154 na pewno uderzył w puste łby i dlatego nie mógł się rozpaść. Jakby te łby były wypełnione, to insza inszość
  • ~tow. Kaczysław
    (2014-04-04 17:01)
    Pomóżcie proszę odnaleźć zaginionych ekspertów doktora Laska! Czy ktoś wie kim są, jak się nazywają? 
1. Pomóżcie mi odnaleźć eksperta, który badał brzozę i ja zmierzył, pi razy drzwi, z dokładnością do dwóch metrów. 
2. Poszukuję również eksperta, choćby jednego, który fizycznie, z lupą w ręku, dotknął wraku. 
3. Może ktoś wie, jak się nazywa i gdzie się ukrywa ekspert, który badał oryginały czarnych skrzynek? 
4. Z wdzięcznością przyjmę informację, który ekspert rozpoznał w kabinie znajomy głos generała Błasika. 
5. Bardzo też jestem ciekaw, jak się nazywa akademik, badacz wytrzymałości materiałów, który obliczył, że skrzydło ścięło brzozę, a brzoza równocześnie, w tej samej milisekundzie, ścięła skrzydło. 
6. Chętnie też poznam nazwisko badacza, który obliczył, że samolot ściął brzozę na wysokości pięciu metrów, stracił część skrzydła, po czym wzniósł się nagle i runął, a przy tym wykonał obrót, nie zawadzając skrzydłami o ziemię.
  • ~tow. Kaczysław
    (2014-04-04 17:03)
    to wszystko co związane z tym wypadkiem stanowiło alibi dla Rosjan. Alibi to znaczy dowody na niewinność. A zatem na miejscu zdarzenia musiały znajdować się ślady mówiące o tym, że Rosjanie są niewinni. Tymczasem teren katastrofy został najpierw zaorany i następnie zabetonowany, a okoliczne drzewa noszące ślady skrzydeł Tu-154M 101 powycinane. Jak to możliwe, że niewinny niszczy dowody na swą niewinność. Koronnym dowodem jest zawsze wrak samolotu. Załącznik 13 do Konwencji Chicagowskiej nakłada na śledczych obowiązek rekonstrukcji wraku tymaczasem Rosjanie go niszczyli wycinające te fragmenty blachy, które były powyginane na zewnątrz i miały poszarpane krawędzie. powybijali wszystkie 56 szyb samolotu. Okna duńskiej firmy Velux - gdyby w samolocie doszło do eksplozji nosiłyby ślady ognia i gazów. Bardzo ważnym dowodem w sprawie są rejestratory lotu. Zapisy czterech z nich śledczy rosyjscy sfałszowali, a piąty K3-63, którego nie da się sfałszować zaginął. W tego typu katastrofie standardem jest przeprowadzanie sekcji zwłok wszystkich ofiar. Rosjanie zamiast sekcji profanowali zwłoki zaszywając w ich wnętrzu śmieci i zużyte rękawice chirurgiczne. Pani Annie Walentynowicz odcięli twarz. Równocześnie - all over the world - uruchomili tysiące agentów wpływu, których zadaniem była ściema. Paweł Artymowicz Jan "Flanelka" Osiecki, Tomasz Hypki. Monika Olejnik, Jacek Żakowski, Katarzyna Kolenda Zaleska itp. Rosjanie kłamali i przeinaczali przebieg wypadków od samego początku.