Czystki w polskim HP po e-aferze. W kolejce do ukarania kolejni giganci

Hewlett-Packard przyzna się dziś do praktyk korupcyjnych i braku właściwego nadzoru nad pracą polskiej filii – wynika z informacji DGP. To rezultat e-afery wyjaśnianej przez CBA we współpracy z amerykańskim FBI.

wróć do artykułu
  • ~kolo
    (2014-04-09 10:21)
    Koncerny dają łapówki na taką skalę tylko wtedy gdy są zmuszone, widać po prostu że nie ma możliwości sprzedaży bez giftów.

    To jest biznes i firmy się dostosowały do potrzeby rynku
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-04-09 10:28)
    Dalej chcecie rządów Tuska i PO. Przy nich rozwinęła się korupcja nie tylko krajowa ale i światowa. Przy nich rozwinęła się agentura rosyjska. Nie wiadomo jeszcze jaki był przekręt co do ruskich serwerów i szkoleń pracowników z komisji wyborczych. Trzeba to przyhamować.
  • ~edek
    (2014-04-09 10:31)
    zeby sie przyznal to trzeba udowodnic ze faktycznie korupowal nasze wladze, kogo ?
  • ~czytelnik
    (2014-04-09 10:44)
    A co z toczącym się od kilku lat śledztwem w sprawie "monitorowania rządu polskiego",które zleciła firma Gitech obsługująca Totalizator sportowy jednemu z profesorów za kilkanaście milionów dolarów? Podobno już kilka lat temu amerykanie przekazali materiały naszej prokuraturze.Czy Seremet gra na przedawnienie sprawy bo dotyczy kilku polityków z pierwszych stron gazet?
  • ~Nick
    (2014-04-09 11:11)
    Mam nadzieje ze w nastepnej kolejnosci wezma sie za koncerny farmaceutyczne, bo tak jak oni nie smaruje nikt inny!
  • ~Polacy powstańcie już czas !
    (2014-04-09 11:29)
    Powrót festiwalu Tomorrowland! Niewątpliwie największy festiwal muzyki tanecznej na świecie - Tomorrowland 2014 oferuje dwa lipcowe weekendy wypełnione szaleństwem muzycznym. Wszyscy obecni zobaczą niesamowitych artystów muzycznych oraz didżei podczas festiwalu Tomorrowland 2014. Nie można przegapić zapoczątkowanego w 2005 r. w Boom (Belgia), renomowanego festiwalu Tomorrowland 2014, któremu stuknie 10 lat. Wystąpią najlepsi didżeje, będą nieprzebrane tłumy, atmosfera będzie elektryczna, a niesamowite doznania są gwarantowane!!
  • ~MArio
    (2014-04-09 11:41)
    Nio to we Wrocławiu już trzęsą ... z pozdrwieniami
  • ~Stanisław
    (2014-04-09 11:44)
    FBI okazuje się O.K.. Czekamy na Guardia di Finanza.
  • ~winy nie było
    (2014-04-09 11:53)
    Co za głupki ?
    Przyznają się do korupchji,
    a to w tuskolandzie tylko kręcenie lodów !!!
    Nawet "sond najPOważniejszy"
    stwierdził, że Beatka Sawicka
    niewinna, a te POkręcone
    paralityki przyznają się do winy ?
  • ~newyorker77
    (2014-04-09 11:54)
    oto, jak dzialaja amerykanskie organa scigania oraz wymiar sprawiedliwosci: szybko, skutecznie I bezwglednie.
    A w POlandii afere zamieciono by pod dywan - starym, sprawdzonym zwyczajem. A jesli nie - wszyscy: poczawszy od prokuratury a na sadzie konczac nadaliby jej prymat najwyzszego opoznienia I ciagnelaby sie latami. Azeby odejsc w zapomnienie opinii publicznje, swiadkow, kolejnej ekipy POlitkow. Czego jednym z klinicznych przykladow jest afera Amebr Gold.
    No, ale ciz, to TYLKO POlandia - dziki, afrykanski Bantustan na dalekich obrzezach cywilizacji z tzw. wymiarem sprawiedliwosci, gdzie wszystko jest imozliwe I gdzie wszelkie chwyty sa dozwolone.
  • ~folik
    (2014-04-09 12:26)
    a co z przetargami w szpitalach na lampy pewnej firmy z Holandii?
  • ~tele-wic
    (2014-04-09 12:31)
    Jakoś tak się dziwnie składa, że oba koncerny są amerykańskie. Te ich gesty są tak sympatyczne, że zarezerwowano je tylko dla największych "przyjaciół" USA.
  • ~Arkadiusz
    (2014-04-09 13:50)
    Odejda POmatoly z naczelnym Tuskiem i calym "dworem",nie bedzie afer,przekretow i klamstw.Nastanie porzadek ,lad bo dosc maja tego rzadu korubcyjnego Polacy.Gdzie nie dotknac to afery z pracownikami z PO i to na najwyzszych stolkach.Nikt porzadny nie chce isc do PO,bo to obciach nad obciachami,dlatego Tusk,bierze z tzw."lapanki" tych ministrow i innych ,aby tylko utrzymac sie przy stolku bo strach u tylka wielki a Polske i Polakow taki Tusk ma w d...Oni sa zdania ze jak sie swinia nazre to i cala trzoda.
  • ~niePawel
    (2014-04-09 16:32)
    Prezesem HP jest Pawel Czajkowski, a nie Michał
  • ~gosc
    (2014-04-09 16:40)
    ja myslalem ze sienkiewicz juz po nich poszedl i kibole beda miec pare dni spokoju a tu nic- minister smiesznosci mowi ze POlscy POlitycy sa niewinni, co za obciach ze firma sie przyznala a moze dawali komus innemu nie z POlski tylko ruskim
  • ~Hulaj dusza...
    (2014-04-09 21:26)
    Zaczęło się w 2007r. Jak tylko wykończyli PIS.
  • ~mechanik
    (2014-04-10 11:05)
    c ba niech sprawdzi zakupy w nfz mazowieckie od powstania nfz tam miliony szły inne województwa nie mieli kasy mazowsze miało
  • ~Smirnoff40%
    (2014-04-10 11:32)
    Po raz kolejny pozwoliliśmy aby z RP zrobić RB - Republikę Bananową.
  • ~Mark
    (2014-04-15 15:18)
    W jaki sposob mozna wytlumaczyc iz ABSL organizuje spotkanie z przedstawicielami biznesu w Polsce - spotkanie jest wspolfinansowane przez HP a gosciem honorowym bedzie Pani Madelaine Olbright...moze warto zastanowic sie nad dzialalnoscia tego typu organizacji i nad firmami, ktore w roznych formach ukrywaja premie/nagrody. Biznes powinien sie rozwijac w naszym kraju ale w sposob transparentny chroniac interes pracownikow, panstwa ..mamy potencjal i niestety bardzo duzo nieuczciwych ludzi zarzadzajacych korporacjami