Pogrzeb gen. Jaruzelskiego. Kościół apeluje o modlitwę

| Aktualizacja:

Dziś pogrzeb generała Wojciecha Jaruzelskiego. Uroczystość będzie miała charakter państwowy, ale skromny. Kościół apeluje, aby przeżyć ją w atmosferze modlitwy.

wróć do artykułu
  • ~MEMORY
    (2014-05-30 07:31)
    • Na warszawskim cmentarzu Wojskowym Powązki obok największych zbrodniarzy komunistycznych: Juliana Marchlewskiego, Bolesława Bieruta, Jakuba Bermana, Władysława Gomułki, Zarako-Zarakowskiego i wielu innych oprawców okresu stalinizmu w Polsce leżą godnie pochowani (część w Alei Zasłużonych!) inni słudzy bestialskiego Systemu, z rękoma unurzanymi bezpośrednio, lub pośrednio, w krwi tysięcy Polaków.
    • W bezimiennych dołach zostali zakopani, niedaleko nich, ci, którzy mieli odwagę Systemowi się przeciwstawić.
    • Potomkowie zbrodniarzy sprzed lat, lub ich ideologiczni wyznawcy, dzisiaj plują jadem na fakt ujawniania potwornych, komunistycznych zbrodni minionego okresu.
    • Czują się mocno (i słusznie!), skoro spora część władzy i mediów IIIRP nadal jest we władaniu bezpośrednich/ ideologicznych spadkobierców tamtych zbrodniarzy.
    • Oto lista tych , którzy w PRL i w IIIRP zostali uhonorowani na Powązkach grobowcem NAD ziemią, a których nazwiska powinny być przeklęte na wieki:
    • marszałek Polski Marian Spychalski (1906-1980)
    • marszałek Polski Michał Rola-Żymierski (1890-1989)
    • gen. broni Zygmunt Berling (1896-1980) – dowódca 1 Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki
    • gen. broni Włodzimierz Oliwa (1924-1989) – minister administracji i gospodarki terenowej
    • gen. broni Karol Świerczewski (1897-1947) – dowódca 2 Armii, wiceminister obrony narodowej
    • gen. broni Tadeusz Tuczapski (1922-2009) – wiceminister obrony narodowej, członek WRON
    • gen. broni Józef Urbanowicz (1916-1989) – wiceminister obrony narodowej, ambasador PRL w Mongolii
    • gen. dyw. Tadeusz Hupałowski (1922-1999) – minister administracji i gospodarki terenowej, członek WRON, prezes Najwyższej Izby Kontroli
    • gen. dyw. Piotr Jaroszewicz (1909-1992) – polityk komunistyczny, premier PRL w latach 1970-1980
    • gen. dyw. Franciszek Jóźwiak (1895-1966) - wiceminister bezpieczeństwa publicznego, wicepremier
    • gen. dyw. Bolesław Kieniewicz (1907-1969) - dowódca 4 Dywizji Piechoty, dowódca Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego
    • gen. dyw. Henryk Koczara (1921-2006) – I zastępca szefa GZP WP
    • gen. dyw. Aleksander Zawadzki (1899-1964) - przewodniczący Rady Państwa PRL
    • gen. bryg. Juliusz Hibner (1912-1994) – dowódca Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Bohater ZSRR
    • gen. bryg. Henryk Jabłoński (1909-2003) – historyk, przewodniczący Rady Państwa
    • gen. bryg. Artur Jastrzębski (1906-1981) - zastępca dowódcy Warszawskiego Okręgu Wojskowego ds. politycznych
    • gen. bryg. Aleksander Kokoszyn (1904-1979) - szef Wojskowej Służby Wewnętrznej MON
    • gen. bryg. Wacław Komar (1909-1972) - dowódca Wojsk Wewnętrznych
    • gen. bryg. Leszek Krzemień (1905-1997) - z-ca szefa Głównego Zarządu Politycznego WP
    • gen. bryg. Franciszek Mróz (1902-1988) - zastępca szefa Głównego Zarządu Politycznego WP
    • gen. bryg. Włodzimierz Muś (1918-1993) – dowódca Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego
    • gen. bryg. Marian Naszkowski (1912-1996) - szef GZP WP, wiceminister spraw zagranicznych
    • gen. bryg. Edward Ochab (1906-1989) – wiceminister obrony narodowej, przewodniczący Rady Państwa w latach 1964-1968
    • gen. bryg. MO Rudolf Rusin (1935-1990) - zastępca komendanta głównego Milicji Obywatelskiej
    • gen. bryg. MO Henryk Słabczyk (1925-1973) - wiceminister spraw wewnętrznych
    • gen. bryg. MO Franciszek Szlachcic (1920-1990) - wicepremier, minister spraw wewnętrznych
    •gen. bryg. Konrad Świetlik (1911-1998) - wiceminister bezpieczeństwa publicznego
    • gen. bryg. Adam Uziembło (polityk PRL) (1906-1990) - komendant Wojskowej Akademii Politycznej
    • gen. bryg. Mieczysław Wągrowski – szef GZPW WP, poseł na Sejm 1947-52 i 1952-56, wojewoda gdański, szef Polskiej Misji Wojskowej w Korei
    • gen. bryg./szer. Stanisław Zarakowski (1911-1998) - Naczelny Prokurator Wojskowy z czasów stalinowskich.
    ...
    Jeden mniej, jeden więcej wśród tych zbrodniarzy – co za różnica?
  • ~olaf
    (2014-05-30 09:49)
    jestem taki mONdry nieuk
  • ~Robnad
    (2014-05-30 08:23)
    Przyznaje, jestem pisiorowy glupek i podszywam sie pod Wiesia 13 bicz ...,
    wybaczcie..., biore proszki...
    hofman gdzie obiecana kasa ?
    mysle, ze LK u diabelka w kotle, ma ksywke -pekajaca parówa.
    zona Jarka na to...miauuuuuu
  • ~św.NH
    (2014-05-30 08:30)
    Zdrajcą jest nie tylko ten kto zdrada, ale i ten kto zdrajcę na salony wprowadza.
  • ~Robnad
    (2014-05-30 09:56)
    Przyznaje, jestem pisiorowy glupek i podszywam sie pod Wiesia 13 bicz ...,
    wybaczcie..., biore proszki...
    hofman gdzie obiecana kasa ?
    mysle, ze LK u diabelka w kotle, ma ksywke -pekajaca parówa.
    zona Jarka na to...miauuuuuu
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-05-30 09:07)
    Co bedzie w pozwie Hofmana ?

    Czyzby WPROST poddalo w watpliwosc rozmiar jego przyrodzenia i natrzasali sie z rozmiaru tegoz?
    Teraz w sadzie trzeba bedzie udowodnic ze to nieprawda.
    Pewnie bieglym bedzie Kozakiewicz i on równiez dokona stosownych pomiarów.
    Ciekawe czy przy drzwiach zamknietych?

    Olac PIS falszywki- falszywe posty podpisane ukradzionym nikiem Wiesio13... te
    PIS komuchy zawsze kradna i oszukuja !

    "Z ziemi polskiej do Wolski"-klasyk Jarka
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-05-30 09:20)
    ---TUSK---ZDRAJCO---OBYŚ NIE ZNALAZŁ---UKOJENIA JAK ZDRAJCA---PACHOŁEK MOSKWY---JARUZEL---
  • ~człowiek
    (2014-05-30 09:31)
    GŁUPCY!Przestańcie szczekać na Generała! Żeby nie stan wijenny bylibyśmy dziś nie III Tzrczpospolitą, ale Priwiślinnym Krajem! To prwda, zginęło w czasie stanu wojennego ponad 100 osób,Ale w przwrocie majowym Piłsudzkiego Wojsko Polskie walczyło przeciw Wojsku Polskiemu. Zginęło ponad 500 ludzi. Piłsudzki rozpęził Sejm,obalił legalny Rząd, zapełnił Berezę... Dziś stawia mu sie pomniki... Odmawiacie Generałowi pogrzebu na Wojskowym Cmentarzu,ale nie odmawialiście miejsca na nim szpiegowi dezerterowi i zdrajcy Kuklińskiemu
  • ~patriota
    (2014-05-30 09:45)
    Zbiórka wszystkich którzy nie godzą się z honorowaniem mordercy jaruzelskiego w kościele i na Powązkach. Zbieramy siez transparentami przed kościołem i przy wejściu na Powązki. Wyrazimy swój sprzeciw i tak pożegnamy tyrana, zdrajcę i mordercę.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-05-30 09:47)
    ja przepraszam za moje wpisy, ale ja jestem bezrobotny, a centrala PO płaci mi po 5 zł za kazdy wpis niezaleznie od tego czy ma sens.
    Ja wiem, ze jestem ociężały umysłowo i nie mam nic sensownego do powiedzenia. Kiedyś chciałem sie zapisać do Pis , ale mnie nie przyjęli, bo powiedzieli, że debili nie przyjmują. Doradzili mi bym zapisał sie do PO, bo tam przyjmuja nawet największych idiotów. Mieli racje, PO mnie przyjęło i dalo pracę na forach
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-05-30 09:57)
    Ciekawe gdyby tak Waszego ojca czy syna zabili na rozkaz Jaruzelskiego tylko dlatego że wyszli na manifestację co byscie gadali. Gdyby tak Tusk wydał rozkaz zabijania podczas manifestacji górników, stoczniowców jak byscie gadali i pisali. Wczujcie się w role rodzin które wtdy straciły najblizszych i pod osłona nocy tylko mogli urządzić pogrzeb ostatni pochówek
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-05-30 09:46)
    Kiedy Tusk do dymisji ?
    Kiedy Tusk znowu zwiększy podatek VAT ?
  • ~ilikefaszyst
    (2014-05-30 10:11)
    50 % społeczenstwa głosowało na popis czyli na rzadzacych pro banderowców po pierajacych hunte faszystowska kijowska polacy lubia faszystów banderowców
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-05-30 09:46)
    Ja młody i wygrztałcony członek PO chcem wyrazić swoje ówielbienie dla pana Tuska i całej jego ekipy za to, rze majonc ukończonom POdstawufke moge ruwnierz óchodzić za intelektóaliste i mieć sfuj wkład w walke z kaczyzmem. POniewarz jestem notorycznie bezrobotny całymi dniami wypisuje swoje celne ówagi na temat rząduf nieódolnych kaczystów, kturzy som zakałom karzdego POlaka i te ich rzondy jurz mie denerwójom i mojom mame terz.I rzeby marycha wkońcu POtaniała i była do kópienia w supermarkecie. i rzeby kondony nie spadywały, bo to terz wina tyh pżeklentyh kaczoruf,i mmie to pżeżkadza óprawiać polityke miłości kturom nasz premier ogłosił. hyba troche błenduf zrobiłem, ale ja dopiro do wieczorowej podstawowej sie zapisałem, toterz jeszcze taki wykrztałcony niejestem. Dla ciebie kochany Premieże, obiecuje robic 3 klasy w jeden rok i zaraz potem zapisać sie do PEŁO,i jakim takim ministrem jak Nowak albo i Chlebowski zostać lub prezytędem jak miszcz ortografi Komorowski.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-05-30 09:44)
    PISIURY
    spuszczone ze smyczy tylko plugastwa produkuja..i falszywki..
    Wybuchowa mieszanka katolicyzm+ kumusza propaganda
  • ~tow. Kaczysław
    (2014-05-30 09:42)
    Szkoda, że Jaruzelski nie został ukarany przez Sąd Wojskowy. Powinien zostać zdegradowany do szeregowego i wsadzony do paki.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-05-30 09:40)
    Kiedy Tusk do dymisji ?
    A kiedy Tusk sprzeda lasy państwowe ?
  • ~olaf
    (2014-05-30 09:35)
    cześć nieuki z IPN i "poszkodowani" gdyby nie gen Jaruzelski to Honecker wraz z Narodową Armią Ludową NRD i Husak z Arią CSRS zrobiliby z wami porządek. Enerdowcy czekali pod bronią na granicy do lipca 1982 roku. Czesi i ich armia chciały się odegrać za 1968 roku. Mielibyście powtórkę z 1944 roku. Niedowiarkom polecam kwerendę archiwów instytutu Gaucka w Berlinie.
  • ~siedem
    (2014-05-30 09:34)
    W innych krajach wiedzą kim był Jaruzelski i nikt się nie wybiera honorować tego człowieka, ale polskie władze tego nie wiedzą. Wstyd. Czy to prawda, że Nycz tez będzie składać hołd??
  • ~bene
    (2014-05-30 09:37)
    kuzwa - kolejny biskup patRYJota!

    PATOLOGIA!