Pogrzeb gen. Jaruzelskiego. Komorowski: Niech mu polska ziemia lekką będzie

| Aktualizacja:

"Szacunek dla majestatu śmierci nie powinien podlegać ograniczeniom z powodu ocen politycznych" - mówił Bronisław Komorowski podczas mszy w intencji zmarłego Wojciecha Jaruzelskiego. Prezydent odniósł się w ten sposób do protestów, jakie w wielu środowiskach budzi pochówek komunistycznego generała z honorami wojskowymi.

wróć do artykułu
  • ~tak obalali komunę.....
    (2014-05-30 12:01)
    tak oto rezydent bul i bolek obalali komunę... pewnie razem z księżmi, którzy teraz modlą się za szefa hunty wojskowej...
  • ~spiskowy
    (2014-05-30 12:09)
    uwazam, ze ta kontrowersyjna postac oceni nalezycie historia, -odpowie na pytanie, czy Jaruzelski bylpierwszym dygnitarzem bloku warszawskiego ktory we wczesnych latach 80 podjal tajne rozmowy z USA w ramach rozwalenia ZSRR ? czy ucieczka Kuklinskiego na zachod z planami stanu wojennego odbyla sie za jego wiedza ? po odzyskaniu wolnosci w 89 gen.jaruzelski byl czestym gosciem ambasady usa, sa na to zdjecia w internecie razem z Walentynowicz.
  • ~newyorker77
    (2014-05-30 12:10)
    mimo ze nie darze goscia sympatia szzcegolna, to w tym przypadku Prezydent Komorowski zachowal sie jak prawdziwy polityk z klasa (ktorej - niestety - brakuje wielu polskim politykom), a ponad wszystko - jak czlowiek.
    Szacun, Panie Komorowski. Moze jeszcze Pana polubie?
  • ~św.NH
    (2014-05-30 12:24)
    Nikt nam nie zrobi nic , bo z nami jest Polska a czerwona hołota od sierpa i młota już jest na kolanach przed czerwonymi purpuratami. Serdel won za DON! Wazelin jak Lenin, pijany Kwach jak dziad!
  • ~JW 2527
    (2014-05-30 12:44)
    Podczas manewrów „Odra-Nysa” Zjednoczonych Sił Zbrojnych Układu Warszawskiego, we wrześniu 1969 roku, na jednym z polskich poligonów testowany był prototyp najnowszego czołgu radzieckiego, który miał mieć możność zanurzenia się w wodzie i przepłynięcia po dnie rzeki/ jeziora/ stawu na drugi brzeg.
    Bez żadnego przecieku, bez żadnej szkody dla obsady.
    W jednym z takich czołgów była wtedy polska załoga.
    Czołg zanurzył się w wodach jeziora na pomorskim poligonie…. no i nie wynurzył się.
    Wszystko to obserwowali, ze specjalnej trybuny, dowódcy wojsk Układu Warszawskiego.
    Po kilku minutach niektórzy z nich (również radzieccy oficerowie) zażądali natychmiastowej akcji ratowniczej.
    Zgodnie z regułami „Odra-Nysa” - każdy dzień manewrów był przypisany do dowódcy armii danego kraju Układu Warszawskiego.
    Tego dnia dowódcą był generał Wojciech Jaruzelski.
    Nakazał on (pomimo licznych protestów) nieprzerywanie ćwiczeń wojsk UW.
    Kilku polskich chłopaków-żołnierzy utopiło się.
    Czołg i zwłoki wyciągnięto z dna jeziora, po kryjomu, w nocy.
    ….
    Śpij spokojnie – generale…
  • ~Robert d'Artois
    (2014-05-30 12:51)
    newyorker772014-05-30 12:10
    "mimo ze nie darze goscia sympatia szzcegolna, to w tym przypadku Prezydent Komorowski zachowal sie jak prawdziwy polityk z klasa"

    wolne żarty. nie kompromituj się. wrogów można szanować i oddać im cześć, ale nie zdrajców, i gie mnie obchodzi "tragizm" jego życia. sam sobie POścielił, sam na tym robił karierę, na krwi Polaków.
    natomiast ten, którego zaczynasz lubić, zachował się jak człowiek złączony dziwnymi interesami, które się za nim wloką, jak i za Bolkiem, a które doskonale widać PO konduicie doradców.
  • ~demos
    (2014-05-30 12:53)
    Bardzo do siebie tych trzech panów pasuje.
  • ~Demaskator
    (2014-05-30 12:54)
    Jutro powiedzą, że Jaruzelski komune obalił.
  • ~patriota
    (2014-05-30 12:54)
    Generał Wojciech Jaruzelski- Mąż Stanu, Patriota, Prezydent RP, szanowany na całym świecie.
    Niejaki lech kłamczyński- zdrajca, posłusznie wykonywał polecenia KC PiS i meldował wykonanie zadania, pośmiewisko, pijak i osobnik upośledzony umysłowo, co dokumentują tysiące fotografii!
  • ~Jadwiga
    (2014-05-30 12:57)
    Bóg kochał Generała, Jan Paweł II również! Tylko innowiercy i poganie go nie kochali!
  • ~Maciej
    (2014-05-30 12:59)
    Gajowy teraz twoja kolej, spocząć obok.
  • ~trepek
    (2014-05-30 13:12)
    obecnosc ambasadora usa na uroczystosciach pogrzebowych - to przypadek ? czy oddanie to ostatniego pozegnaia ich czlowiekowi ?
  • ~Bibilijny
    (2014-05-30 13:36)
    Dla Komorowskiego i Tuska śmierć Jaruzelskiego to ani radość, ani żal, tylko kłopot, przez który trzeba się prześlizgnąć bez nadmiernych strat wizerunkowych.

    Wielki jest żal tylko tych, którzy Go znali i wspomagali. Płakać powinna Polska, ale jest za głupia na to, żeby włożyć żałobę.

    Dzięki Ci General, żeś ocalił tę Polskę od rozlewu krwi.

    Amen
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-05-30 13:40)
    Ruska ziemia byłaby lżejsza.
  • ~Robnad
    (2014-05-30 14:01)
    Jadwiga2014-05-30 12:57
    "Bóg kochał Generała, Jan Paweł II również"

    współczuję ci, nic innego nie zostało

    ~patriota2014-05-30 12:54
    "Generał Wojciech Jaruzelski- Mąż Stanu, Patriota, Prezydent RP, szanowany na całym świeci"

    nawet dalej. już się diabli cieszą.
    tez tam trafisz czerwony śmieciu.
  • ~Robnad
    (2014-05-30 14:07)
    ~Bibilijny2014-05-30 13:36

    "Dzięki Ci General, żeś ocalił tę Polskę od rozlewu krwi"

    w czym tę krew liczysz?
    mało jej rozlał od 1944 r.?
    Bierutowi też cześć oddajesz

    ale czerwonej hołoty na pogrzebie, jeszcze portrety Lenina niosą.
  • ~Robnad
    (2014-05-30 14:11)
    kpiny z Polski. kpiny z Narodu, i to wszystko dzięki KomoRuskiemu.
  • ~Robnad
    (2014-05-30 14:36)
    Zastanawia mnie czy pan Kaczynski zna pojecie honoru?
    Gdy pana Nowaka zlapano na kombinowaniu w zeznaniu podatkowym na 17.000 zl,
    ów podal sie do dymisji, zrezygnowal z funkcji ministra i funkcji partyjnych.
    Pana Kaczynskiego zlapano na duzo wiekszej sumie i ... nic.
    Tak nie postepuje czlowiek honoru.
    Ciekaw jestem czy Warszawska prokuratura podejmie sledztwo w tej sprawie?
    Skoro Gdanska sciga Nowaka to moga i Kaczynskiego, przestepstwo takie same,
    tylko podejrzani inni. Choc jest podobno równosc wobec prawa.
    Przyjemnie jest patrzec jak prezes PiS wszedl w uklad finansowy a mówil ze trzeba z tym walczyc.
  • ~Robnad
    (2014-05-30 14:37)
    skorumpowany zakomuszony kosciol
    Pytam raz jeszcze o Rydzyka
    Ks. Jerzy Galinski, byly redemptorysta 24.05.2014

    Skad wzielo sie 68 milionów, które redemptorysci pozyczyli fundacji Lux Veritatis? Jak to mozliwe, ze dysponuja srodkami, które dwudziestokrotnie przewyzszaja sumy innych prowincji zakonnych w Polsce?
    Na lamach "Duzego Formatu" i "Tygodnika Powszechnego" pytalem w lutym o pozyczke, której warszawska prowincja ojców redemptorystów udzielila nadawcy TV Trwam - fundacji Lux Veritatis reprezentowanej przez ojca Tadeusza Rydzyka.

    Chodzi o 68 mln zl. Dotychczas redemptorysci nie zajeli stanowiska w sprawie pozyczki.

    Istnieje przypuszczenie, ze pieniadze te sa pieniedzmi ojca Rydzyka, a nie redemptorystów. Ale on nie mógl ujawnic zródla ich pochodzenia. Dziwie sie wiec, ze tematem jeszcze nie zainteresowal sie urzad skarbowy i Watykan.

    Skoro Rydzyk mówi, ze redemptorysci pozyczyli nadawcy TV Trwam pieniadze, to jak to mozliwe, ze dysponuja srodkami, które dwudziestokrotnie przewyzszaja sumy innych prowincji zakonnych w Polsce? Wszystkie one zyja z ofiar. Dlaczego redemptorysci mieliby byc pod tym wzgledem wyjatkiem? Przeciez te miliony nie spadly z nieba.

    Istnieje ksiegowosc notujaca wszystkie przychody. Istnieje obowiazek przedkladania wiarygodnych i uczciwie sporzadzonych sprawozdan finansowych w kapitulach prowincjonalnych. Skoro przeciwko redemptorystom wysuwa sie publicznie tak powazne podejrzenia, to dlaczego milcza, nie dajac wgladu do ww. dokumentów? Bylaby to najprostsza forma odpowiedzi.

    Jest jasne, ze chodzi o wiarygodnosc zgromadzenia, a tylko takowa uzasadnia sens jego istnienia. Niewiarygodny zakon jest bowiem w Kosciele i spoleczenstwie cialem obcym. Gdyby sie okazalo, ze pozyczki tej nie udzielono, redemptorysci i ojciec Rydzyk staliby sie wspólodpowiedzialni za publiczne klamstwo i oszustwo. Co w takim przypadku mieliby jeszcze polskiemu spoleczenstwu do zaoferowania w sensie moralnym jako zakonnicy i kaplani Kosciola katolickiego?

    Podejrzenie oszustwa obciaza wszystkich - cala prowincje, szczególnie tych sprawiedliwych. Czy o takie "sukcesy" im chodzi? Jaka wiarygodnosc ma prowincjal, którego ostatnio wybrano nawet na przewodniczacego Rady Wyzszych Przelozonych Zakonnych przy Konferencji Episkopatu Polski?

    Zaklinaja sie na wiernosc Kosciolowi, innych zas laja za sprzeniewierzenie sie jego woli.

    Niech redemptorysci pokaza, ze sa przykladni, wierni przepisom i normom Kosciola, szczególnie gdy sie ich w uzasadniony sposób podejrzewa o niewiernosc. Niech podadza w sprawdzalny sposób, jak zalatwili konieczne zezwolenie Stolicy Apostolskiej na udzielenie fundacji Lux Veritatis wielomilionowej pozyczki.

    Im dluzej nie daja jasnej odpowiedzi, tym bardziej potwierdzaja slusznosc zarzutów.
  • ~Robnad
    (2014-05-30 14:38)
    Hanba kleru
    Polski episkopat to banda ograniczonycch sfrustrowanych staruchow, pazernych na kase, zaklamanych I obludnych nazistow na uslugach ruskiego agenta z Torunia, ktory ma na nich rozliczne haki dostarczone przez ruskie sluzby, notabene nalepsze na swiecie.
    Tych sluzb nie zlikwidowano, co tak jak w Polsce uczynili kaczynski maciorawicz, wierni Putinowi.