Bieda nadwiślańska. Coraz więcej ludzi żyje w nędzy. Gdzie przybywa ich najwięcej?

| Aktualizacja:

Co siódmy mieszkaniec Warmii i Mazur żyje w skrajnym ubóstwie. Ale to nie tam biedy przybywa. Dane Głównego Urzędu Statystycznego pokazują prawdę o tym, jak rozrasta się grono ludzi ledwie wiążących koniec z końcem.

wróć do artykułu
  • ~SZECHTEROWA GNIDA
    (2014-06-04 08:15)
    P.O.olacy UWIELBIAJĄ PATRZEĆ NA TYCH , CO MAJĄ GORZEJ , CIERPIĄ BIEDĘ , BO CZUJĄ SIĘ LEPIEJ.
    ICH EGO ROŚNIE , CO POPRAWIA ICH SAMOPOCZUCIE.

    TA P.O. LSKA ZAWIŚĆ ZNANA OD LAT , BY INNI OBOK NICH NIE MIELI LEPIEJ , WYŚMIANA W TRAGIKOMEDII " DZIEŃ ŚWIRA " , UKAZANA SZCZEGÓLNIE W
    " MODLITWIE " MA ODZWIERCIEDLENIE NA WYBORACH I MAPIE GŁOSOWAŃ NA KTÓREJ TEN PODZIAŁ JEST W BARDZO CZYTELNY SPOSÓB POKAZANY
  • ~Szyderca
    (2014-06-04 08:22)
    Zielona Wyspa Trzyma Się Mocno
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-06-04 08:25)
    Bieda...a prezes kosztuje 2 miliony...w bloto bo sie moczy...!!! SKANDAL !

    Kochani nasz prezes znowu sie moczy ze strachu...
    NOWA AKCJA
    ..ZMIEN PAMPERSA PREZESOWI... prosimy o poparcie !

    Wolna Polske i Alika kota racz dac nam Panie !!! LARUM bija...


    2 miliony zl w PIS-doo co roku...bo kurdupel moczy sie ze strachu...
    Ile PiS wydaje na ochrone prezesa Kaczynskiego? Dlaczego ochrona Kaczynskiego jest tak droga?
    Jaroslaw Kaczynski jest jedna z najlepiej ochranianych osób w panstwie.
    Wydatki na ochrone prezesa PiS wyniosly w 2012 roku grubo ponad 1.8 miliona zlotych
    Milion+ 800 000 zl na ochrone Jaroslawa Kaczynskiego i milion dla zaprzyjaznionej firmy – tak placi PiS. Dokumentacje partii za ubiegly rok przeanalizowal "Newsweek".

    PiS korzysta z uslug firmy Grom Group, zalozonej przez dwóch emerytowanych snajperów jednostki Grom. W ich ofercie znajduja sie uslugi bylych komandosów, oficerów sluzb specjalnych i funkcjonariuszy BOR.

    Kaczynskiego obstawia nawet 20 funkcjonariuszy, którzy strzega prezesa PiS wszedzie. Jezdza z nim po Polsce, zabezpieczaja spotkania z sympatykami, pojawiaja sie na wyborczych konwencjach i pilnuja jego domu.
    Z ustalen "Newsweeka" wynika, ze w 2012 roku PiS wydalo na ochrone prezesa prawie 1,7 mln zl. To srednio ok. 90 tys. zl na miesiac. Dodatkowo tygodnik podaje, ze tak wysoka stawka rzadko jest spotykana w branzy ochroniarskiej.

    Dodatkowo w dokumentacji partii sa tez slady po pieciu przelewach na laczna kwote ok. 1,8 mln zlotych, które trafily na konto niewielkiej spólki MTML. Jej prezesem i wspólwlascicielem jest Tomasz Pierzchalski, dyrektor warszawskiego biura europoslów PiS i czlonek rady Nowego Kierunku, fundacji kojarzonej z partia Kaczynskiego. MTML zajmuje sie dzialalnoscia sportowo-rekreacyjna oraz swiadczy uslugi marketingowe. Niestety nie wiadomo, za co partia Kaczynskiego przelala firmie ponad milion zlotych. Europosel Tomasz Poreba, szef kampanii PiS w 2011 r. nie ma pojecia o interesach Pierzchalskiego, swojego mlodszego kolegi. Gdy uslyszal o milionie przelanym na konto jego spólki, tylko jeknal: "O, Jezu…".

    To wlasnie Polska ...PIS !
    . Czy w tym Sejmie i senacie nie ma powaznych ludzi aby te pieniadze na ochrone Kaczynskiego przekazac na HOSPICJUM albo na leczenie dzieci z nowotworami. Kaczynski zapomnial co to '' BÓG -HONOR-OJCZYNA. On sie boii o wlasna du... a nie mysli o losie malych Polaków. Nie dziwie sie sam nie ma dzieci . Paranoja napisana PRAWEM i SPRAWIEDLIWOSCIA. To moralne dno !

    Czy PrezesPan przyjął Obamę?
  • ~1
    (2014-06-04 08:27)
    Co tam bieda, niech ci skrajnie ubodzy świętują 25 lat wolności, jest wspaniale, jest cudownie. By żyło się lepiej.
  • ~któś
    (2014-06-04 08:28)
    A pogrążony w bulu prezydęt miast i WSI bredzi o złotym wieku, o zdaniu egzaminu itp. bzdurach.
  • ~Don Portabello
    (2014-06-04 08:30)
    Jednym z najwiekszych zyskow cywilizacyjnych ostatnich 7 lat jest Tusk Vision Network, bo po prostu Polakow na nic wiecej nie stac
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-06-04 08:36)
    Najbiedniejsi...sa wlasnie bezwzglednie grabieni przez kosciol..

    Ksiądz odmówił pogrzebu. Powód? 120 złotych to za mało!
    Takiego upokorzenia na plebanii nigdy by się nie spodziewały. Edyta (26 l.) i Ewa Pietrzak (48 l.) z Łodzi prosiły księdza o pochowanie zmarłego krewnego. Proboszcz Jan S. odmówił. Stwierdził, że nie będzie się fatygował za 120 zł. A tylko tyle miały ubogie kobiety...
    http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/ksiadz-odmowil-pogrzebu-powod-120-zlotych-to-za-malo_325160.html

    http://www.fronda.pl/forum/kaplan-odmowil-pogrzebu-dziecka,52749.html
  • ~Grzechu comeback
    (2014-06-04 08:48)
    Artykuł spcjalnie kierowany dla tych, którzy świętują 4 czerwca zapominając O TYCH DZIĘKI KTÓRYM ŚWIĘTUJĄ! Tak skończyli ci, którzy z narażeniem swojego życia i przynajmniej zdrowia rodziny szli na czołgi Jaruzela! W skrajnej biedzie i zapomnieniu. A wasz amator żyrandoli p...i w przemówieniach o uratowanym przemyśle. Żenada!
  • ~Żyd z Izraela
    (2014-06-04 08:49)
    No Lemingi 4 czerwca upadła komuna, na cztery łapy. I tak was będą ... do samego końca waszych dni.
  • ~bonzo
    (2014-06-04 08:56)
    Pamiętajcie skretyniałe , skacapiałe , skundlone POlaczki , żeby przy następnych wyborach POnownie głosować na Tuska !
  • ~pieszczochy PRLu świetują
    (2014-06-04 08:56)
    Pieszczochy PRLu obwieszają sobie tyłki medalami i biorąc po 10 tys. wynagrodzenia z budżetu świetują dorwanie się do koryta za podaników pieniądze.
  • ~hahahaha
    (2014-06-04 09:01)
    Ktos jest biedny za rządów PO?

    Niemożliwe!!!

    Wiesiu broń Tuska
  • ~metronom
    (2014-06-04 09:01)
    Proponuję od tych liczb odjąć wszelkich meneli z własnego wyboru. Socjologowie dobrze znają i opisują tę grupę społeczną. Sposób na życie? Zasiłek, wypić i leżeć pod płotem. "Robić za takie pieniądze? Się nie opłaca. To poniżej mojej godności!"
  • ~Don Portabello
    (2014-06-04 09:02)
    4 czerwca to Swieto WSI i Resortowych Dzieci albo inaczej Swieto Wyzysku Ludzi Pracy
  • ~Leon
    (2014-06-04 09:02)
    Wiesiu ty nędzna komunistyczna kreaturo. Ja rozumiem, że państwa nie było stać na więcej niż120 zł, ale za wykonanie dołka życzą sobie 500zł, ale nie o to chodzi. Państwo ci mogli zrobić pochówek państwowy i wtedy musieliby zapłacić za miejsce około 2000zł ( tak jest w Radomiu) Ale tego państwa nie było stać na pochówek nie przez księdza ale przez tych POmatołów komunistycznych co doprowadzili przez 7 lat do ubóstwa społeczeństwo. A miało być tak dobrze
  • ~SRU
    (2014-06-04 09:04)
    w biednych krajach zrodlem zysku sa tez biedni.To wyciskanie cytryny zawsze zle sie konczy. Ale co tam,- liczy sie tu i teraz.
  • ~komuna i ubecja bis
    (2014-06-04 09:04)
    ~bonzo2014-06-04 08:56

    i tak oszukają . tych dziadków z komisji należy wypier
  • ~gk
    (2014-06-04 09:06)
    -Wiesio13 bicz na PISmatołki- Zastanawiam się dlaczego PIS nie odda sprawy tego przygłupa do prokuratury. O lżenie i zniesławianie posłuw RP. Sprawa była by wygrana a przyglup dostał by nauczkę.
  • ~fg
    (2014-06-04 09:13)
    Jak do władzy dojdzie Jarosław Kaczyński to poziom poniżej którego mamy do czynienia z biedą podniesie się do 15 000 zł, a każdy bezrobotny będzie się musiał ograniczyć do tylko dwóch zagranicznych wakacji w roku.
  • ~magda
    (2014-06-04 09:14)
    Jeśli wskaźnik trochę się zmniejsza to tylko dlatego, że ci ludzie umierają z głodu i chorób. Pracy nie przybywa, bo wszystkie wielkie zakłady zlikwidowano, żeby już nigdy nie powtórzyły się protesty robotnicze. A właściciele tego tworu zwanego Iii Rzeczpospolitą świętują w pełni samozadowolenia. Oni mają pełniutkie koryta.