Bieda nadwiślańska. Coraz więcej ludzi żyje w nędzy. Gdzie przybywa ich najwięcej?

| Aktualizacja:

Co siódmy mieszkaniec Warmii i Mazur żyje w skrajnym ubóstwie. Ale to nie tam biedy przybywa. Dane Głównego Urzędu Statystycznego pokazują prawdę o tym, jak rozrasta się grono ludzi ledwie wiążących koniec z końcem.

wróć do artykułu
  • ~Biedak
    (2014-06-04 09:20)
    Wszystkim tym super matematykom którzy obliczyli że można utrzymać mieszkanie i wyżywić się za 551 zł. życzę żeby mieli właśnie takie warunki do życia obliczając codziennie którego dnia umrą z głodu. Zapomnieli jeszcze POliczyć to że nago chodzić nie wypada i czasem trzeba się umyć a odświeżyć to malutkie mieszkanko też by trzeba było,może jakąś pościel by kupić co???Chyba że obliczono tak biedny POlak ma żyć w barłogu zapłacić za mieszkanie dożywiać się na śmietniku nie używać prądu gazu ogrzewania może zimą zamarznie i problem z głowy???
  • ~magda
    (2014-06-04 09:14)
    Jeśli wskaźnik trochę się zmniejsza to tylko dlatego, że ci ludzie umierają z głodu i chorób. Pracy nie przybywa, bo wszystkie wielkie zakłady zlikwidowano, żeby już nigdy nie powtórzyły się protesty robotnicze. A właściciele tego tworu zwanego Iii Rzeczpospolitą świętują w pełni samozadowolenia. Oni mają pełniutkie koryta.
  • ~kobieta sukcesu
    (2014-06-04 09:16)
    ~bieda2014-06-03 11:04---Ćwierć wieku nowej Polski zafundował nam powrót do czasów niewolniczej pracy
  • ~WAW
    (2014-06-04 11:23)
    Koniecznie znowu wybierzcie PO.
  • ~misiek
    (2014-06-04 11:31)
    Gdzie to bezrobocie i nędza??? Truskawek nie ma kto zbierać(Ukraińcy to robią) Opiekunki do dziecka, opiekunki do starszej pani, pracownika do mycia okien itd. ze świecą by szukać!! Polacy to lenie!!! ktorym nie chce się pracowac ale na wódeczkę zawsze czas mają!
  • ~emeryt
    (2014-06-04 12:06)
    Władzę da się przepędzić, zamienić na lepszą, ale dwa miliony przepędzonych rodaków już raczej nie wróci. I za to ktoś powinien odpowiedzieć, bo to największa klęska
  • ~Sakbach
    (2014-06-04 11:49)
    Przykre ale prawdziwe.Zielona wyspa.Niestety na razie nie widac na horyzoncie nikogo kto by sie tym powaznym problemem zajal.Politycy sa za bardzo zajeci soba i nie dostrzegaja problemow ktore nurtuja narod.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-06-04 11:47)
    Hej lemingu głupkowaty...
    Wszystkim którzy glosowali lub popierają PO uświadamiam że są współodpowiedzialni za doprowadzenie kraju do ruiny.
  • ~janecki
    (2014-06-04 15:51)
    Lemingom PO żyje się zaraz będą pluć !
  • ~newyorker77
    (2014-06-04 11:49)
    Rodaku!!!
    Przed POnownym glosowaniem na Partie Oszustow koniecznie skontaktuj sie ze swoim lekarzem lub farmaceuta, bowiem kazdy dodatkowy glos na partie Najwiekszego Picera Wszechczasow zagraza Twojemu zyciu badz zdrowiu
  • ~ooooooonic
    (2014-06-04 10:41)
    To nie prawda. Cała prawda , całą dobę o tym nie mówi. Róbta tak dalej mołodcy.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-06-04 11:22)
    Cała nadzieja w rewolucji
    "
    kiedy Tusk do dymisji?
    razem z Calverą-Rostowskim i paliciotem "
    Gdy kat ich zdymisjonuje jak pewnego Ludwika za czasów Robespiera .
  • ~prawda
    (2014-06-04 13:27)
    Ale oligarchom zyje sie wspaniale do czasu az PIS bedzie dazyl do prawdy jak sie wzbogacilo na panstwie przez rzady WALESY I PO brak wiedzy w rzadzeniu.
  • ~Robnad
    (2014-06-04 10:57)
    przecież całkiem niewąskiej liczbie żyje się świetnie,
    w końcu to uzgodniono przy "okrągłym stole" wśród prywatnych rozmów między komuchami, a licencjonowaną opozycją, czyli byłymi "rewizjonistami" tej samej czerwonej mafii. dodając rodziny, znajomych królika mających dostęp do dotacji unijnych, wygrywania wszelakich przetargów, fundacji, instytucji poza rządowych, i wszystko POd egidą ludu ze spalonych WSI. dodając rzesze celebrytów, pseudo dziennikarzy i "uczonych", uzbiera się spora grupa. nie mówiąc o "aPOlitycznych" cwaniakach i przekręciarzach.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-06-04 10:42)
    Tusku AmberGoldzie dziekujemy ci za biedę i bezrobocie
  • ~sPISek rudego POmyleńca !!!
    (2014-06-04 11:21)
    kiedy Tusk do dymisji?
    razem z Gronkowiec-Twist (Hajką Grundbaum)
  • ~andi
    (2014-06-04 11:00)
    w GUS-ie pracują ludzie oderwani od rzeczywistości -551zł. nie wystarczy na opłaty mieszkaniowe dla 1-osoby a za co kupić jedzenie i ubranie.Sami niech żyją za taką forsę.
  • ~cesa
    (2014-06-04 12:18)
    Polsko, ojczyzno moja! Ma umęczona i krwią zbroczona Matko Polsko! Wołam do Ciebie z głębi mej duszy, wołam do Ciebie z otchłani Tartaru !
    -Ileż Cie trzeba cenić ten tylko się dowie, kto Cie stracił !...
    -Jak długo jeszcze zdrada, chamstwo, kłamstwo i warcholstwo będzie Cię upadlać i dożynać watahy ? !

    - Jak dlugo jeszcze beda mowić "polskość to nienormalnosc"?!, ze Nam "do Europy trzeba"!, bo tam Wolność , Rowność i Braterstwo...lecz MILOSCI BRAK! Obudź sie Narodzie bo twa Matka krwawi, zbudz sie Orle Bialy! Uderz w północ i południe, wschód i zachód- zadaj kary.

    -Wznieś wysoko głowę, powiedz: "Nie rzucim ziemi skąd nasz Ród ! ! ! " Lecz kara bedzie SROGA za zdradę Ojczyzny! Spij spokojnie drogi Janku, spij spokojnie Panie Drywa. Polska pamieta! A prezydent gdzies polecial..., i wszystko sie zmieni. Slyszysz Basiu dzwiek ten znany?Nasi bija w tarabany!

    -Gdybym mówil językami ludzi i aniołów, a Polski bym nie kochał, byłbym NICZYM! Najdroższa i Najwspanialsza POLSKO OJCZYZNO MOJA !!! BOG+HONOR+OJCZYZNA!!! WZYWA.
  • ~ALA
    (2014-06-04 15:11)
    Proponuję obejrzenie choćby jeden z ponad 130 odcinków Polki Hani , żyjącej od 29 lat w AUSTRALI I Ina youtube np. odcinek pt. koszt, standard życia i zarobki w WESTRN AUSTRALII.
    NIECH SOBIE POPATRZĄ,NA TE ODCINKI ZDESPEROWANI POLACY A TAKŻE WSZELKIEJ MAŚCI POLITYCY ,WTEDY DOWIEDZĄ SIĘ ŻE DA SIĘ ŻYĆ BEZ RÓŻNYCH ZUSÓW, KRUSU ,NIKT NIE GŁODUJE , NIE MIESZKA NA ULICY ITD.
  • ~PIS
    (2014-06-04 14:03)
    JEST STRASZNA BIEDA ! POSŁOWIE NIE WIDZĄ PROBLEMU .4000 ROCZNIE SAMOBÓJSTW ! Z DOBROBYTU ?