Słynny prezydent Nowej Soli oburzony: Czy dzieci górników mają inne żołądki?

Kiedy upadały Nowosolskie fabryki "pies z kulawą nogą" nie zainteresował się losem tysięcy ludzi tracących pracę w jednym z najbardziej uprzemysłowionych miast w Polsce - oburza się, podpisanym w kopalni Kazimierz-Juliusz porozumieniem, Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli.

wróć do artykułu
  • ~ja
    (2015-02-27 20:02)
    Wielkie słowa małe czyny ot Polska, mąż w dozamecie pracuje i wieczna bieda i nikogo to nie obchodzi wszyscy szerokim łukiem omijają a prezes za zaliczki dla pracowników na zagraniczne wycieczki jezdzi hotele buduje a ludzie na chleb nie mają ile lat można okradać?? my też chcemy żyć godnie
  • ~Zielonogórzanin
    (2014-10-08 20:57)
    Jak Szanowni Komentatorzy uważają, że praca w śmiesznych zakładzikach lub markecikach w Nowej Soli i Zielonej Górze za 1200 zł jest w porządku to możecie dalej się wymądrzać, wstawiać nóż w plecy i sprzedawać za 1 zł swoich braci. A może chcecie popracować w obozach pracy w Nowej Soli i Zielonej Górze 30 dni i nocy non stop po kilkanaście godzin za niebotyczne wysokie wynagrodzenie 2,5 tys zł ? Ślązacy bronią Waszego utraconego honoru i minimum godziwego zarobku za ciężką pracę. W Zielonej Górze i Nowej Soli wielu pracodawców też może płacić normalnym ludziom minimum 5 tys. zł miesięcznie. A dlaczego tego nie robi ? Bo daliście się spacyfikować feudalnym sianobutoprymitywom i sprzedajecie się wzajemnie dla kilku nędznych groszy zamiast razem walczyć i pracować jak wzajemnie szanujący się ludzie pragnący pomyślnego rozwoju dla swoich rodzin i regionu. Proszę bardzo, słuchajcie dalej bredni lokalnych ''zatroskanych'' przedstawicieli władz i pracodawców ale nie miejcie pretensji, że przegracie swoje życie i zawsze będziecie mizernie wynagradzanymi popychadłami dla lokalnych wyzyskiwaczy.
  • ~Marek
    (2014-10-07 19:47)
    Nowa Prawica zlikwiduje koryto. Głosujcie na tą partię w wyborach samorządowych i parlamentarnych!
  • ~Naparstek
    (2014-10-04 17:27)
    Burmistrz ma rację !
    Gdy tylko w kopalni coś się stanie, to trąbi się na cały Kraj.
    Gdy w innym zakładzie stanie się podobne zdarzenie jak na kopalni - cisza...

    Władza w Warszawie boi się górników, bo przyjadą wieloma autobusami i będą rzucać śrubami (przecież tak już było!).

    Przecież tym górnikom zaproponowano pracę w innych kopalniach - "Ale my chcemy, aby TUTAJ nasze dzieci mieli w przyszłości pracę !" - tak potrafią argumentować.
    - To jest chore !
    (Premier Margaritę Teacher w Wielkiej Brytanii nie patyczkowała
    się - zrobiono restrukturyzację).
  • ~jas fasola POLAK
    (2014-10-01 14:27)
    W całej Polsce jest tak
    Jak firma jest na deficycie ...to ją się restrukturyzuje ...jak nie pomaga to... zamyka
    Mamy dość strajków górników i ich roszczeń !

    Najwyższy czas ...nauczcie się zarabiać na siebie !
  • ~Mr Ed
    (2014-10-01 14:23)
    DOSC ! ! !

    Basta !

    dLA CIĄGŁYCH ROSZSZCZEN GÓRNIKÓW

    Niech sami naprawią swój chory system wynagrodzęN
    Dosc dodatkom typu deputat węglowy
    !4 czy 13 pensja
    Dopłata do emerytur
    Dosc
    Potrzebna pomoc pewnej pani Margaret T
  • ~emeryt gdansk
    (2014-10-01 14:17)
    Popieram pana w 100%
    Górnicy zawsze ...chcieli i mieli znacznie lepiej
    Jesli dodam ,ze, taka firma jak PGNIG to też górnicy ! to śmiech na sali
    Spece od rozsyłania rosyjskiego gazu ... to też górnicy
    Naszym rządzącym poprzewracało się w durnych łepetynach na amen !

    Boją się przeciwstawić roszczeniom górników
    A ja nie chcę ciągle do strajkujących górników dopłacać
    Do darmozjadów związkowych też nie będę dopłacał
  • ~kobieta
    (2014-10-01 09:40)
    popieram i jeszcze raz popieram, zawsze GÓRNICY dostawali to o czym reszta kraju mogła tylko pomarzyć,stale wyciągają ręce po więcej i więcej, padło setki firm,nikt nie kiwnął palcem,dość żerowania na reszcie kraju
  • ~nowosolanin.
    (2014-10-01 08:40)
    Ustawowe bonifikaty nie przysługiwały tylko w Nowej Soli. Pan prezydent zrobił wszystko, żeby nie dać im swoim mieszkańcom. Czy nowosolanie mają inne żołądki? Obłuda.
  • ~vp
    (2014-10-01 03:33)
    Pnie prezydencie zapomniał pan o "15" tzw BARBÓRKOWE !!!
  • ~ms
    (2014-09-30 19:29)
    Brawo Panie Tyszkiewicz.
  • ~Adler
    (2014-09-30 18:31)
    Górnicy lub jak kto woli : ryle, to przecież Sól Ziemi Czarnej! Komuna ich hołubiła, hołubią ich także kolejne ekipy rządzące Polską po 1989! A dlaczego? Bo mogą się skrzyknąć, przyjechać do Warszawy (pamiętacie zadymy, jakie organizował Kaczor) i wp...ć politykom ! Górnikowi się należy z samego założenia - i basta! Niestety żadne z naszych poprzednich premierów, jak również Pani Kopacz to nie Margaret Taecher, która potrafiła pozamykać nierentowne kopalni - i nie ulękła się związkowców. Nota bene : szef strajkujących brytyjskich górników skończył socjologię, a pracę dyplomową pisał z historii naszej Solidarności! Naszym rylom to nie grozi, bo oni w większości ledwo podpisać się umieją.
  • ~Patrycja
    (2014-09-30 17:35)
    Dobrze powiedział ten prezydent,gornicy zawsze byli gora,odkad pamiętam,a trochę przezylam zawsze byli uprzywilejowana grupa pracowników,poszcze golne rzady zawsze o nich dbaly,ale pytam się ile jeszcze bedie to trwalo,jak można utrzymywać nierentowne kopalnie i ciagle do nich doplacac i to z naszych pieniędzy.Ja rozumiem gornik ciężko pracuje,ale tylko ten pod ziemia i na przodku ,a reszta co ,ciekawa jestem czy w końcu znajdzie się rząd z prawdziwego zdarzenia,ktory skończy wreszcie z tym,my i nasze dzieci maja takie same zoladki jak górnicy i ich rodziny,mieszkam w miescie gdzie ludzie zarabiają po 800 czy 1000 zl na miesiąc bo nie ma zakladow ,wszystkie co większe pozamykane i to praca na czarno nie chcą ich zarejestrować,bo im się nie oplaca za duże koszty i wyżyj człowieku za 1000 zl jak masz jeszcze rodzine na utrzymaniu.Szkoda slow i nerwow jakich czasów doczekaliśmy.
  • ~slazaczka na obczyznie
    (2014-09-30 15:53)
    Slazacy pracuja,a naplywowi gorole strajkuja-taka jest prawda-guci.i dudy
  • ~JaJanek z Janek
    (2014-09-30 15:09)
    Gosc zapewnil sobie prezydenturę na następne kadencje.Merytoreycznie ujmując sprawę-ma racje.Szkoda,ze te słowa nie padna na antenie TVP.
  • ~mojamoszna
    (2014-09-30 15:08)
    Jest dokładnie tak jak mówi pan prezydent. Są równi i równiejsi.
  • ~s....y
    (2014-09-30 15:07)
    Niedługo wybory. Trzeba wyautować pasożytów z Naszego życia. Polacy,sprawdźcie, który z POsłów głosował za ustawą emerytalną !! To już wiecie, na kogo nie głosować - spowodujcie wyrzucenie wszystkich pasożytów żerujących na emerytach-jedzących szczaw, mirabelki, paterę - piterę, kopaczową 1 m w dół i innych kłamców narodu- niech idą na zasiłki. Czas skończyć z tymi pasożytami, którzy głosują szkodliwie na POLSKę i POlaków.
  • ~pol anka
    (2014-09-30 15:06)
    górnicy wygrali bitwę z rządem? nie, górnicy wygrali z Nami wszystkimi. To z naszych portfeli wyciągnęli kolejne 100 mln zł. Ale tak na marginesie przypatrzmy się strajkowi w kopalni. Czy według Was Narodzie w Warszawce nie wiedzieli o zaległościach w wypłatach, o planach zamknięcia, Narodzie wiedzieli doskonale. Premier Tysiąclecia wraz z schorowanym Piechocińskim do momentu przechwycenia kasy z Parlamentu przez Słońce Peru ściemniali byle tylko bomba pękła jak najpóźniej. Czy to był strajk, nie Kochany Narodzie Tusk i Piechociński i może ten od wizerunku rozgrywali swoją piłeczkę do ostatniego gwizdka, ąż ktoś zgodził się by kopacze zostali pod ziemią , ot i scenariusz bółu górniczego
  • ~doradca
    (2014-09-30 14:55)
    zwróćcie się po zasiłki do Bolka i Balcera oraz pozostałych oszustów.
  • ~do...@ ''vcxz' 2014-09-30 14:25