Słynny prezydent Nowej Soli oburzony: Czy dzieci górników mają inne żołądki?

Kiedy upadały Nowosolskie fabryki "pies z kulawą nogą" nie zainteresował się losem tysięcy ludzi tracących pracę w jednym z najbardziej uprzemysłowionych miast w Polsce - oburza się, podpisanym w kopalni Kazimierz-Juliusz porozumieniem, Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli.

wróć do artykułu
 • ~ja
  (2015-02-27 20:02)
  Wielkie słowa małe czyny ot Polska, mąż w dozamecie pracuje i wieczna bieda i nikogo to nie obchodzi wszyscy szerokim łukiem omijają a prezes za zaliczki dla pracowników na zagraniczne wycieczki jezdzi hotele buduje a ludzie na chleb nie mają ile lat można okradać?? my też chcemy żyć godnie
 • ~Zielonogórzanin
  (2014-10-08 20:57)
  Jak Szanowni Komentatorzy uważają, że praca w śmiesznych zakładzikach lub markecikach w Nowej Soli i Zielonej Górze za 1200 zł jest w porządku to możecie dalej się wymądrzać, wstawiać nóż w plecy i sprzedawać za 1 zł swoich braci. A może chcecie popracować w obozach pracy w Nowej Soli i Zielonej Górze 30 dni i nocy non stop po kilkanaście godzin za niebotyczne wysokie wynagrodzenie 2,5 tys zł ? Ślązacy bronią Waszego utraconego honoru i minimum godziwego zarobku za ciężką pracę. W Zielonej Górze i Nowej Soli wielu pracodawców też może płacić normalnym ludziom minimum 5 tys. zł miesięcznie. A dlaczego tego nie robi ? Bo daliście się spacyfikować feudalnym sianobutoprymitywom i sprzedajecie się wzajemnie dla kilku nędznych groszy zamiast razem walczyć i pracować jak wzajemnie szanujący się ludzie pragnący pomyślnego rozwoju dla swoich rodzin i regionu. Proszę bardzo, słuchajcie dalej bredni lokalnych ''zatroskanych'' przedstawicieli władz i pracodawców ale nie miejcie pretensji, że przegracie swoje życie i zawsze będziecie mizernie wynagradzanymi popychadłami dla lokalnych wyzyskiwaczy.
 • ~Marek
  (2014-10-07 19:47)
  Nowa Prawica zlikwiduje koryto. Głosujcie na tą partię w wyborach samorządowych i parlamentarnych!
 • ~Naparstek
  (2014-10-04 17:27)
  Burmistrz ma rację !
  Gdy tylko w kopalni coś się stanie, to trąbi się na cały Kraj.
  Gdy w innym zakładzie stanie się podobne zdarzenie jak na kopalni - cisza...

  Władza w Warszawie boi się górników, bo przyjadą wieloma autobusami i będą rzucać śrubami (przecież tak już było!).

  Przecież tym górnikom zaproponowano pracę w innych kopalniach - "Ale my chcemy, aby TUTAJ nasze dzieci mieli w przyszłości pracę !" - tak potrafią argumentować.
  - To jest chore !
  (Premier Margaritę Teacher w Wielkiej Brytanii nie patyczkowała
  się - zrobiono restrukturyzację).
 • ~jas fasola POLAK
  (2014-10-01 14:27)
  W całej Polsce jest tak
  Jak firma jest na deficycie ...to ją się restrukturyzuje ...jak nie pomaga to... zamyka
  Mamy dość strajków górników i ich roszczeń !

  Najwyższy czas ...nauczcie się zarabiać na siebie !
 • ~Mr Ed
  (2014-10-01 14:23)
  DOSC ! ! !

  Basta !

  dLA CIĄGŁYCH ROSZSZCZEN GÓRNIKÓW

  Niech sami naprawią swój chory system wynagrodzęN
  Dosc dodatkom typu deputat węglowy
  !4 czy 13 pensja
  Dopłata do emerytur
  Dosc
  Potrzebna pomoc pewnej pani Margaret T
 • ~emeryt gdansk
  (2014-10-01 14:17)
  Popieram pana w 100%
  Górnicy zawsze ...chcieli i mieli znacznie lepiej
  Jesli dodam ,ze, taka firma jak PGNIG to też górnicy ! to śmiech na sali
  Spece od rozsyłania rosyjskiego gazu ... to też górnicy
  Naszym rządzącym poprzewracało się w durnych łepetynach na amen !

  Boją się przeciwstawić roszczeniom górników
  A ja nie chcę ciągle do strajkujących górników dopłacać
  Do darmozjadów związkowych też nie będę dopłacał
 • ~kobieta
  (2014-10-01 09:40)
  popieram i jeszcze raz popieram, zawsze GÓRNICY dostawali to o czym reszta kraju mogła tylko pomarzyć,stale wyciągają ręce po więcej i więcej, padło setki firm,nikt nie kiwnął palcem,dość żerowania na reszcie kraju
 • ~nowosolanin.
  (2014-10-01 08:40)
  Ustawowe bonifikaty nie przysługiwały tylko w Nowej Soli. Pan prezydent zrobił wszystko, żeby nie dać im swoim mieszkańcom. Czy nowosolanie mają inne żołądki? Obłuda.
 • ~vp
  (2014-10-01 03:33)
  Pnie prezydencie zapomniał pan o "15" tzw BARBÓRKOWE !!!
 • ~ms
  (2014-09-30 19:29)
  Brawo Panie Tyszkiewicz.
 • ~Adler
  (2014-09-30 18:31)
  Górnicy lub jak kto woli : ryle, to przecież Sól Ziemi Czarnej! Komuna ich hołubiła, hołubią ich także kolejne ekipy rządzące Polską po 1989! A dlaczego? Bo mogą się skrzyknąć, przyjechać do Warszawy (pamiętacie zadymy, jakie organizował Kaczor) i wp...ć politykom ! Górnikowi się należy z samego założenia - i basta! Niestety żadne z naszych poprzednich premierów, jak również Pani Kopacz to nie Margaret Taecher, która potrafiła pozamykać nierentowne kopalni - i nie ulękła się związkowców. Nota bene : szef strajkujących brytyjskich górników skończył socjologię, a pracę dyplomową pisał z historii naszej Solidarności! Naszym rylom to nie grozi, bo oni w większości ledwo podpisać się umieją.
 • ~Patrycja
  (2014-09-30 17:35)
  Dobrze powiedział ten prezydent,gornicy zawsze byli gora,odkad pamiętam,a trochę przezylam zawsze byli uprzywilejowana grupa pracowników,poszcze golne rzady zawsze o nich dbaly,ale pytam się ile jeszcze bedie to trwalo,jak można utrzymywać nierentowne kopalnie i ciagle do nich doplacac i to z naszych pieniędzy.Ja rozumiem gornik ciężko pracuje,ale tylko ten pod ziemia i na przodku ,a reszta co ,ciekawa jestem czy w końcu znajdzie się rząd z prawdziwego zdarzenia,ktory skończy wreszcie z tym,my i nasze dzieci maja takie same zoladki jak górnicy i ich rodziny,mieszkam w miescie gdzie ludzie zarabiają po 800 czy 1000 zl na miesiąc bo nie ma zakladow ,wszystkie co większe pozamykane i to praca na czarno nie chcą ich zarejestrować,bo im się nie oplaca za duże koszty i wyżyj człowieku za 1000 zl jak masz jeszcze rodzine na utrzymaniu.Szkoda slow i nerwow jakich czasów doczekaliśmy.
 • ~slazaczka na obczyznie
  (2014-09-30 15:53)
  Slazacy pracuja,a naplywowi gorole strajkuja-taka jest prawda-guci.i dudy
 • ~JaJanek z Janek
  (2014-09-30 15:09)
  Gosc zapewnil sobie prezydenturę na następne kadencje.Merytoreycznie ujmując sprawę-ma racje.Szkoda,ze te słowa nie padna na antenie TVP.
 • ~mojamoszna
  (2014-09-30 15:08)
  Jest dokładnie tak jak mówi pan prezydent. Są równi i równiejsi.
 • ~s....y
  (2014-09-30 15:07)
  Niedługo wybory. Trzeba wyautować pasożytów z Naszego życia. Polacy,sprawdźcie, który z POsłów głosował za ustawą emerytalną !! To już wiecie, na kogo nie głosować - spowodujcie wyrzucenie wszystkich pasożytów żerujących na emerytach-jedzących szczaw, mirabelki, paterę - piterę, kopaczową 1 m w dół i innych kłamców narodu- niech idą na zasiłki. Czas skończyć z tymi pasożytami, którzy głosują szkodliwie na POLSKę i POlaków.
 • ~pol anka
  (2014-09-30 15:06)
  górnicy wygrali bitwę z rządem? nie, górnicy wygrali z Nami wszystkimi. To z naszych portfeli wyciągnęli kolejne 100 mln zł. Ale tak na marginesie przypatrzmy się strajkowi w kopalni. Czy według Was Narodzie w Warszawce nie wiedzieli o zaległościach w wypłatach, o planach zamknięcia, Narodzie wiedzieli doskonale. Premier Tysiąclecia wraz z schorowanym Piechocińskim do momentu przechwycenia kasy z Parlamentu przez Słońce Peru ściemniali byle tylko bomba pękła jak najpóźniej. Czy to był strajk, nie Kochany Narodzie Tusk i Piechociński i może ten od wizerunku rozgrywali swoją piłeczkę do ostatniego gwizdka, ąż ktoś zgodził się by kopacze zostali pod ziemią , ot i scenariusz bółu górniczego
 • ~doradca
  (2014-09-30 14:55)
  zwróćcie się po zasiłki do Bolka i Balcera oraz pozostałych oszustów.
 • ~do...@ ''vcxz' 2014-09-30 14:25
  (2014-09-30 14:49)
  nie bądz przygłupem -problem tkwi w 7 -letniej degrengoladzie Państwowości Rzeczypospolitej realizowanej metodycznie przez kukiełki condominium m a k r e l a-PUTIN zrzeszone w sklejonej BRUDEM KLOACEoalicji PełO+PsL ...


  ,

Może zainteresować Cię też: