Słynny prezydent Nowej Soli oburzony: Czy dzieci górników mają inne żołądki?

Kiedy upadały Nowosolskie fabryki "pies z kulawą nogą" nie zainteresował się losem tysięcy ludzi tracących pracę w jednym z najbardziej uprzemysłowionych miast w Polsce - oburza się, podpisanym w kopalni Kazimierz-Juliusz porozumieniem, Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli.

wróć do artykułu
  • ~Interes Polski
    (2014-09-30 13:01)
    Trzeba było walczyć o swoje, gdy był na to czas a nie głosić teraz z pretensjami "jak to ! inni mają mieć lepiej niż my ?"
    A przywileje to inny temat, którym, i owszem, należy się zająć ale nie wylewając dziecka z kąpielą.
  • ~Łodzianin
    (2014-09-30 13:05)
    Podobna sytuacja była w latach 90-tych w Łodzi. Wszystkie bez wyjątku duże fabryki przemysłu lekkiego zastały zamknięte a prządki, tkaczki itp. poszły na "bruk" bez propozycji innego zatrudnienia. Górnik to święta krowa. Życzę politykom dalszej takiej działalności a frekwencja w czasie wyborów będzie kilkuprocentowa. SKANDAL !
  • ~Ironiamus
    (2014-09-30 13:05)
    Komuno wróć? Wówczas wszyscy solidarnie dopłacali do wszystkich nierentownych zakładów produkcyjnych (FSO, kopalnie, stocznie..)
  • ~bb
    (2014-09-30 13:11)
    Popieram, myślę że dużo ludzi tak uważa, w moim otoczeniu wszyscy
  • ~gość
    (2014-09-30 13:21)
    Nasze związki branżowe popierają tylko swoje zakłady a innych mają w dupie
  • ~migrator
    (2014-09-30 13:24)
    Ja mam tylko jedno pytanie. Dlaczego polski węgiel i polska sól (która jest druga po tybetańskiej, jeśli chodzi o zawartość minerałówi ) się na świecie nie liczą. Politycy ulegli zachodniemu lobby.
  • ~Logik
    (2014-09-30 13:24)
    Taki "słynny", że pierwszy raz o nim słyszę. Ale ma rację - przynajmniej częściowo i zgadza się z nim zapewne każdy, kto nie jest górnikiem.
    Górnicy, że dostaną zaległą kasę, to dobrze. Cała reszta to oczywiście śmiech na sali. Dodatkowo to bardzo niebezpieczne zdarzenia, bo powodują, że poszczególne inne grupy będą robić to samo.
  • ~adsenior
    (2014-09-30 13:25)
    Po prostu, wszystkim tym dobrym wujkom górnictwa, przy wyborach powiedzieć "do widzenia". Dość już równych i równiejszych w Polsce.
  • ~Waldek
    (2014-09-30 13:32)
    POpaprańce tak rządzą , zawsze traktowali ludzi jak bydło. którą kijem, a której siano.
  • ~koko
    (2014-09-30 13:39)
    Interes Polski czy uważasz, że powinno toi polegac na tym, żeby wszyscy walczyli tak jak górnicy? Jełsi tak, to mielibyśmy wojnę domową. Nide można paytrzec tylko na czubek własnego nosa: ja wywalczę i ja mam.
  • ~widzący
    (2014-09-30 13:45)
    Tyszkiewcz może zasłynął w mediach tym, że zatrzymał pijanego kierowcę ale tak naprawdę to on i jego ekipa wyciągnęli Nową Sól z pozycji miasta upadłego do prosperującego. Jeżeli chodzi o górnictwo i jeszcze kilka innych państwowych molochów, to czas wreszcie się temu rzetelnie przyglądnąć -- ale z głową, po gospodarsku, z wizją na przyszłość anie byle się nachapać. Ciekawe kto to zrobi?
  • ~doradca zwiazkowy
    (2014-09-30 13:46)
    No to zablokuj Nowa Sol izadaj odszkodowania za owczesny upadek nowosolskich fabryk.
  • ~heliot
    (2014-09-30 13:52)
    A najlepsze jest to, że w piątek matki płakały że na chleb nie mają , a w poniedziałek do warszawy przyjechały, za co? kto im zafundował tą podróż???
  • ~vh
    (2014-09-30 13:54)
    To o czym nie pisza media to to ze wlasnie ten czlowiek ze jego ekipa jest odpowiedzialny za sukces obszaru Nowej Soli po upadku do jakiego doprowadzily rzady i inne ekipy - pisze to jako mieszkaniec innego regionu patrzacy tak z podziwem jak pozytywna zazdroscia na efekty pracy Tyszkiewicza.
    Zycze kazdemu miastu podobnych ludzi - Polska bylaby zwyczajnie lepszym miejscem do zycia.
  • ~oli2442
    (2014-09-30 14:09)
    PO CO PISAĆ KOMENTARZE JAK WIADOMO ZE W POLSCE JEST WSZYSTKO DO DUPY - POCZĄWSZY OD POLITYKÓW.///
  • ~xx
    (2014-09-30 14:20)
    Ile to firm upadało i ile z nich dostało taką pomoc jak górnicy?

    Oni po prostu robią zadymy więc rządy sie ich boją.

    czy możemy liczyc na taką pomoc gdy kogoś z nas wyleją z pracy czy jak będą nam zalegać z pensją?
  • ~vcxz
    (2014-09-30 14:25)
    Prezydent Nowej Soli ma rację. Ciekawe czy znajdzie się ktoś kto w końcu powie górnikom dosyć ? Nie znajdzie się bo na to trzeba M. Thatcher . Na marginesie kuriozum. Związkowcy z Solidarności stawiają jej pomniki :)))
  • ~do...@ ''vcxz' 2014-09-30 14:25
    (2014-09-30 14:49)
    nie bądz przygłupem -problem tkwi w 7 -letniej degrengoladzie Państwowości Rzeczypospolitej realizowanej metodycznie przez kukiełki condominium m a k r e l a-PUTIN zrzeszone w sklejonej BRUDEM KLOACEoalicji PełO+PsL ...


    ,
  • ~doradca
    (2014-09-30 14:55)
    zwróćcie się po zasiłki do Bolka i Balcera oraz pozostałych oszustów.
  • ~pol anka
    (2014-09-30 15:06)
    górnicy wygrali bitwę z rządem? nie, górnicy wygrali z Nami wszystkimi. To z naszych portfeli wyciągnęli kolejne 100 mln zł. Ale tak na marginesie przypatrzmy się strajkowi w kopalni. Czy według Was Narodzie w Warszawce nie wiedzieli o zaległościach w wypłatach, o planach zamknięcia, Narodzie wiedzieli doskonale. Premier Tysiąclecia wraz z schorowanym Piechocińskim do momentu przechwycenia kasy z Parlamentu przez Słońce Peru ściemniali byle tylko bomba pękła jak najpóźniej. Czy to był strajk, nie Kochany Narodzie Tusk i Piechociński i może ten od wizerunku rozgrywali swoją piłeczkę do ostatniego gwizdka, ąż ktoś zgodził się by kopacze zostali pod ziemią , ot i scenariusz bółu górniczego

Może zainteresować Cię też: